Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelőtlenek azok az emberek,...

Felelőtlenek azok az emberek, akik egyk utyát tartanak családiházba, ahol vagy nincs kerités vagy az udvarbol ki/be járnak az autok és kutya ki tud szökni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 26. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mindenki költeles az állatát a saját telkén belül tartani, felügyelet nélkül utcára engedni pedig kimeríti a kutya és a többi ember, állat veszélyeztetését.
2018. nov. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutya a házban él, de a gazdi pórázon elhordja sétálni, futtatóba, akkor nem. Ha a kerítés nélküli udvarra kiengedik, hogy szabadon császkáljon ahová csak akar, akkor igen. De szerintem ezt te is tudod.
2018. nov. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
szerinted?
2018. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Igen.
2018. nov. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Felelőtlenségnek tartom én is, de meg kell hagyni, hogy van, ahol ez tényleg funkcionál és a kutya valóban nem hagyja el a területét. Természetesen ez a ritkábbik eset.


pl a falunkban van egy nj, és ő konkrétan örjöng, üvölt a kerítésnél, mikor a kutyáimmal elmegyek a ház előtt. A kapu elég sokszor van nyitva, mert lusták becsukni és a kutya akkor sem megy ki, hanem tovább rohan a kapu vonalán és ahol újra kezdődik a kerítés megint kezdi az őrjöngését. Iszonyú félelem lesz mindig rajtam úrrá, ha meglátom h nyitva a kapu, hiába nem támadt ránk az évek során soha az a kutya.


Másik sztori: Németországba voltam a sulival és a befogadó családomnál volt egy labi. Ő is full szabadon volt az udvaron, ami elég hiányossan volt csak kerítéssel határolva. Ilyen elektromos nyakörv izé se volt rajta és amíg ott voltam egyszer nem mentek vele sétálni, szerették meg minden, de igazából nem foglalkoztak a kutyával saját bevallásuk szerint.


Utolsó:

Szintén falunkban egyik háznál van egy mudi egy kb 100m2-es kertecskében, max 50 cm magas kerítés mellett, tudtommal ő sincs túlfoglalkoztatva, szintén nincs nyakörve, mégsem gondolt még sose úgy, hogy ő átrepüli a kerítést, ellenben más kutyák simán bemennek hozzá, szóval még példája is lenne.

2018. nov. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha a kutyát bent tartják, akkor engedik ki ha már behívható (amíg nem az addig csak pórázos séta + futtatón való futtatás) és akkor is felügyelet alatt van (és a gazdi szellemileg is jelen van) és mellette sétáltatják is, nem felelőtlenség.
2018. nov. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy; Barcson nem egy önmagát sétáltató kutyát láttam az utcán, amíg az enyémmel mentem. Az egyik követett minket. Gazdija nélkül fogalmam sincs, hogy a kutya oltott e és ránk támad e - meg ha ránk támad én mihez kezdjek egymagam.
2018. nov. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Hát, ez a kérdés sem sikerült jobban. Erősen javaslom, hogy nyelvtanból kezdj korrepetálásra járni! Emellett a józan észt is fejleszthetnéd.
2018. nov. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy egyébként mennyire figyelnek a kutyára. Vannak olyan települések, ahol egyáltalán nem szokás a kerítés, vagy ha van is, alacsony. Ausztriában, Svédországban láttam ilyet, illetve amerikai filmekben lehet még látni hasonlót.
2018. nov. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!