Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyában férget találtunk...

Kiskutyában férget találtunk mit tegyünk? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés
Sziasztok örökbe fogadtunk egy kB 10 hetes kiskutyát egy menhelyről. Elvittük állat orvoshoz és adott féreg hajtót. Tegnap beadtam neki és a székletében volt egy 10 cm hosszú féreg. Ilyenkor mi a teendő? Azon kívül hogy 2 hét múlva újra be kell neki adni a tabit? Veszélyt jelent ránk? Hogyan kerüljük el? Azt is olvastam hogy ahogyan tisztálkodik úgy a szőrzete is petés lehet. Ne vegyük ölbe és simizzük mostantól?

2018. dec. 21. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell fürdetni, a vele való foglalkozás után alaposan (körömkefével) kezet kell mosni. Foglalkozni mindenképpen kell vele.
2018. dec. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyit még az előzőhöz hogy a fürdetések után nehogy megfázzon, erre figyeljetek oda.
2018. dec. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a biztonság kedvéért lérjetek magatoknak is. Az allatorvos is tud felírni receptet
2018. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg kell fürdetni. Ha lehet, érdemes kozmetikushoz is vinni, hátha neki van valami speciális samponja. De legalábbis egy kozmetikában rendelkezésre állnak olyan eszközök, amiknek segítségével jóval alaposabban lehet átmosni a kiskutyát és a kozmetikusoknak olyan remek szárítója van, hogy jóval hamarabb megszárad a kiskutya, mintha otthon, sima kézi hajszárítóval szárogatnátok. Féreghajtás után azért jó esély van rá, hogy az elhalt férgek ürülnek, szóval nem jelent rátok nézve akkora veszélyt, mintha nem kapott volna féreghajtót.

Ha mégis bizonytalan vagy, akkor hívd fel a saját háziorvosotokat és beszélj vele erről.

Természetesen foglalkozzatok a kutyussal, csak alaposan mossatok kezet utána. És a helyét minél gyakrabban tisztítsátok ki, legjobb 60 fokon fertőtlenítős folyadékkal (pl. sanytol fertőtlenítő, ami gépi mosáshoz használható)

Így tudjátok minimalizálni a kockázatot.

Mi azt csináltuk, amikor beteg volt a kutyánk, hogy turkálóban vettem fillérekért ágyneműhuzatokat, azokat kimostam és egyenként tettem a kutya alá, minden nap tisztát, aztán 2-3 naponta egyben kimostam a használtakat. Így mindig tiszta volt alatta a hely és nem féltem a visszafertőződéstől.

2018. dec. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, jó lenne ha vége lenne már ennek az időszaknak. Aggódom a kis kutyusér meg magunk miatt is. Fürdetni most nem lehet, most lett bolha riasztóval becsepegtetve.
2018. dec. 21. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!