Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem kedvel a kiskutya?

Nem kedvel a kiskutya?

Figyelt kérdés
Két napja fogadtunk be egy kis 9 hetes kölyköt. Én maradtam szabadságon vele itthon, szobatisztaságot tanul, beilleszkedni viszont nem tud. Legalább is velem nem. Vannak játékai, fekhelye, táljai, minden, rendes hústartalmú táp. Ezeket mind én adtam neki oda, én etetem, hívom játékra, viszem le de úgy viselkedik velem, mintha egy igazi szörnyeteg lennék. Elbújik a szék alá, ha megyek arrafelé, hangosan vinnyog, ha hozzá akarok érni, nem érdekli a játék. Szabályosan elfordul oldalra és próbál szabadulni, ha odamegyek a játékokkal. Egyik sem tetszik neki. Nem érdeklem, nem követ, mint egy átlagos kölyök. A kaján és vízen kívül semmit nem fogad el, amit én nyújtanék neki. Hisztizik, hogy hagyjam békén. Nem sérült, orvosnál voltunk még aznap, hogy átvettük, egészséges. A séta a legrosszabb vele. Szó szerint úgy ordít ha irányítani akarom, hogy ezt csak az nem értené félre, aki süket. Nagyon ciki levinni így, sem nyakörvben, sem hámban nem lehet menni vele mert nagyon durván üvölt, visszhangzik az egész kerület miatta. Este is megálltak ketten a sarkon és végig felügyeltek minket, mert azt hitték bántom a kicsit. Mindenki szájából hallom, amikor elmennek mellettünk, hogy szegény kiskutya, meg hogy mit csinálok én mégis vele, ne kínozzam már. El akar szökni innen, ebben biztos vagyok. Ilyen keserves ordítást még elesett kisgyerek szájából sem hallottam, mint amit ez a kutya csinál. A párommal is ezt csinálja a séta alatt, viszont neki örül itthon, farkat csóvál és odamegy hozzá. Nem merem sétáltatni, ha nem fejezi be ezt, mert a végén valaki komolyan feljelent, vagy nekem jön az utcán, hogy "megvédje".
2018. dec. 19. 12:55
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy akármit nem engedek meg neki, azért is hisztizik. A mellékhelyiségbe nem mehet be, ha megfogom és nem engedem be, akkor is torka szakadtából vonyít. Nem érhetek hozzá, nagyon utál engem, pedig türelmes vagyok és nem vagyok túlontúl kemény vele, csak megmondom mit szabad, mit nem és azt be is tartatom vele.
2018. dec. 19. 12:59
 2/17 anonim ***** válasza:
18%
Nincs törzskönyvezve, jól gondolom? A szaporítós kutyákkal szokott szocializációs gond lenni. A te nemedből másokkal is így viselkedik, igaz?
2018. dec. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Milyen fajta? Ha keverék, milyen fajtákból?

Valószínűsíthető, hogy ahonnan hoztátok, ott rosszul bántak vele, valami trauma érhette, ezért viselkedik így, plusz feltehetőleg hiányoznak neki az alomtársai és az anyja. Adj neki időt. Nagyon fontos, hogy mindvégig maradj higgadt, ne kiabálj rá. Beszélj hozzá bátorító hangon. Simogasd, babusgasd, de csak óvatosan közeledj. Ha elbújik valahová, akkor ne erőltesd, illetve csalogasd elő finom rágcsával.

Ami a sétát illeti, bár nem emlékszem pontosan, de én úgy tudom, 12 hetes koráig még nem kapta meg minden védőoldását és addig nem is ajánlatos sétáltatni vinni, nehogy elkapjon valamit. Legalábbis nekem valami ilyesmi rémlik, az én kiskutyám 5 éve volt kölyök és olyan 10-12 hetesen vittük először. Egyébként az elején, az első hétben ő is nagyon sokat hisztizett, de csak azért, mert új helyen volt. Sokszor éjjel is a sírására ébredtünk.

2018. dec. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Még csak most szakadt el a testvéreitől és anyjától, szoknia kell az új helyzetet. Az én kutyusom is nehezen engedett fel.


Néztem pár "megnevele a kutyád" sorozatot, nekem az derült ki belőlük, hogy mindig nyugodtan és határozottan kezeld a kutyát, ha felidegesít azzal csak rontasz a helyzeten, és hogy mindig legyen nálad jutalom falat a pozitív viselkedés megerősítésére.

Virslivel/párizsival próbáltál vele sétálni? Egyébként oltások nélkül nem javasolt a sétáltatás, keress egy tisztább füves területet és csak állj kint vele amíg elvégzi a dolgát (legalábbis nekem ezt mondta az orvos). Az első pár napban az én kutyusom se akart pár négyzetméternél nagyobb területet bejárni.

3 hete van nálam.

2018. dec. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Valóban nincs törzskönyve, akik vették, azok fajtatisztaként vették, de persze tudjuk mindannyian, hogy az nem fajtatiszta. Ott nem tudom hogyan volt tartva náluk, lehet, hogy azalatt az egy hét alatt, amit ott töltött, úgy kicsinálták hogy ez lett a vége? Másokat csak figyelget az utcán, nem menne utánuk sem észrevételeim szerint. Nekem egy kissé instabil idegrendszerre utaló jelnek néz ki ez a sok visítás.


Spicc keverék ez tisztán látszik. Sétálás alatt azt értem, hogy pisi-kaki lent, egy füves területen, ahova nem szoktak kutyákat vinni. Nem szeretnénk bent pisilésre szoktatni, egyébként 3 oltása van már. 2 parvo és egy kombináltat kapott az orvosnál. A doki azt mondta, egy 5 perces pisi-kakira levihetem már nyugodtan. A füves területen viszem kicsit körbe mert különben nem végzi el a dolgát, egyébként egyhelyben állva is nagyon ordít :(

2018. dec. 19. 13:19
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

2 napja elvesztette a testvéreit, anyját, akik a biztonságot jelentették neki.Még olyan, mint egy kisbaba.

Rengeteg szeretetre, törődésre, türelemre van szüksége.Sokat vedd fel az öledbe, simogasd, stb.Így hamarabb megszokja a helyzetet.Ne maradjon egyedül soha.Idő kell neki.De ha érzi a szeretetet,hamarabb túl jut rajta.Legtöbb kiskutya ezt csinálja.Pánikol, mert mindent elvesztett.Pótolnod kell neki.Próbáld megérteni és sajnálni.

2018. dec. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de nagyon nem értesz a kutyákhoz a leírásod alapján, ennek a kutyának szakember kéne, nem egy gazda aki nem viszi le, mert mit szól Mariska szomszéd... Csatlakozom azokhoz akik sajnálják a kiskutyát.
2018. dec. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Próbálom, de sír, ha nem hagyom békén, így inkább hagyom magától feloldódni, hátha. Amikor nem megyek oda hozzá csendben van. Nem két napja vesztette el a tesóit és az anyját, mi már úgy fogadtuk be ingyen azoktól, akik vették. Már két hete nincs a tesóival, most lett 10 hetes, az oltások is azért vannak már meg, azért írtam kilencet, mert végülis nem múlt még el tíz, hanem most töltötte be. Nagyon sajnálom a kicsikét, biztos rémesen érzi magát még, azért írtam ki a kérdést, hogy ha esetleg nem javulna a helyzet, akkor szerintetek valami idegrendszeri baj lehet vele? Mert tényleg nem a tipikus kiskutyás sírása van, hanem "kiabálás".
2018. dec. 19. 13:52
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

1. 2 napja... no comment


2. Amikor nem megyek oda hozzá csendben van. Válaszoltál saját magadnak.


3. kutyapelenka


4. nyakörv/hám, pórázhoz szoktatás


Pontozd le ezt is.

2018. dec. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
7-es légyszíves olvasd már el a kérdést, benne van, hogy leviszem és nem a szomszédoktól kapom az ívet, hanem az utcán szólnak be, piszkálnak és fenyegetnek. Gondolom ha te jönnél szemben, ugyanezt tennéd, a stílusodból kiindulva. Nagyon szépen megkérlek, hogy ha nem tudsz érdemben hozzászólni, mint a többiek, akkor menj innen egy másik kérdéshez.
2018. dec. 19. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!