Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy ismertessek össze egy 3...

Hogy ismertessek össze egy 3 hónapos bichont és egy 2 éves berni pásztort?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hallottam, hogy póráz nélkül szabadon a legjobb ha összeismerkednek, de a kis kutyám nagyon megijedt (a nagy nem akarta bántani csak izgága és meglökte)

A kicsi házban van de szobatisztaság miatt kivinném udvarra. Csak az a megoldás ha elzárom a nagy kutyát?


2018. dec. 20. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:

A kicsit vezesd oda pórázon a nagyhoz, ne fordítva, és laza pórázzal. Ez a "póráz nélküli " érzéshez kell. Ha ott van akkor eldobhatod a pórázt, csak jobban kontrolláld a helyzetet, és hamarabb állítsd le a nagyot, ha túl rámenős.


Egyébként ne dramatizáld túl a megijedést, mert ha ez befolyásol, akkor a kicsit ezerszer jobban fogja befolyásolni.

Úgy vezesd oda, mint ha most találkoznának először, teljesen tiszta lappal.

Igazából akkor ott rögtön mikor megijedt, kellett volna "meglovagolni " azt a helyzetet, leállítani mindkettőt, és folytatni az ismerkedést.

Fontos, hogy mi az utolsó emlék.

Így a helyzetből való menekülés az utolsó emlék. Ezt felül kell írnod.

2018. dec. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
... pl mikor odaértek a nagyhoz, lefektetheted a nagyot, az sokkal nyugalmasabb és megadóbb helyzetet teremt, mint ha fölétornyosulva ugrálna izgatottan.
2018. dec. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az utolsó mozzanat az volt, hogy a kicsi sirva ügetett (nem sprintelt) elfelé, a nagy meg követve szagolgatta a fenekét.


Letudom fektetni a nagyot, de nem hiszem, hogy lent marad ha meglátja a kicsit. Azért majd megpróbálom köszi

2018. dec. 20. 18:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Vagy:

A kicsit csak engedd szabadjára, ne vedd fel. A nagyra tegyél pórázt, ha már ennyire izgága. De ne csinálj a pórázzal semmit, csak ha túl rámenős, vagy dominánsan ismerkedik, vagy indokoltan frusztráló a kicsi számára.

Akkor ránts a pórázon, és fegyelmezd.

Egyébként meg várd meg amíg a kicsi felismeri, hogy nem megenni akarja a nagy.


Vagy

Mi az elzárás, hova tudod elzárni? Rácos kerítés mögé? Azt ki lehetne használni, hogy ha látja, tudják egymást szaglászni, de fizikailag nem tud közelebb menni hozzá.

És miután az első izgatott fázison túlesett, utána fokozatosan résnyire nyitni az ajtót, és teret követelni a nagytól, simán testbeszéddel, mint ha egy buborék venné körül a kicsit, legalább pár percig, mindig arrébb küldeni.

A kicsire is tehetsz pórárt, hogy ne tudjon kimenekülni a helyzetből.


A póráz nélküli ismerkedés azért jó, mert az emberi jelenlét és pórázkezelés általában csak ront a helyzeten.

Ha nem tudott volna hova menekülni a kicsi, valószínűleg mostanra megoldották volna maguktól is a problémát.



De nem ördögtől való a póráz, csak ez egy érzékeny helyzet, ezért nagyon szakszerűen és magabiztosan kell kezelni.

Igazából annyi a lényege, hogy annyira laza legyen a póráz, mindkét kutyán, mint ha nem is lenne rajtuk.

És amikor a helyzet neked nem tetszően alakul, akkor azonnal egy aprót tudsz korrigálni a pórázzal.


Amint oldódik a kezdeti feszültség, azonnal le lehet róluk venni a pórázt.

2018. dec. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

...Vagy:

Ha a nagynál megy a fegyelmezett séta, vidd el őket sétálni egyszerre. Egyik oldaladon az egyik, másikon a másik.

Ha tud családtag segíteni, mégjobb! AZ a legegyszerűbb!

Mert akkor 1 embernek csak 1 kutyára kell figyelni, és könnyebben egymás mellé szoknak.


A kicsit sétáltassa valaki elől, a nagyot mögöttük annyira lemaradva, hogy a nagy ne váljon miatta fegyelmezhetetlenül izgatottá.

Ezt a távot folyamatosan lehet csökkenteni, mindaddig, amíg szintén különösebb izgatottság nélkül, már egymás mellett tudnak sétálni!

Ez a legjobb módszer, mert a falkaállatok falkához való tartozását a közös bandázás fejezi ki a legjobban!


Ideális esetben visszafelé már 1 ember is hozhatja mindkét kutyát, ugyanazon az oldalon!

De ha első alkalommal ez még nem megy, nem baj. Ez egy hatékony módszer.

2018. dec. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A nagy a szüleim kutyája most csak karácsonyra jöttünk haza, reméltem hogy kijönnek majd a kutyák. Nem igazán nevelték, csak én tanítottam kiskorában (ül fekszik átfordul hajol stb) esténként sétáltatva van, de szabadon az erdőben.


A kicsit pedig most hoztam haza először. Még más kutyákkal se nagyon ismertettem a kora meg oltások miatt sajnos nincs erről tapasztalatom.

2018. dec. 20. 19:33
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a garázsba tudjuk bezárni a nagyot, alapból sokat van ott.
2018. dec. 20. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!