Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet keverni a tápokat? Baj,...

Lehet keverni a tápokat? Baj, ha ezt így adom?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

10 éves, közepes testű, lakásban élő, ivartalanított szuka kutya. Érzékeny a gyomra és a bundája száraz, fakó. Megfelelő étrend lenne ez számára?


2019. jan. 4. 00:37
 1/10 A kérdező kommentje:
2019. jan. 4. 00:39
 2/10 anonim válasza:
Írsz privátot?
2019. jan. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
privát
2019. jan. 4. 00:58
 4/10 A kérdező kommentje:
jaa, hogy üzenet ..
2019. jan. 4. 00:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet keverni, de ne royal canint, mert az nem képvisel egy hűdehatalmas színvonalt az ára ellenére.
2019. jan. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ivartalanított kutyáknak nem kell más táplálék mint az ivarosoknak. ez is ilyen marketing hülyeség, mint a fajtatáp
2019. jan. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De ha a magas fehérje és magas hústartalmú, gabona mentes tápot nem bírja, akkor se adhatom ezt neki?

Mert úgy tudtam, hogy a Royal jó minőségű, attól még, hogy nem tiszta hús és zöldség ..

2019. jan. 4. 02:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha érzékeny a gyomra akkor ne keverd a tápokat. Nem tesz jót nekik, olyan mintha, össze-vissza kapna mindent.
2019. jan. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem keverném, főleg nem ennyi félét és főleg nem Royalt, úgy, hogy ráadásul egy érzékeny gyomrú kutyáról beszélünk.

A RC minden, csak jó minőségű nem, pusztán jó a marketingje.

Én, mint érzékeny gyomrú kutya gazdája, azért tapasztaltam egyet, s mást.


Ha leírnád eddig milyen tápokat próbáltatok amit nem bírt a gyomra, az segítene. Viszont én sem a keverést, sem a Royal Canint nem tanácsolom.

2019. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az érzékeny gyomornál ez csak rontana a helyzeten!!!!!!

Az érzékeny gyomrú kutyánál az egyik legfontosabb hogy az étrendje "monoton" legyen mert csak akkor lesz képes optimális emésztésre, ha a gyomra megszokik 1 ismétlem 1 féle tápot.

Másik fontos szempont, hogy a táp minél kevesebb gabonát tartalmazzon! Maximum rizs, a legjobb a burgonya vagy édes burgonya a hús mellet. Könnyen emészthető húsokból legyen a táp, ha lehetséges akkor egyfehérjés, vagyis egyféle hústípus legyen benne. Könnyen emészthető hústípus legyen: csirke, pulyka, nyúl, kacsa, maximum bárány. Fehérje arány 20-24% között legyen még a zsír 9-14% között.

Keresd a Light megjelölésű tápokat. Ezeket merem ajánlani más érzékeny gyomrú kutyuás gazdik ajánlásai alapján:

[link]

[link]

De a fentiekben leírt szempontokat követve nézzél körbe más webshopokban.

2019. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!