Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor dominal a beagle...

Most akkor dominal a beagle kutyam?

Figyelt kérdés
3 eves ivartalanitott beagle kutyammal gyakran megtortenik hogy nala kisebb vagy azonos meretu kutyakkal aggresziv. Alapvetoen jol nevelt szofogado kutya,ajtoknal/ bejaratoknal nem megy ki elottem, behivhato tobbnyire(megesik hogy utana kell jarni egy szagnak :D) Regebben minden kutyaval jol kijott,jatszott de most egyre tobbszor elofordul,hogy aggresziv viselkedest mutat azonos vagy kisebb kutyak fele(kolyok kutyakra is). Konkretan torokra menne. Mi valthatja ki ezt es mi lenne a megoldas? Koszonom a valaszt elore is

2018. dec. 3. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Az agresszió nagyon nem egyenlő a dominanciával. Szocializáld rendesen és neveld le erről, mert ez nem normális!
2018. dec. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

A dominál és a domináns az nem ugyanazt jelenti. Az uralkodó lehet, hogy a trónon ül, de nem biztos, hogy ténylegesen uralkodik is a nép felett, remélem érted a különbséget.


A te kutyád szimplán agresszív (dominálni próbál), de nem domináns. Minél előbb ki kéne deríteni, hogy mitől kattan be, mert később már nehezebb lesz kijavítani a hibát!

2018. dec. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Különben ha minden kutyával kijött régebben, akkor ott kéne keresni az okot. Mi változott meg? Nem történt valami kellemetlen szituáció, ami miatt agresszív lett?
2018. dec. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Annyi valtozott hogy most fel eve kb otthon van szuleimmel gyakran mert kulfoldre kellett koltoznom, de 2 hetente hazajartam(most mar otthon van velem) es akkor tunt fel hogy egyre aggreszivabb nehany kutyaval. Edesanyamtol fél amiota megismerte(persze ha kajaval kinalja egybol megy :D ), ugy hogy ot kerulni szokta. Tehat en 2 dologra gondoltam vagy nem volt rendesen lemozgatva(velem napi 3 ora aktiv mozgas mindig volt )vagy stressz miatt hogy nelkulem volt, bar akkor nem tudom miert aggresziv ha mar en is vele vagyok
2018. dec. 5. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!