Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhászkutya "elso"...

Kaukázusi juhászkutya "elso" kutyának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még régen, 4-5 éve volt egy családi kutyusunk,akit nevelgettem, de 13-4éves voltam. Most hozhatok családi házhoz egy kutyust.a kaukázusi jó választás? Gyorsan tanul? Napi 4-5 orát tudok munka mellett foglalkozni vele, de mindig lenne itthon vele valaki.


2018. dec. 19. 08:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
És hogy tanítod meg? Mondjuk lesz 10-12 hónapos, 60 kg-od kutya. Kimész az ajtón, de ő szembefordul veled és elkezd rád morogni. Hogy kezeled le? Ez egy igencsak gyakori gond szokott lenni kauknál, moszkvaiknál. A másik kedvencem, szintén tipikusnak mondható gond is hasonló, a kutya befekszik az ajtó elé, ha a közelébe mész már morog.
2018. dec. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 tatagami ***** válasza:
A kutya nevelés nem 10-12 hónapnál kezdődik. Aki ért hozzá az magától, aki kezdő az kutyasulis segítséggel elkezdi a nevelést amikor megérkezik a kutya és ezalatt nem parancsszavak vagy gyakorlatok megtanulását értem, egy kölyök kutya erre nem képes. Hanem olyan könnyebb dolgok hogy a kölyök táljához mindig hozzanyulhatsz vagy kivehetsz kaját, akkor is ha eszik, így megszokja hogy neked ezt szabad. Az önállóbb kutyáknál kb 1 éves korukban jön a kamaszkor amikor próbálják majd a határaikat, de ha az addig eltelt idő alatt megvannak a megfelelő alapok akkor egyszerűbb ezt kezelni. Nekem más fajta tetszik így nem igazán értek a kauhoz. Nem tudom mennyire hasonló, de egy kuvasz tulaj írta itt az oldalon régebben, hogy neki a tenyésztő azt mondta hogy amikor elkezd majd morogni akkor próbálja átvenni a falkavezér szerepet, de semmiképp sem szabad ütni vagy durván kezelni, hanem a kutya fejét nyomja le a földre, tartsa úgy egy ideig és amikor nyüszít egyet engedje el mert ezzel jelezte hogy elismerte a falkavezért. Nem tudom ez mennyire hatásos nevelési módszer, de egy olyan fajtánál ami nem igazán hallgat a szóra amikor kamaszodik egy olyan fizikai módszer ami nem sérti a kutyát működhet. Első kutyának akkor ajánlanám ha kutyasuliban vagy a tenyésztőtől még a kutya megvétele előtt meg tudnád tanulni hogy kell nevelni, és reagálni a fajtára különösen jellemző helyzetekre, amíg vársz a kutyára addig úgyis kapcsolatban vagy a tenyésztővel és mindent meg tudsz tőle kérdezni.
2018. dec. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!