Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért írják az felhasználók a...

Miért írják az felhasználók a kérdéseikben, hogy kislány kutya meg kisfiú kutya?

Figyelt kérdés
Egy kutya lehet szuka vagy kan. Kislánya, kisfia az embernek van.

2018. dec. 14. 20:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Mert kölykökről beszélnek többségében. Egy 8 hetes apróságra nehéz azt mondani, hogy “na, ő egy szuka/kan”. Ez egy pszichológiai dolog, hasonló a becézéshez, vagy a borjú lebocizásàhoz.


De ha hosszabban is kíváncsi vagy a nyelvészeti és pszichológiai hátterère, akkor bővebben is kifejthetem :)

2018. dec. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%

Én ezt mindig helyesbítem és lepontoznak és leszólnak


Modern kutyatartás. Az embernek kutyája van gyereke helyett, a kutyát gyerekként, emberként kezelik, minden szartól óvják, mert ha 1 kilós Fifikére ránéz a 40 kilós Brútusz akkor biztosan baja esik.


Satöbbi

2018. dec. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészt sokkal kedvesebb, szeretetteljesebb. Másrészt meg szóismétlés. :) Hosszabb mondatokban én is szoktam a nőstény cicámat a lánykámnak hívni, ettől még nem leszek analfabéta, ha erre megy ki a kérdés.

Igen, tényleg van, aki nem ismeri a megnevezéseket, de ő sem lesz rossz ember.

2018. dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%

Hogy legyen mibe belekötnöd, és 1-el több indokod legyen, hogy ne a kérdésekre válaszolj hanem offolj.

Egyébként a kölyök állatoknál az állatorvosunk is mindig kisfiút és kislányt mond..

2018. dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
39%
"Modern kutyatartás. Az embernek kutyája van gyereke helyett, a kutyát gyerekként, emberként kezelik, minden szartól óvják, mert ha 1 kilós Fifikére ránéz a 40 kilós Brútusz akkor biztosan baja esik." Itthon ez nagyon kevés emberre jellemző, nem kell túlozni. És akkor is inkább ilyen emberek legyenek, mint olyanok, akik kb. fogyóeszközként tekintenek az állatokra.
2018. dec. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező!


1.: Téged szét fognak tépni a "mamik" és "papik"!

2.: Jelentenek és a moderátor törölni is fog! Ne kérdezd miért, de fog.


Pedig nem szabályszegő a kérdésed!


(Volt egy csajom, állatorvos és volt egy állatpatikája is, évi 40M!!! jött be neki belőle! Azt mondta, hogy a kutyásokra BÁRMIT rá lehet sózni!)

2018. dec. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
6%

szerintem meg inkább ne vágjuk tönkre, ne korcsítsuk a kutyákat.

Ez vezetett a dsigner keverékek meg az extra mini yorki megjelenéséhez is


Nekem dobermannom van, naponta futkároznak előlünk a kistestű kutyás plázacicák, pedig egy korrekt, jól nevelt, fegyelmezett kutyám van.

2018. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem mindenki tudja, hogy a kislány a szuka, a kisfiú meg kan. Így is, úgy is értjük. Nekem van gyerekem, meg szőrös gyerekem is. "Lányomnak/fiamnak" hívom mindet. Ettől még a kutya az kutya marad, másként nevelek kutyát, mint gyereket.

A fontosabb kérdés az, hogy téged miért zavar, ha valaki kislánynak, kisfiúnak hívja a kutyáját. Vagy unatkozol és nagyon ráérsz ilyen hülyeségeken rzgózni, vagy valami bajod van saját magaddal.

Azt kívánom neked, hogy ennél nagyobb gondod ne legyen.

2018. dec. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%

Azt is az ember nevezte el, nem pedig a kutya magát. Akiknél a kutya az nem csak egy állat, hanem szinte család tag akkor nem igazán fogja szukázni a kutyust, hanem kislány lesz. Teljesen felesleges fenn akadni azon, hogy ki hogy hív valamit.

Szerintem míg a barátságosabb kifejezést használjuk addig jó. Más kategóriákba mikor ilyet olvasok, hogy "le kölykezdtél", "kit érdekek a fattyad" az már azért durva szerintem. De akire ezeket is mondogatják szerintem teljesen felelősség teljes és szerető szülők.


Szóval, teljesen mindegy hogy mit és hogyan nevezünk. Minden ember által lett úgy is elnevezve, nem egy fejlettebb civlizációrol van szó, hogy megsértődne, ha nem a nevén szólítjuk a dolgokat. De míg érti a másik fél, hogy miről van szó addig nics gond.

2018. dec. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%
Nekem is kislány a kutyám. Na ezt kapd ki....
2018. dec. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!