Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez? Vagy csak én...

Miért van ez? Vagy csak én vagyok lemaradva?

Figyelt kérdés
Mindenhol kislánynak, kisfiúnak mondják a kutyákat, ha a nemuket kérdezik/kérdezem. Én is mondom a sajatomnak becézésből, hogy "de szép fiú vagy", de ha kérdezik, azt mondom hogy kan. Le vagyok maradva, és tényleg kisfiúnak kellene hívnom?

2017. júl. 28. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Az, hogy kan és szuka, elég rideg kifejezés. Jobb helyeken a kutya családtag, és úgy is állnak hozzá. Én sem szívesen mondom azt, hogy szuka. Előfordul persze, de az, hogy lány, sokkal aranyosabb szerintem.
2017. júl. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

Nem Te vagy lemaradva. Ők élnek álomvilágban.


A kutya az egy büdös kanos kan, ami még az élettelen plüssel szemben is.......


Nem pedig "kisfiú". KAN!

(meg szuka)


Ennyi.

2017. júl. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre! Imádom a kutyusomat, igazi családtag, de az állatoknál szeretem a hivatalos kifejezéseket használni....


Csak az a baj, hogy nem mindenki ismeri a "szuka,kan" fogalmakat, és a kislányát kisfiúzást nem becézésnek szánja, hanem úgy is gondolja.


Utolsó, hogy érted, hogy kanos?

2017. júl. 28. 09:51
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Úgy hívod ahogy akarod. Ahogy mindenki más is.
2017. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hívod ahogy akarod. Engem pont nem érdekel, hogy más szukának vagy kislánynak mondja a saját kutyáját.
2017. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2017. júl. 28. 12:10
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Úgy értem, hogy az állatoknak jellemzően ezért áll a világ.

Akkor is menne a .....

... az után, hogyha a galaxis összeomlása lenne a tét.


Aztán lőn a sok szenvedő, könyörgő szemű utcai árva. De amint lehetőségük s "érettségük" van rá, tojnak a múlt hű K rá, s ők se tesznek különben.

2017. júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Francba.... a telefonom megint hülyeséget írt a végére. >(
2017. júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi ebben a zavaró. Úgy hívod a kutyád és úgy hívja más a saját kutyáját, ahogy akarja. A lényeg érthető, nem?


A kutya manapság már inkább családtag, olyan, akár egy gyerek (értem ez alatt, hogy gondoskodni kell róla, felelősséggel tartozik érte az ember, a kutya úgy tekint a gazdájára, mint egy gyermek a szeretett családjára, úgy ragaszkodik, stb).


Amúgy van abban is valami, hogy a kan/szuka nem "áll" annyira az ember szájára, mint a fiú/lány. De ezzel az erővel azon is ugrálhatnánk, hogy a kerékpárt miért hívják bicajnak, cangának.

2017. júl. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért lenne rideg, ha egyszer ez a nevük. Az őzsutát meg őzkislánynak hívjátok?
2018. dec. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!