Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyának fokozatosan kell...

Egy kutyának fokozatosan kell adni a kaját (pl. reggel, délbe, este), vagy elég az is, ha reggel kiöntök neki XY mennyiségű kaját, ami elég neki egész napra?

Figyelt kérdés
2018. nov. 18. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Szoktatás kérdése az egész. Az én kutyám előtt mindig van kaja, még sem hízott el.

Testvérem 2x eteti egy nap, de ismerek olyat is aki napi 1x ad a kutyáinak enni persze nagyobb mennyiséget mint az a kutya kap aki napi 2x eszik. Kölyökkorban többször ajánlatos etetni, majd fokozatosan áttérni napi 1-2 etetésre.

2018. nov. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Kölyök kutyának napi 2-3x kell adni.


Mondjuk a miénk 3 hónapos korától napi 2x evett 12 hónapos korában meg átálltunk napi 1 re.


Állandóan előtte van azért nem jó,mert válogatós lesz,nem látod ha beteg (első jel,hogy a kutya nem eszik akkor baj van), illetve az emésztésnek sem tesz jót,hogy egész nap emészt.


Én pl az izületvédőt,lazac olajat is a kajájába keverem fontos hogy megegye.


Nem egészséges nem jó ha előtte van egész nap.

2018. nov. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Mint ragadozó állat, a természetben nem mindig jut táplálékhoz. Elegendő neki felnőtt korban napi egyszer adni, sőt heti egyszeri koplalónap sem árt. Kölyök és idős korban más a helyzet.
2018. nov. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8%

Ha kint van a tényleges napi adag már reggel, normál esetben nem fogja megenni rögtön az egészet, ha mégis, akkor másnap reggel jön csak a következő. De azért rugalmasan kell ezt kezelni, mert pl. ha többet mozog egy nap, akkor több a kalóriaigény is, ugyanúgy, mint az embereknél, így kell egy kis plusz.

Az meg szerintem nem áll meg, hogy ne venné észre az ember, ha nem eszik a kutya, hiszen tudom, mennyit tettem ki, így látom, hogy fogyott-e belőle, és mennyi.

Még egy érv, amit a menhelyen mondtak, ahonnan hoztuk a kutyust: van olyan kutyáknál is, hogy leesik a cukorszint, és ha nincs ennivaló, akkor rosszul lesz.

Úgyhogy nálunk mindig van kaja a kutyatányérban, és eszik, amennyit és amikor akar. Naponta kétszer szokott általában, néha háromszor, de volt már olyan is, hogy csak egyszer. Szerintem normális esetben ugyanúgy érzik ők is, hogy mennyi kell, mint az emberek. (És ugyanúgy ehetnek akkor is, ha nem éhesek, szóval azért oda kell figyelni, hogy ne egye túl magát a kutyus, ha hajlamos erre.)


Ezt a heti egy koplalónapot meg régebben ajánlották, most már nem nagyon találkoztam vele. Megintcsak azt mondom: az ember sem szokott heti egy napot koplalni. Lehet, hogy ténylegesen van valami előnye, de lehet, hogy igazából nincs, nem tudom. De én nem fogom "kínozni" sem magamat, sem a kutyámat. És mindkettőnknek teljesen normális a súlya. :)

2018. nov. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Este adom neki a napi adajgát de lehet úgy is hogy a napi adagot ketté osztani és reggel este. (Kölyök kutyánál más a helyzet) valaki egésznapra hagy előtte, ez a módszer pl nálunk nem működne mer addig enne amíg rosszul nem lesz vagy ugrálna. Evés után mindig figyelnem kell nehogy túlzasba vigye a rohangalást. Vagy ha előtte hagyod és többet eszik rendszeresen mint amennyit kéne el is hízhat.
2018. nov. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Alapszabály: ne hagyj előtte kaját, amihez mindig hozzáférhet. Egyébként korától és méretétől/fajtájától függően napi 1x vagy többször kell etetni. Kölyköt egy éves koráig még minimum napi 2x. Nagytestű vagy gyomorcsavarodásra hajlamos fajtákat is minimum napi 2 adagra szétosztva a kaját. Minden más felnőtt kutyának elég a napi 1x etetés.
2018. nov. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!