Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a táp megfelelő összetételű...

Ez a táp megfelelő összetételű? Kölyökkutyának

Figyelt kérdés

Dehidratált csirkefehérje (20 %), dehidratált állati fehérje (18 % ebből 12,6% csirke), kukorica, búza, csirkezsír (tokoferollal tartósítva) dehidratált alma, élesztő, hidrolizált csirkefehérje, lazacolaj, növényi kivonatok (rozmaring, szegfűszeg 150 mg/kg), manno-oligoszacharidok (150 mg/kg), frukcto-oligoszacharidok (100 mg/kg), yucca Schidigera (80 mg/kg) kivonat


Nyersfehérje: 28,0%, nyers zsiradék: 18,0%, nyershamu: 6,5%, nyers cellulóz: 2%, Kalcium: 1,6%, Foszfor: 1,1 %. Nyomelemek: Vas (vas-szulfát (II) (monohidrát)) (E1) 72 mg, cink (cink-szulfát (II) (monohidrát)) (E6) 83 mg, mangán (mangán-oxid (II)) (E5) 35 mg, réz (réz-szulfát (II) kén (pentahidrát)) (E4) 15 mg, jód (kálcium-jodát) (E2) 0,65 mg, szelén (nátrium-szelenit) (E8) 0,2 mg. Aminosavak: DL-metoninin 125 mg, L-lizin 25 mg


Vitaminok: A-vitamin (E672): 18000 UI, D3-vitamin (E671): 1800 UI, E-vitamin (alfa – tokoferolok): 500 mg. Technológia adalékanyagok, CE engedélyezett antioxidánsok és tartósítószerek. Metabolizálható energia: 4100 kcal/kg.


2018. dec. 30. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Én kukorica és búza menteset keresnék, amiben nem fehérje van hanem hús.

De mennyi ez a táp egyébként? Hátha tudunk ebben az árkategóriában ajánlani jobbat.

2018. dec. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs valami táblázat vagy iránymutató, hogy tudjam milyen értékeknek kell megfelelni egy tápnak? Hogy mi az az elvárt mennyiség ami szükséges.
2018. dec. 30. 15:42
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Hát nem tudok róla, hogy lenne, de lehet csak én vagyok tájékozatlan.


Mindenesetre amit figyelj egy tápnál, hogy magas hústartalma legyen (ne a friss hús, hanem a dehidratált hústartalma) , gabonafélét inkább ne tartalmazzon. Gyógynövények, zöldségek, gyümölcsök jók. Illetve valami legyen a csontok, porcok egészségéért (mondjuk porckivonat vagy valami glükozamin, kondroitin forrás) .


Esetleg viszonyítási alapnak nézd meg pár jóminőségű táp összetevőit (Acana, Orijen, Platinum, Brit Care, Carnilove, Taste of the wild, N&D)

2018. dec. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És mi a vélemény a Royal Caninról? Túlértékelt vagy korrekt ár-érték?
2018. dec. 30. 16:10
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Abszolút túl értékelt. Sok benne a gabona és alig van benne rendes hús.

Esetleg középkategóriában tudom ajánlani a Brit Premium tápjait

2018. dec. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na, kiterjed internetes kutakodásomnak hála a következő értékekre bukkantam:

nyershamu 4-7%

nyersrost 2-4%

nyerszsír 8-13%

fehérje 18-24%

2018. dec. 30. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!