Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikorra várhatóak a kiskutyák?

Mikorra várhatóak a kiskutyák?

Figyelt kérdés
Szóval van egy mentett kutyám kb. 2 éves kárpáti juhász keverék, közepes testű, kb. 2 hónapja fogadtam örökbe, sajnos vemhesen, de ezt nem tudtuk. Már elég nagy a hasa, le van ereszkedve , az emlői is elég nagyok, már egy jó hete. Vajon mikorra lesznek meg a kiskutyák? Kettőnek már lesz gazdája és a többit is elajándékozom vagy megtartom és ivartalanítani fogom. Csak mivel nem rég kerűl hozzám még nem tettem meg. Milyen tanácsokat tudnátok adni az elléshez és a kicsikhet, meleg helyük már van és nem az első kutyám, de nem volt még dolgom apróságokkal.

2018. nov. 17. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Ezt elkerülendő, célszerű lett volna már az első jeleknél ivartalanítani vemhesen, most elég nagy bajban lehettek, ugyanis egy ilyen kutya akár 8-10 kölyköt is fialhat. Ez az állapot viszont már arra utal, hogy pár nappal van a fialás előtt, abban pedig nem vagyok biztos, hogy így is ivartalanítják-e még. Le fog csökkenni a testhője előtte, érdemes ügyeletes állatorvosi számot nézni, ha esetleg kelleni fog.
2018. nov. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ügyeletes számom van, igen bajban lettünk elégé, de most ez van, a sors így akarta, már mindegy. Engem csak az aggaszt, hogy már egy hete nagyon nagy a hasa meg acicije is, és kb 3 napja nagyon aktív es élenk lett, előtte meg nagyon nyugodt, nem értem ezt most egy kicsit, de amúgy minden renben van eddig.
2018. nov. 17. 13:57
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Csinálj nekik fészket
2018. nov. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Miért kell most is leszólni a kérdezőt?

Nem az ő felelőssége, ellenkezőleg, megtesz minden tőle telhetőt!

Azért a vemhes állat ivartalaníttatása nem minden gazdinak fér bele, még ha az állatorvos el is végzi. Ez nem olyan, mintha eleve nem ivartalaníttatnád!

Max. pár nap.

2018. nov. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezen az oldalon mindenki csak ossza az észt, úgy hogy nem is ismerik a körülményeket, ahelyett, hogy a valódi kérdésre válaszolnának...
2018. nov. 17. 16:30
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsánat, én nem leszóltam a kérdezőt, csak mondtam egy alternatívát hogy mit lehetett volna, illetve válaszoltam is a kérdésre, hogy a kiskutyák valószínűleg napokon belül érkeznek, és fialás előtt leesik a testhő, azt kéne figyelni, és ügyeletes orvos számát a zsebben tartani. Ebben mi a rosszindulatú mondjátok már meg?
2018. nov. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem teljenesen a te válaszodra értettem, hanem úgy összeségében az oldalon,( akinek nem inge, ne vegye magára tarja a mondás) és csak akkor vettük észre amikor már nőtt a hasa , se most sem akkor nem vinném abortuszra egyáltalán, majd ellés után.
2018. nov. 17. 16:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, értem én, csak én voltam az egyedüli aki most megemlítette. Tudom hogy sok gazdának ez tabu, de sajnos nagyon sokan ilyen esetben sem engedhetik meg maguknak, hogy a szuka befogadása mellett még vagy 8 kölyköt felneveljenek, oltassanak és etessenek, találjanak neki új gazdát. Van aki szimplán kidobja őket (aki valahogy ezzel a kutyával is megtette sajnos), annál pedig inkább jobb, ha meg nem születésük előtt ivartalanítják a szukát. De örülök hogy ti felelősséget tudtok vállalni értük és felnevelni, oltatni őket. Viszont ha nem volt még kutyád és nem tudsz semmit erről, akkor a dokival mindenképp egyeztess, mert folyamatos kontaktra lesz szükség az elkövetkezendő hónapokban, két hetes koruktól kéthetente féreghajtózni kell őket, hat és nyolc hetesen oltást kell kapjanak, gondoskodni kell az élősködőmentességről és idővel a megfelelő hozzátáplálásról. Illetve mivel ilyen sajnálatos helyzet van hogy télre fognak megszületni, be kell hozzátok őket a lakásba, mert kint halálra fognak fagyni már ilyen időben is.
2018. nov. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Volt már kutyám 8 hetes korától 6 éves koráig😥, apróságaim nem voltak de nagyjából tudom mi kell nekik, csak az ellessel nem vagyok tisztában.
2018. nov. 17. 17:07
 10/11 A kérdező kommentje:
Akit étdekel, annak leírom, hogy ma reggel meglettek 4 van és minden rendben...
2018. nov. 18. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!