Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülhet 1 kutya...

Mennyibe kerülhet 1 kutya eltartása havonta?

Figyelt kérdés
Menhelyről szeretném hozni így a kezdőárba a kutyus árát nem kell bele számolni☺

2018. dec. 1. 22:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kistermetűt szeretnék☺
2018. dec. 2. 16:18
 12/13 anonim ***** válasza:

4,5 kg-os kistestű


2-2,5 kg tápot eszik meg havonta,most kimérve veszek olasz tápot, ebből 5 kg 4500 ft.

Real nature 4 kg-sa 8 ezer volt mikor azt ette, havi bontásba havi 4 ezer.


Ezek mellett real nature konzit szoktam keverni a táphoz havonta 1x kb 4 napig tart.


Én egyszerre veszek 3-4 konzit,ugye 800 ft körül van 1 konzi. Csak azért mert messzebb van a fressi,inkább betankolok előre :D Ha nem jutok el és elfogy nincs konzi.


Ha sokat mozog,sokat vagyunk kint több tápot adok neki.

Ha rossz az idő keveset mozgott akkor kevesebbet.


Forestozunk 7 havonta cserélém,hiába 8 van rá írva.

7 havonta 7 ezer ft de van mikor akciós. Tehát ezt is megveszed és 7 hónapig nincs gondod vele.


Jutifalatot szoktam venni, de igazából ezekből is 3-4 csomaggal veszek.


Rágócsontból se havonta veszek, hanem egyszerre többet. Így pár hónapig mindig kitart minden.


Ivartalanítás nekünk 4,5 kg-os szukának 20 ezer ft volt.

Oltás kombi veszettség 10 ezer ft/évente

Feréghajtás 3 havonta 500 ft


Nyilván ha beteg az megnyomja a ktg-eket.


Kisnyuggerem míg élt utolsó fél évben, speckó tápok( vese táp 3 kg volt 5 ezer,gyomorvédős 2kg 7500 ft,kevernem kellett,több vese táp kellett... durván 6200 vmennyi volt havonta csak a táp),vese gyógyszer(havi 2500 ft)

Havonta vérvétel 6 ezer.

Persze hiába a speckó táp.ha előjött a bégyulladása ezek mellett,meg méhciszták, minden hónapban volt vmi plusz baj amikor szintén 6-10 ezret a dokinál hagytam pluszban. 2 hónapig máj gyógyszert szedett, az is havi plusz 3 ezer ft.

Szóval az 5 kg-os kutyára havi szinten elment 15-20 ezer ft.


Csak azért írtam le,mert bár ő öreg volt 16,5 évesen ment el. De azért vannak költségek a kutya tartásban,bár úgy általában a kutya első életévében és az utolsókban költünk rájuk a legtöbbet .


De kisnyuggeremnek volt 3 évesen szemműtétje, 5 évesen térd szalagszakadása.



Utolsó fél év kemény volt. De inkább fizetnék még mindig ennyiket havonta csak velem legyen :(



Sok boldogságot a kutyushoz! :)

2018. dec. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
36%
Ha kistestűt veszel, biztosan megáll havi 10 ezernél, még ha a legdrágább tápot kapja is
2018. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!