Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen óvintézkedéseket...

Milyen óvintézkedéseket tegyek szilveszterkor?

Figyelt kérdés

Fél éves kutyám van, így szilvesztere még nem volt, nem tudom hogy fog viselkedni.

Kinti kutya, van háza, de nem használja, a házhoz kapcsolt kisebb melléképületben jobban érzi magát, itt szokott éjjel aludni. Ez kb 5 négyzetméteres, csak az ágya és víz van bent neki, nem tud semmiben kárt tenni és magában sem tehet kárt. Esténként be van zárva ide. A házba nem akar bejönni, valószínűleg túl meleg van neki.

A viharban nem fél, illetve tegnap a kedves szomszéd petárdázott pár percet, az nem érdekelte egyáltalán.

Hogy legyen? Alapból 31-én este próbáljam bevarázsolni valahogy a házba vagy szokásos rutin szerint este vacsora után zárjam be őt a helyére?

Itthon leszünk, tehát ha a helyén van és esetleg valami gond van, akkor azt halljuk, be tudjuk hozni őt.

Természetesen napközben le lesz fárasztva sétàval és a szokásos engedelmességi feladatokkal.

Kedves szomszéd, ahogy minden évben, gondolom most is fog tűzijátékot fellőni, így közel lesz a hangforras.


2018. dec. 29. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem érdekli, akkor nem kell megtörni a napi rutint. De nagyon figyeljetek rá. Ha otthon lesztek és tudtok figyelni, nem lesz gond.
2018. dec. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Kösd láncra, tegyél a nyakába névbilétát, és nyugtatót a kajába.
2018. dec. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Téged kössenek láncra második válaszoló...


Szerintem ne törd meg a rutint, zárd be a szokott helyére, akkor onnan nem tud kijönni. Ha a petárdázás nem érdekelte, remélhetőleg nem fogja a szilveszteri nagy durrogtatás se, de azért most esténként figyeljétek, hogy reagál, mert már egyre többet lőnek. Így látni fogjátok ha nem bírja. Szilveszterkor pedig néha kintről behallgatózhattok, hogy nem rombol-e.

2018. dec. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Gondolom nem rossz indulatból írta a második hogy kösse láncra, hanem ilyenkor sok állat elszökik majd eltéved, és ezt megelőzendő. De mivel van saját kis házikója okafogyottá vált a lánc, még a házban is biztonságosabb neki, mellettetek.
2018. dec. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Lepontozó verseny van?


Benne vagyok!

2018. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha úgy látod, hogy nem fél, akkor maradjon a rutin szerintem is, de figyeljetek rá, és a melléképületből hirtelen pánik esetén se tudjon kiszökni és világgá futni.
2018. dec. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kiszökni nem tudna sem a helyéről, sem a házból.

Láncra nem verem, nincs is láncom...

Köszönöm az ötleteket!

2018. dec. 29. 15:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyém sem szeret bent lenni de ha fél (tavaly nagyon megviselte) akkor addig behozuk amíg el nem csendesedik oda kint. Billétás nyakörv nyugodtan rajta maradhat éjjelre, láncot semmikép mer megfolythatja magát. Illetve aznap alaposan fáraszd le
2018. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A helyére lett zárva este 8 körül. Alszik, mint a bunda. 9 óta folyamatosan tűzijátékoznak és petardaznak a környéken, egy mérő kutyaugatàs a környék. De őt ez nem érdekli. Az imént meg is sértődött, hogy benéztem hozzá.

Vigyázzatok a kutyáitokra ti is! Látom már egy csomó keresés, talált kutya van mindenféle.

2018. dec. 31. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!