Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni ahoz hogy...

Mit kell csinálni ahoz hogy elismerjenek fajta ként egy bizonyos kutyákból született keveréket?

Figyelt kérdés

Régen ekünk németjuhász újfullandi bernipásztor keverék kutyánk volt és az állatorvos nem alig hitte el hogy nem valami fajtatiszta kutya. És gondoltam valaki vagy akár én is tenyészthetnék majd ilyen fajtát mert ezeknél a keverékeknél szebblutyát még életemben nem láttam.



Bocsi ha valamit elírtam.



2018. nov. 26. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Nincs hozzá szaktudásod se pénzed

nincs célja a kialakított keveréknek


bele se vágj a szaporításba

2018. nov. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy most rögtön belevágnák. Szerinted miért kérdeztem? Amúgy sem úgy születnek a tenyésztők hogy mindent tudnak. Előszőr tájékozódni szeretnék.
2018. nov. 26. 19:09
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Semmiképpen se !

Előtt jól mondja. Komoly végzettség és sok sok pénz kell hozzá.

Tenyészteni pedig csakis fajtatiszta kutyát lehet. Ez szaporítás amit te akarsz csinálni! Szépnek lehet hogy szép , de akkor sem .

2018. nov. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Írtam hogy bocsánata hibákért de gyorsan írzam és nem figyeltem. Nem kezdek bele semmibe. Amúgy is csak régen volt ilyen kutyánk most amúgy sincs.
2018. nov. 26. 19:14
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Inkább az iskolába menj vissza. Valami gusztustalan a helyesírásod!


Keverékeket pedig nem fognak elismerni fajtatisztaként. És eladni sem fogod tudni őket. Mint látszik van neted, ugyan vedd már a fáradságot, hogy utána nézz annak, hogy mi egy fajta elismerésének a menete.

2018. nov. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy úgy sem fogok csinálni semmit mert nem is tudnék.
2018. nov. 26. 19:21
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Ez szomorú. Pedig igazán tanulhatnál még, rád férne a nyelvtan.
2018. nov. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak az a gond, hogy csakis küllemre megy a dolog. A mostanában nagyon menő "designer" kutyákkal is ez az egyik fő bajom. A munka mixek, pl. mali x német juhász, vagy az agilityre, flyballra tenyésztett whippet x border keverékek ezzel szemben konkrét céllal "készülnek", a jó tulajdonságokat próbálják erősíteni, amivel az adott kutya alkalmasabb lehet a feladatára. Ezekkel nincs is gond, de a doodle őrület, vagy a merle belekeverése minden fajtába nekem nagyon nem szimpatikus. Ez csak a pénzre megy, hogy a különlegesnek, izgalmasnak kikiáltott kutyákat jobban vegyék az emberek.


Most is vannak alakulóban lévő fajták, de ez hosszú évekbe telik, és kell, hogy legyen egy konkrét cél amit el akarnak érni akár küllemben akár jellemben. Szép kutyát bármelyik menhelyen találhatsz random turmixok között is. A személyiségük nem kiszámítható, vadász-juhász keresztezésnél az ösztönök se lesznek erősek egyik ágban sem.

Plusz azért a tenyésztés rengeteg tudást igényel, fajtatiszta kutyák esetében is. Évtizedekbe telne amíg kapnál egy viszonylag homogén állományt, mert addig csak keverékeid lennének, és hivatalosan még utána is, hiszen elfogadtatni egy új fajtát nagyon hosszadalmas.

2018. nov. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Hát elég nehéz lehet új fajtát létrehozni. Egy az hogy törzskönyvesnek kell lenniük a szülőknek és szerintem ugy a logikus ha több generáción keresztül próbálod tenyészteni azt amit elképzeltél. Ami ugye rengeteg kutya mivel csak nálad lesznek ilyenek és mindig új felmenőket kell venned hogy a saját fajtádat tenyészthesd hogy ne legyen beltenyészet. Tehát ehhez milliomosnak kellene lenned és munkanélkülinek hogy a nap 24 órájában ezzel tudj foglalkozni. Na megy ugye ehhez kell egy nagyon komoly szaktudás is.

Elég bonyolult.

Esetleg tanuld ki rendesen és a szeretett fajtádat kezd el tenyészteni komoly szinten törzskönyvel. És ha úgy látod megyeget akkor megpróbálkozhatsz ezzel az új fajta dologgal de ez nagyon hosszú idő.

2018. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Minden lehetséges! A mai napig folyamatosan tenyésztenek ki új kutyafajtákat az egész világon. Ha valakinek ez az álma akkor ne adja fel. Nem számít ha a világ ellene is van, el lehet érni a célt. Hosszú idő és kitartó szorgalmas munka.

A ma ismert fajtatiszta kutyákat is több fajtából tenyészeték ki. Ha anno akik bele kezdtek pl az uszkár, spánielek , terrierek , vadászkutyák stb. stb. tenyésztésébe és a negatív lebeszélő megjegyzésekre hallgattak volna , hogy miért is ne vágjanak bele akkor most nem lennének a mai " fajtatiszta " kutyák.

Rájuk is rájuk lehetett volna fogni hogy szaporítanak és nem tenyésztenek. De ezek az emberek tudták mit akarnak elérni és el is érték ! És a mai napig vannak akik ezt csinálják . Azt javaslom ha ez az álmod , ne hagyd , hogy bárki is lebeszéljen róla. A lényeg , hogy találd meg a megfelelő anyagot, embereket akik hasonlóan gondolkoznak. A világ nagy, találsz ilyen eltökélt embereket . Nehézségek , akadályok mindig lesznek de gondolj azokra akik nem hallgattak negatív beszédre.

Walt Disney

Bill Gates

Thomas Edison

Alexander Graham Bell

Diesel

Rengeteg név van akikben nem hittek.

Itt persze más a téma de a lényeg ugyan az. Nem adták fel akkor sem ha mindeni bolondnak tartotta is őket.

Sok sikert .

2018. nov. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!