Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki milyen etetésre esküszik...

Ki milyen etetésre esküszik és miért? OKOT is írjatok

Figyelt kérdés

2018. nov. 18. 21:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Magas fehérjetartalmú száraztápot használok, mert könnyű bánni vele (az öt éves kisfiam is meg tudja etetni a labradorunkat), könnyű beszerezni és jó előre be lehet tárazni. Egyszerre megrendelünk neten annyit, hogy 2-3 hónapig ne kelljen, és ha véletlen elfelejtenénk, fél órás autóúton belül 5 helyen tudok venni jót. Nem vagyok ellene más etetésnek sem, de nekünk ez vált be.
2018. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Én jó minőségű tápot adok neki + ízületvédő. Azért, mert szerintem minden megvan benne, ami kell. Illetve két kisgyerek mellett ez az egyszerűbb.
2018. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
64%

nyers hús és táp keverve. 60%hús, 40% táp


több, mint 27 éve így etetek. 3 nagytestű keverékem volt, most 2 amstaffom van.

Szőrük, fogazatuk szép, egészséges. Nem túlsúlyosak, nem vékonyak. Egészségesek. Sose volt bajuk, energikusak, boldogak. Az első 3 kutyámból egyet 5 évesen mérgeztek meg, a másik kettő természetes módon pusztult el 15 és 16 évesen.

A mostaniak 2 és 7 évesek. Panaszuk nincs.

2018. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

Jó minőségű hidegen sajtolt táppal etetek és havonta egyszer veszek egy 400 grammos magas hús tartalmú real nature vagy carnilove konzervet, durván 2 kanállal rakok a táphoz,mivel kistestű nekem 4-5 nap alatt fogy el, ez egy kis plusz neki.


Ezen kívül kúra szerűen kap izületvédőt és lazac olajat.


Apum ha megy horgászni akkor filéz ki halat a kutyának is :D pár havonta kap egy kisebb mennyiségű nyers halat is.


Szép,egészséges.


Én etettem Barf szerint is,azzal is megvoltam elégedve,de brutál macerás volt.

2018. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

3. nem megy a hasuk a keveréstől?


Én egyszer próbáltam keverni és bélgyulladás lett a vége.

2018. nov. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
ha gond lenne nem így csinálnám
2018. nov. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

Barf szerint etetünk. 4 kutyának még mindig olcsóbban jövünk ki, mint a táppal.

Én nem mondanám nagyon macerásnak, persze nyilván több vele a gond, mint a táppal. Arányokra és súlyra kell figyelni. Szerintem természetesebb, mint a táp, kutya is nagyobb kedvvel eszi, és pontosan tudom, hogy mit kapnak.

2018. nov. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

7-es.


Nekem az azért volt macerás,mert panelban lakunk pici fagyasztó,nyilván anyuék tele pakolták,így annyi hely volt,hogy egy kevéske húst tudtam benne tárolni 4 naponta mennem kellett boltokba húst venni stb.. volt hogy nem kaptam akkor úristen hol vegyek,mert tesco és hasonló messze van,nekem nincs autóm. Anyumat kértem meg menjünk ki. Nekem problémás volt. Nyilván akinek van lehetősége külön fagyasztót venni a kutyájának és bevásárolt előre 2-3 hónapra az úgy megint más,mint 4 naponta járni a várost,főleg,hogy dolgoztam.. hétköznap henteshez el sem jutottam, spar,tesco,lidl ilyen helyeken vásároltam jó részt. Nekem sokkal drágábbra jött így ki az etetés.


De inkább állandó hús beszerzés 4 naponta amiből elegem lett.

2018. nov. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%

Minősegi táp.


Mert minden benne van, nem kell félnem attól, hogy valamit kifelejtek vagy rosszul adagolok az elkészítésnél és hiánybetegsége lesz. Könnyen szállítható, nem kell hűtő a tárolásához, ez utazásnál nagyon jól jön. Nem kell az elkészítésével foglalkoznom, azt az időt inkább a kutyámmal való foglalkozásra fordítom, nem kell főznöm, vagy a nyers húst porcióznom.


Egyszer megpróbáltuk a házi kosztot is (értsd: külön főztem a kutyának) de a széklete borzalmas volt tőle. Visszatértünk a tápra, azóta minden rendben. Mellesleg a kutyám jobban is szereti a tápot mint a nyers húst. A bárányos tápokat kimondottan kedveli.

2018. nov. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

90% prémium táp, és 10% főtt husi.

Hozzá kevés víz, mert nagyon habzsolnak.


Illetve havonta egy nagy konzervet veszek, de olyat, ami nem gagyi, olyankor husi nincs. 3-4 napig elég a konzerv 2 kutyának keverve adva.

A hónap többi napján a táp+husi megy. Illetve 2 hetente a víz helyett egy-egy nyers tojást ütök bele.

És kb 2-3 hetente a víz helyett natúr joghurtot adok azt is imádják a tápra rakva.

Ezenfelül heti 1x reszelek rá répát plusszba.

Barf etetést panelban kis hűtővel én sem mertem bevállalni.

Próbálok minden vitamint adni nekik táplálékban.

Szoktam kockázott almát is adni nekik.


Jutalomból szárított halat, szárított húst, illetve füstli virsit adok.

2018. nov. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!