Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyesek ennyire nem félnek a...

Egyesek ennyire nem félnek a kockázatoktól, hogy még oltást sem adatnak a kutyáiknak, meg a náluk született kölyköknek?

Figyelt kérdés
Mostanában nézegetem a kutyás hirdetéseket meg a menhelyi kutyákat. Vannak a drága pénzért kutyát kínáló (állítólag) tenyésztők, vannak, akiknél keverék kutyusok vannak, de alap dolgokat (oltás, féregtelenítés... stb.) ugyanúgy megkapnak a kutyák, mint a tenyésztőknél születettek, csak azért nem csillagászati áron kínálják, mert nem fajtatiszta, ezt leszámítva gyönyörűek a kutyák, és egészségesek. És vannak, akiknél igazából mindegy, hogy keverék vagy nem keverék, de sem oltás, sem féreghajtás. Én úgy tudom, ezek nem csak az állatok érdeke, de az embereké is, közegészségügyileg fontos. Ezek az emberek nem félnek az egészségügyi kockázatoktól, és azok következményeitől? Nekik is bajuk eshet, és nem kimondottan a jogi problémákat értem ez alatt.
2018. nov. 28. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem félnek, mert ha nem viszik orvoshoz őket, akkor papíron azok a kiskutyák nem léteznek, ezáltal büntetést sem kapnak. Kivéve ha a szomszéd feljelenti.


Van az egyik ittlakónak egy pitbullja, aki mindig kiszökik. Sem oltva, sem chippelve nincs, pedig 4 éves. Jó, maximum annyira veszélyes mindenkire, hogy halálra nyálazza azt, aki szembejön vele. De még nem jelentette fel senki...

2018. nov. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem is a büntetés jelenti a nagyobb kockázatot, hanem mondjuk a fertőzésveszély.
2018. nov. 28. 10:42
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

A legtöbb betegség nem terjed át emberre. Ahogy az emberi betegség sem terjed kutyára, macskára. "Csak" a kutya egészségét szolgálják a védőoltások.


Azért a keverék és a valóban fajtatiszta, tenyésztőtől származó kutyák közt több különbség is van, nem csak az áruk. Például pont az egészségükben.

2018. nov. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Fertőzésveszély nem nagyon van, maximum a férgesség az, amit el lehet kapni...bár az is nagyon ritka. Inkább állatról-állatra terjed, de ha pl.a szomszéd kutyája be van oltva, akkor nem kapja el.
2018. nov. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Attól, hogy nem minden fertőzés terjed, még van, ami igen, és kockázatot jelent, és minél több ilyen alom nincs beoltva, féregtelenítve, annál inkább.

Az emberi védőoltásoknál sincs ez másképp, ha egyre többen nem adatják be, súlyos következményei lehetnek, mert a betegség attól még létezik, hogy védekezünk ellene.

2018. nov. 28. 11:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, igazad van. Én is kiakadok, hogy az emberek ezen spórolnak. De mond, mit tudsz tenni?
2018. nov. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Az ilyen embsreket nem érdeklik a kutyák. Nem törődnek velük, felőlük el is pusztulhatnak.

Amúgy a chip meg kötelező gazdaváltás előtt. De mindenki szrik bele.

2018. nov. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!