Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen különös a magyar...

Miért ilyen különös a magyar eredetű kutyák munkakedve?

Figyelt kérdés

Senki nem akarom megsérteni akinek magyar kutyája van! Nekem is az van, SOHA nem akarok másmilyet!!

De észrevettem, hogy bár szerintem a magyar kutyák kiemelkedően okosak, tanulékonyak és értékesek, sőt lehet az egyik legokosabb kutyák, de valahogy mégsem szeretik. Sokat járok munkaversenyekre, mindenféle kutyás rendezvényre, én is nevelem a kutyáim. És bár mindent tökéletesen tudnak a kutyák, mégis nap mint nap, egymástól független versenyeken, pályákon azt látom hogy a magyar kutyák nem lelkesednek, nem parádéznak, a feladat bemutatása közben elmászkálnak, kalálnak stb!, pedig tudják mit kell csinálni. És ez van az én kutyáimmal is. Nagyon okosak, mindent megtanulnak, de nem mutatják magukat szépen. Nagy munkába került elérni hogy rövid ideig boldogan dolgozzanak (pedig sosem bántottam őket, és gondolom a többi sem a sajátját). Mondjuk ők sosem hagynának ott a pályán de csak azért mert nem mernék megtenni, szigorú vagyok velük.

És hát ugye tudjuk hogy ott van a sok hasonló adottságú munkakutya akik szinte már mániákusan imádnak dolgozni. Miért ez a nagy különbség??

Még egy dolgot vettem észre: sokat nézek videókat amikben magyar kutyák vannak külföldi gazdával és érdekes módon nekik szinte kivétel nélkül gyönyörűen dolgozik a kutya és igazán látszik hogy még a sztár kutyáknál is okosabb, szép mutatós a munkája. Ez miért van? Valamit rosszul csinálnak a magyar kiképzők? Mit csinálunk rosszul??


2010. jún. 26. 20:20
 1/5 A kérdező kommentje:
*kakál kalál helyett :D
2010. jún. 26. 20:22
 2/5 anonim ***** válasza:
hát én két vadászathoz használt vizslát ismertem eddig és azokkal nem volt ilyen probléma. Teljesen be voltak pörögve mikor dolgozniuk kellett és 100%ig odakoncentráltak a munkára.Nem tudom a gazdájuk milyen módszerrel nevelte őket(az egyik egy fiatalabb emberé a másik meg egy 60 éves bácsié volt szóval például utóbbi nem hiszem hogy olyan nagyon reform módszereket használt volna)
2010. jún. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jaj, én a pásztorkutyákra gondoltam (kuvasz, pumi, puli, mudi ezeket látom a versenyen), azokat ismerem. :) És persze amikor terlésről, őrző-védőről (ez a kettő az igazi munkájuk), játékról van szó akkor az említett kutyák is pörögnek, mert az jó dolog, de amúgy nagyon takarékosak. Semmibe sem fektetnek több erőt mint amennyivel az adott dolgot el lehet végezni és ez olyan rossz amikor ennyire okosak. :( Olyan kiváncsi lennék hogy pl a külföldieknek mi a titkuk.

De köszi a választ.

2010. jún. 26. 21:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert nem "szolgalelkűek". De te is megadtad a választ: "nagyon takarékosak. Semmibe sem fektetnek több erőt mint amennyivel az adott dolgot el lehet végezni "

És ez így van jól! A parádézás nem az ő dolguk és nem is az ő világuk. A nyáj mellett vannak otthon, nem a kiképzőpályán. Tudod hogy van külön engedelmes / őrző-védő munkaverseny magyar fajtáknak? Épp ezért, mert ők teljesen más munkalelkületű fajták, szerintem hiba is lenne a poroszos pattogást elvárni tőlük.

2010. jún. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tudom hogy van csak az baj hogy oda is neveznek borderek, német juhászok és ők nyernek. Pedig a magyar fajták lehet okosabbak de akkor miben mutassák mert az emberek hajlamosak egy ilyen versenyben mérni az okosságot, mert miben másban mérjék?

Amúgy meg én pont a kicsi pásztorkutyákra hallottam hogy szolgalelkűek, mert feltétel nélkül szótfogadnak és a gazda a mindenük, nem olyan makacsak.

De akkor a külföldi magyar kutyák miért dolgoznak olyan szépen? :( És mégis mi bajuk lenne, hiszen ez móka?

2010. jún. 27. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!