Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lesz a kutyáknak baja a...

Nem lesz a kutyáknak baja a nyers fürjtojástól?

Figyelt kérdés

[link]

Ebben a videóban a srác 3 nyers fürjtojást úgy ahogy van odaad a kutyájának, héjjal együtt. Én úgy tudtam hogy tojást főve lehet nekik adni, a nyerstől nem lesz bajuk? De nem is ezen van a hangsúly, inkább a héján. Nem lesz tőle baja?



2018. dec. 24. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem, a fürjet akár még az enber is zabálhatja nyersen, nem tudom miben más mint a tík de ezt mondják róla
2018. dec. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

VIGYÁZZ!


Megfogan benne, majd a kis fürjek kitörnek a hasából, mint az ALIEN filmekben a lények!

2018. dec. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már vagy 20 éve adok nyers tojást héjával a kutyáimnak.

A ragadozók döntő többsége odáig van a tojásért. Na és a természetben ki veszi el tőlük a tojás héját?

Mellékesen volt egy kollégám, összetörte héjastól a tojásokat, turmixolta és itta minden nap.

2018. dec. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz. Ahogy már említették, a vadon élő állatok is boldogan fogyasztják a madártojásokat. Azokat a tojásokat sem mossa és főzi meg nekik senki.

A szomszéd kutya néha átszökik és ha talál, a tyúkól tojóládájából "vételez" magának tojást. Pont annyit, amennyit talál. Mondjuk tisztán tartott tyúkokról van szó, de a szomszéd kutya él és virul. Egészségesebb, mint valaha.

Az enyémeknek is simán adom a nyers tojást-igaz, nem héjastól.

2018. dec. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én teljesen tévhitben éltem. Ma is tanultam valamit :D
2018. dec. 24. 22:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Apukám is adott régen tojást (lehet még most is) a kutyánknak, azt mondta ettől szép selymes a bundája :D
2018. dec. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tojás adható nyersen a kutyának a BARF étrendben a fürj tojás pl. naponta is adható még a sima tyúktojás maximum 2X egy héten. Adható héjával együtt is, de azért mosd meg előtte. A tojáshéj sok-sok hasznos dolgot tartalmaz.
2018. dec. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz tölle baja, sott meg a szőrének jót is tesz a nyers tojás ,csillogni fog tölle;)
2019. máj. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!