Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám begörcsöl, púposan...

A kutyám begörcsöl, púposan behúzza magát, és hányt is! Ez epilepszia lehet?

Figyelt kérdés
Egyszer csak eldűl, púposan összehúzza magát, és nem tud mozdulni, szegény meg kínjában hányt is. Csak halkan kicsit sír, de ilyen hangot kiad akkor is, ha semmi baja, csak fázik. Inkább remeg, mint rázkódik. Ez lehet epilepszia?
2012. febr. 29. 12:16
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
eldől*
2012. febr. 29. 12:17
 2/24 anonim ***** válasza:
Sűrűn csinálja? Mert ha most először, akkor nekem gyomorcsavarodás gyanús, és akkor rohanni kellene vele a dokihoz!
2012. febr. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Fel szoktam írni, hogy mikor történtek. Legelőször karácsonykor (dec. 25.), aztán 1 hónap múlva (jan. 20.), majd tegnap és ma. Szóval összesen 4 alkalommal, vagyis, ennyiről tudok, mert ennyiszer láttam. Nagyon étvágytalan, de mindig is ilyen volt. A gyógyszerezése, ellátása, kivizsgálása mennyibe kerülne? És egyébként, ha ez jelent valamit, tacskó a fajtája, és én először azt gondoltam hogy gerincsérv egyik tünete, de még csak 4 éves, ilyenkor még nem kellene, hogy gerincsérve legyen. Bár ez kinek mikor jelentkezik. Az epilepszia pedig 5 éves kor alatt, úgyhogy nagy rá az esélye, hogy az. Nagyon fúj a szél, lehetséges, hogy az időjárás is közrejátszik. Egyébként a házban szokott lenni, pontosan azért, mert rövid szőrű, fázós nagyon.
2012. febr. 29. 12:29
 4/24 anonim ***** válasza:

Lehetetlen megmondani, hogy mennyiért kezelnék, hisz azt sem tudni mi baja. Egyébként az, hogy melyik betegség melyik életkorban jelentkezik, tök relatív.

Egy alapos kivizsgálásra lenne szüksége.

2012. febr. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Nekünk a yorkink volt epilepsziás, és a leírás alapján nekem ez eléggé annak tűnik. Sajnos ez gyógyíthatatlan, a felelőtlen tenyésztés eredménye. Ezzel együtt kell élni. Tudom,hogy nagyon rossz látni a kutya szenvedését, és nagyon rossz érzés, hogy semmit se tehetsz ellene. Van,hogy javul, van,hogy rosszabb lesz. A mi kutyánk tíz évig élt, az utolsó időszakban már naponta többször kapott rohamot, és akkor úgy döntöttünk,hogy ne szenvedjen tovább.egyébként azelőtt csak évente néhányszor jött rá, tehát képes volt teljes életet élni a betegsége ellenére.
2012. febr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

ha ez már a 4. alkalom, illő lett volna már az elsőnél orvosnak megmutatni. mert lehetett volna egy gyomorcsavar is (aminek ezek tipikus jelei) és akkor a kutyusod meghal.

Szegényke, biztosan fájdalmai vannak. Emésztése rendben van?

2012. febr. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

VIDD EL ÁLLATORVOSHOZ!!!!! Miért ilyen felelőtlenek az emberek..:S

Rögtön akkor el kellett volna vinni.

2012. febr. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
nem felelőtlen vagyok, csak csóró! én meg azt nem értem,hogy miért ilyen idióták az emberek.. nem tartozok elszámolással,de még a kocsinkat se tudjuk megjavíttatni,(amivel átvinnénk a kutyát orvoshoz) nemhogy drága kivizsgáltatást csinálni!most csak annyit tudunk kifizetni,h kiváltsam a gyógyszert,amit a doki telón való beszélgetés után ajánlott.azthiszem,sevenal a neve,ami kb. 600ft. étvágytalan,ami az emésztését illeti.
2012. febr. 29. 18:12
 9/24 A kérdező kommentje:
Nagyon bírom,amikor csak annyit tudtok írni,h irány a doki.azt is megmondhatnátok,hogy honnan szüljek rá pénzt.de jó,hogy nektek erre is futja!:)
2012. febr. 29. 18:16
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Kutyát tartani nem kötelező. De ha már az ember magához vett egy élőlényt, akkor minimum felelősséget vállal érte, és segít neki, ha szenved.
2012. febr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!