Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya lába begörcsöl a hidegtő...

Kutya lába begörcsöl a hidegtől? Miért? (Bővebben lent. Fontos)

Figyelt kérdés
Van egy csivavám, mindig kutyaként tekintettem rá, nincs elkényeztetve. Persze, ettől még fázós, így a pulcsi, kabát nálunk alap. Most viszont pár napja nem nagyon tudunk sétálni, mert a hóban begörcsöl a lába. Ilyenkor nem tud tovább menni, emeli a lábait, ha nem veszem fel, el is dől. Felkapom, letörlöm a lábát, közben átmelegítem, érzem hogy feszíti, fáj neki. A mancsa jéghideg. Nem tudunk 15 percnél többet sétálni. Ma rendeltem neki kutyacipőt (Pawz) addig is ilyen szendvics csomagolót gumizok a lábára, mint hirtelen megoldás. Kérdésem, hogy ez lehet szimplán a hidegtől, vagy pedig valami más dolog lehet a háttérben? Mert én még kutyát nem láttam ilyet csinálni. Só nincs, füves részen sétálunk és ott görcsöl be. A cipő megoldást jelent, ugye?

2018. dec. 17. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom a hidegtől van. A cipő segíthet, de ha súlyosodik az állapota, vidd állatorvoshoz, ezzel tényleg nem jó viccelni. És ettől még nem elkényeztetett, ez alap, ahogy írtad.
2018. dec. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem csak a hideg a baja. Nagyon pinduri mancsa van, rettentő hamar áthül. Gondolj bele, hogy ha te a kezedet benne tartod a hóban pár percig, annyira elzsibbad, hogy nem tudsz vele fogni.

Egy nagyobb kutyánál ez nem gond, de szoktunk találkozni egy picúr csivavával mikor sétálunk, ő ilyenkor télen úgy sétál, hogy 1-2 percet maga sétál, aztán mikor már nagyon reszket, a gazdi felveszi, beteszi a kabátjába, melengeti, aztán sétál tovább :)

2018. dec. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ez sajnos a hideg.

Nekem most csivava mèretű a kölyök kutyám, neki a dokink ajànlotta mikor oltáson voltunk, hogy valami kis zoknit kapjon a lábára ha sétáltatnàm, mert a pici kutyàknàl most ez a hirtelen nagy hideg okozhat mancsbajokat.

2018. dec. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!