Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyának hogy lehet...

Kölyökkutyának hogy lehet megtanitani, hogy séta közben ne szökjön el?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem verekedős senkivel sem agresszív csak forgalmas út mellett viszem pórázon egyébként Duna parton, ilyen helyeken szeretném szabadon vinni. Sokszor azonban előfordul, hogy bárkivel elmenne. Ezt akarom kinevelni belőle de nem tudom hogyan. Azt szeretném hogy csak engem kövessen, ne szökjön el jöjjön velem. Sok olyan kutyával találkozunk séta közben aki csak a gazdájára figyel minden külső tényezőt kizár, legyen ez másik kutya, ember, futó stb.
2018. júl. 13. 14:53
 1/6 MR.Lala válasza:
24%
Pórázon kell vezetni kezdetben, nem hagyni hogy előtted menjen de azt sem hogy mögötted, mindig csak is magad mellett tartsd. Persze ha épp nem csinalja mint kell parancs szó kell. De ez csak egy példa remek könyveket lehet találni, vagy csak online olvasni arrol hogy kell betanìtani. Lehet hogy én is marhaságot írtam, az a biztos ha máshol is utána olvasol. Sok sikert. ;)
2018. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Ezeknek a kutyásoknak hogy lehet megtanítani, hogy törvény tiltja a póráz nélküli sétáltatást?
2018. júl. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Kutyasuliban megtanulod
2018. júl. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Én is, kutyásként kiakadok ha egy póráz nélküli ebet látok. Aztán meg csak pislognak ha baj van.
2018. júl. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez egy hoszabb folyamat :)

Először is a behívasnak kell stabilnak lennie. Vegyél kiképzőpórázt( ez jó hosszú 6-9 méter) és ezzel gyakorolj. Egy vezényzót válassz ki pl. hozzám. Amikor mondod húzd magad felé, vegyel fel olyan testhelyzetet,hogy kedve lenyen odamenni. Ha odaér nagy dícseret,jutifali. Ezt zavaró körülmények között is gyakorolni kell. Amíg ezt nem tudja stabilan sehol ne engedd el.

Közben rá lehet térni a vissza parancsra. Amikor ez elhagzik a kutyát nem húzod be teljesen, csak kicsit magad felé. Dícséred, amíg a te irányodba mozog es eléri az álltalad kívant távolságot. Utána feloldod egy dícsérettel.

A kutya figyelmét úgy tudod fenntartani,ha rászoktatod,hogy feladatokat kap séta közben is. Tök random adj neki feladatokat ül,állj,fekszik,hozzám. Így a későbbiekben is gyakran rádtekint majd, figyel téged,hogy jön e új feladat.

2018. júl. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kapcsolatot kellene normálisra kiépíteni. Kötődést építeni, megfelelően nevelni.
2018. júl. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!