Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoktatástól is függ hogy egy...

Szoktatástól is függ hogy egy amstaff kimegy-e ebben a hidegben?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy amerikai staffordshire terriert. Aktív vagyok, nem otthon ülős keresek.


Amit eddig hallottam róla, az nagyon tetszik de azt látom valakiknek alig dugja ki az orrát a hidegben. Szerencsére sok olyat látok hogy órákat játszik a nagy hóban.


A kutyavásárlás egyébként jövőre, szeptember-november között esedékes, szóval tudnám szoktatni is a hűvöshöz.


Ha elkezdem fokozatosan szoktatni, nem/kisebb eséllyel fogja utálni a telet, ugye?



2018. dec. 21. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyire nem kellene túlkomplikálni a dolgot.

Az én kutyám is fázós, kapott kabátot.

Nem csak kis, babarózsaszín kabátok léteznek, simán lehet kapni staffra illő, fekete, teljesen egyszerű kabátokat, amivel nem csinálsz hülyét a kutyádból.

Hidegben kabátot rá és lehet menni. Ráadásul ha mozog, akkor nem fázik. Nyilván, ha 40 percet áll a térdig érő hóban, akkor fázni fog, de ha nyakig is gázol a hóban, de ugrándozik, szaladgál nem fog megfagyni.

2018. dec. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az Amstaff ha vele vagy bármilyen hideg van kimegy veled, de a bundájából adódóan nem arra van kitalálva, hogy 5-10 fok alatt jól érezze magát egész nap odakint. Kinti-benti tartással szuper választás aktív életmódhoz.

Nem kell különösebb szoktatni. Ha nagyon hidegek vannak, és benti kutyus, ha kiviszed ruhát kell ráadni, a hőmérséklet különbség miatt.

2018. dec. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kulonosebb szoktatas, a kutyaknak orom a seta, mindegy, hogy milyen ido van!

Amit viszont javaslok, hogy legalabb egy “esokabatot” vagy valamit a hatara tegyel majd, hogy vedd a torzset, nehogy megfazzon. Elegge rovid szoruk van, nem is tul premes, ugyhogy emiatt vigyazni kell rajuk. Mondjuk a kornyekunkon eleg sok staffis/pites van, kb fele-fele tesz rajuk valamit most a hidegekben. :)

2018. dec. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az en kutyusom imadja a havat hempereg ugrál elakarlya kapnia hópiheket/hógolyókat szoval nagyon imadja megis alig lehet kirangatni ha ho van
2019. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!