Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyulit szeretnék. Melyiket...

Kutyulit szeretnék. Melyiket javasoljátok? Tetszenek a Huskyk, Német juhászok, Border Colliek. Nem muszáj fajtatiszta legyen.

Figyelt kérdés
2018. dec. 29. 21:32
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Nem hiszem én azt, hogy mindenki minden nap 2-3 órát sétál, aztán 1-2 órát agyaz a kutyájával. Mikor dolgoztok, mikor pihentek, mikor csináltok mást is? Sehol nem látom azt, hogy reggeltől estig csak a kutya.
2018. dec. 30. 15:50
 22/30 anonim ***** válasza:
6%

Én is azt vallom, hogy nem küllem alapján választunk kutyát, de mint írtam a border collie ajánlható kezdőnek, HA tisztában van a fajta igényeivel! Szerintem sem te sem én nem ismerjük a kérdezőt személyesen, így nem abból a morzsányi információból kéne megítélni, amit ide leírt, mert kezdő korában mindig kérdez hülyeségeket az ember. Neki az a segítség, ha leírjuk, hogy a három közül egyedül a border jöhet szóba és csak akkor, ha utánanéz és elfogadja, hogy nagyon sokat kell vele foglalkozni. Szerintem. Ha ezt nem fogadja el, akkor majd jöhet a kérdés, hogy esetleg milyen "könnyebb" fajták vannak és akkor majd írhatja mindenki, hogy nézze meg a labradorokat pl.


A menhely is tök jó dolog, ne érts félre, de ez továbbra sem segítség. Menhelyről is ugyanúgy kihozhat egy németjuhászt, semmivel nem lesz vele előbbre. :\

2018. dec. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nincs mindenkinek öt órája a kutyával foglalkozni. Viszont a border meg szívesen veszi, ha fél napokat van vele a gazdi, és mennek, gyakorolnak, játszanak. A nj is. A husky végképp. Ezek munkakutyák, arra lettek kitenyésztve, hogy sokat, hosszútávon dolgozzanak. Ha valaki úgy indul neki a tartásuknak, hogy "ahj, három órát kell vele foglalkozni", az ne tartson ilyen fajtát. Ha nem a pörgősségükbe és fáradhatatlanságukba szerettél bele, akkor szenvednél velük. Miért nem nézel szét a társasági kutyák vagy az agarak között? A társaságiakat pont azért találták ki, mert valakinek csak kellett egy kutya. Nekik is vannak természetesen igényeik, ugyan úgy el kell vinni őket sétálni, játszani kell velük, nevelni őket, de kutyasuli mellett kevesebb az esélye, hogy beléjük törik a bicskád. A legtöbb agár pl kifejezetten kanapékutya, de igényük van a rövid sprintelésekre.
2018. dec. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
55%

"Nem hiszem én azt, hogy mindenki minden nap 2-3 órát sétál, aztán 1-2 órát agyaz a kutyájával. Mikor dolgoztok, mikor pihentek, mikor csináltok mást is? Sehol nem látom azt, hogy reggeltől estig csak a kutya."


A napi nagy sétára munkaidő után még van bőven idő. Az agyi fárasztást pedig nem kell túlzásba vinni, azt akár otthon is lehet csinálni néhányszor 10-15 perces etapokban vagy séta közben is akár. Agilityzni, bandázni vagy amit szeretnél pedig akkor kell csinálni, amikor van rá időtök. A kutyasulik mifelénk pl. tipikusan péntek du. és hétvégén vannak tele, mert ekkor van az embereknek szabadideje, hétköznap max. az szokott benézni fél-egy órára, aki a közelben lakik és arra sétáltat. A lényeg az, hogy minden megoldható, csak akarni kell.

2018. dec. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
60%
Hidd el, hogy van. Akinek ez a hobbija, szereti a kutyákat, élvezi amit csinál, az komolyan gondolja. Aki pedig nem gondolja ennyire komolyan, annak ezek a fajták nem valóak.
2018. dec. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
60%
Itt vagyok, én már 10 éve ezt csinálom, napi 3 órával. 2 éve pedig napi 4 órával is akát, mivel jelenleg egy aktívan dolgozó munkakutyám van, aki igényel ennyit. Viszont ha szerinted hülyeség normálisan foglalkozni egy kutyával és ilyen félvállról veszed akkor NEKED NEM VALÓ KUTYA. Főleg nem a fent felsorolt fajtákból.
2018. dec. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
91%
Na jó, ilyen mentalitású ember tényleg ne tartson kutyát. :\ Bocs, igazatok volt...
2018. dec. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
70%

Dejó, hogy mindent tudsz rólam. Bár a magánéletemhez semmi közöd elmondom, hogy reggel 6-kor kelek, 7-kor indulok munkába. 14-ig dolgozom majd hazaérek 15 órára. Főzök és kitakarítok 17 órára majd megyek kutyával edzeni aztán levezető séta, ez tart 21 óráig. Ekkor kutyát etetek és utána megyek zuhanyozni, vacsorázni, fogatmosni és egyebek. Majd még kicsit netezek és 23 órakor megyek aludni. Na nesze te étteremben zabálós, bejárónős pofátlan barom. Hagyd már, neked nem való kutya te idióta. Inkább tartsál kaktuszt, ja bocsi, arra sincs időd, megölnéd.

Nyomoronc.

2018. dec. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%

Szia, nekem huskym van, 14 voltam, amikor első kutyának kaptam. Nem értettem a kutyákhoz nagyon, csak az alapokat, így eleinte sokszor levittem, hogy szobatiszta legyen és többször megetettem, játszottam vele, nevettem a hülyeségein. Majd ahogy a kutya nőtt egyre rosszabb lett, most itt van 6 éves és még mindig úgy pörög, mint a duracell nyuszi. Ráadásul a munka miatt nincs elég időm rá, így marad a napi takarítás, hetente egy kiló játék, mert annyi időre elég csak neki, mert szó szerint megsemmisíti mindet és a mérgelődés, bár már nem mérgelődök, csak amikor rajta kapom szólok neki, ő meg akkor felfigyel rám és nekem ugrik, körbe nyal és megy vissza rendetlenkedni. Munka előtt minden reggel futok vele, egy órát, munka után egy óra játék, szaladgálás kint(amiből kettő lesz, mert mindenkit fellök, én meg rohanok a kutya után ordítva, ő meg rám se bagóz). Este egy gyors eü séta.

Szóval a lényeg, hogy ne vállalj felelőtlenül kutyám, nézz utána a kutyatartásnak, mit hogyan kell, stb és szerintem menj el egy menhelyre, rengeteg kutyus van, válassz egy neked megfelelő igényűt, ha szépen foglalkozol vele meg fogja hálálni.

2019. jan. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
42%
Azért a napi 2,5- 3 óra nem olyan sok. Én 8 órás munkarenddel, agárral foglalkozom ennyit. És ebben semmi extra nincsen. Nagy séta, játék.
2019. jan. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!