Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a legjobb megoldás egy...

Mi a legjobb megoldás egy kutyának, ha szilveszterkor tűzijáték és petárdázásos helyen lakunk?

Figyelt kérdés
2018. dec. 29. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
A miénk kinti, nagy testǔ kutya, de ezen az éjszsán mindig bent van a házban. Valaki otthon marad vele.
2018. dec. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Bent a házban a gazdával, TV vagy rádió kicsit hangosabbra véve.
2018. dec. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Legyen bent veled egész éjszaka, amíg durrogtatnak. Délután érdemes egy nagyobb sétát beiktatni. Nagyobbat, mint általában, hogy jól elfáradjon.

Este ha fél, ne nyugtatgasd, viselkedj természetesen. Ha pisilnie kell, akkor az udvarra is érdemes pórázon vinni. Nálunk a kutya első szilveszterekor történt olyan, hogy csak kiengedtem pisilni, nem mentem vele. Épp egy csendesebb időszak volt. Aztán hirtelen valahol a közelünkben elkezdtek robbantgatni, de olyan hangosan, hogy remegtek az ablakok. Kirohantam és sehol nem volt a kutya. Fél óra múlva találtam meg teljesen meglapulva valahol az udvaron. Addig meg az egész család rohangált fel-alá, hívogattuk a kutyát, azt hittük, hogy elveszett. Azóta csak pórázon visszük ki szilveszter este, vagy augusztus 20-án.

Vannak kutyák, akik extrém módon félnek, nekik érdemes nyugtatót beszerezni. Ma délelőtt még van állatorvosi rendelés, érdemes beszerezni a nyugtatót szükség esetére.

2018. dec. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Ha kinti kutya, ės nem mehet be a hazba, elzarni se tudod ės fėl, akkor ėrdemes kimenni hozzá. Csak ott lenni, kicsit jatszani beszėlni elterelni a figyelmėt. Nem simizni, babusgatni mert azzal csak rontasz a dolgon. Megerősíted a fėlelmet. Lehet pillanatnyilag nyugisabb lesz, de hosszabb távon rontasz a dolgon.

Ha latja hogy te nyugodt vagy nem foglalkozol a hangokkal lassan megnyugszik, megėrti hogy nem kell neki se foglalkozni ezzel. Feltėve ha egy kiegyensúlyozott idegrendszerű kutyaról beszėlünk.

Nálunk ez úgy zajlik, hogy kimegyek meglesni a tüzijatekot. Odajön a kutya, hogy megnezze minek jöttem ki este. Volt hogy játszottunk, de ha olyan volt az idő fogta magat lefeküdt vissza aludni. Megcsak nem is nyugtalan. A zenges se ėrdekli.

Ajánlott este a lefárasztás is, esetleg állatorvostól nyugtató. Aki nagyon aggódik vigye be, zarja be valahova. Ha más nem akkor kösse meg arra az estėre.

2018. dec. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
Látom a lepontozás már megy. Bocs, hogy nem mindenkinek van ideggyenge kanapėkutyája ami egy szellőtől is picsogva ugrik a gazdi ölėbe...
2018. dec. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Mindenképpen olyan helyen legyen, ahonnét semmi körülmények közt nem tud kiszökni. Lehetőleg a lakásban, a gazdája mellett, vagy alul-felül is zárt vas kennelben, ha kerti kutya. A többi attól függ, mennyire fél ezektől a zajoktól.

Ha nagyon retteg, akkor állatorvostól lehet kérni nyugtatószert is.

Az én kutyám nem fél, de ilyenkor akkor sem engedem ki a lakásból, csak pisilni felügyelettel. (Egyébként kinti-benti kutya, sokat van a kertben is).

2018. dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10 éves menhelyi kutyám van retteg minden tájáról.A szilveszterkor már nekem is gyomorgorcsom van előre.hiaba viselkednek természetesen,nyaladzik,bújik,remeg! hozzátenném ebben a bunkó városban ahol örököl.lakom karácsonykor is petardaztak,2 ünnep közt is,na meg hébe hóba akármikor.most is hallom,szilveszter előtt 2 nappal!!!!ja és január elseje után is tavaly ment a buli.mit lehet tenni????total elegem van már!
2018. dec. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
A miénk valamiért nem érzi jól magát a házban, úgyhogy nem erőltetem nála a dolgot. Az udvar természetesen szökésboztos. Be is bacna, ha a két 50 kg-os kutya bármilyen esetben elengedhetné magát... Az egyiket hozzá tudtul szoktatni a zajokhoz, a másik viszont fél, vele játszani szoktunk, trükköket csináltatunk vele, így egy idő után lenyugszik.
2018. dec. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!