Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kinti hely kell egy...

Milyen kinti hely kell egy eddig benti kutyának?

Figyelt kérdés
5 hónapos, nem bírom már a mocskot ami a benti tartassal van
2019. jan. 4. 16:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%

Ő életed első háziállata?

Csak azért kérdezem, mert minden kutya, macska, tengerimalac, akármi hullatja a szőrét, ez teljesen természetes. Végtére nekünk embereknek is ki szoktak hullani a hajszálaink. Azt hittem, ez evidens hogy ahol állat van, ott szőr is van.


Gondolom akkor az a helyzet hogy csupán a gyerekek szórakoztatására szerezted be szerencsétlen kutyát, és úgymond "nem vált be".

Egyébként képzeld, én állatokkal nőttem fel, tutira én is megettem egy csomó szőrt akaratlanul, és semmi bajom, még élek! Viszont cserébe megtanultam felelősen gondolkodni az állattartásról, és jó erős immunrendszert alakítottam ki.


A méretét tekintve most már én is úgy gondolom hogy jobb lenne ha elajándékoznád (csakis ellenőrzött helyre, felelős gazdának, aki valóban komolyan gondolja hogy gondozza és szereti amíg él) mert egy ilyen kicsi kutya nem való kintre.

2019. jan. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
2. Saját kutya, nyuszink van és aranyhörcsög. Kinti kutyám volt mindig. Sajnos hagytam magam meggyőzni, hogy jó lesz bent, de nem. A kutya kintre való.
2019. jan. 4. 21:03
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
De az ugye megvan, hogy ezután ég többet kell törődni vele??? Vagy kib*szod a garázsba, és tavasszal majd az lesz a kérdésed, melyik menhelyre passzolhatod el, mert nem neveletlen "lett"???
2019. jan. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%
Ez olyan oltári hülyesèg amit írsz. Nálunk is vannak gyerekek ès kutyagyerekek is. Kettő 6 hónapos egy 2 hós. Ebből 2 hosszúszőrű. Szobatiszták.már a 2 hónapos is jelez ha ki szeretne menni. Nèha fordul csak elő baleset.ahova nem akarom oda nem mennek, megtanulták hova nem mehetnek ès ezt tisztelik. Pl a gyerekszobába. Lehet venni jó erős porszívót ès a szőrgond is megoldva. Egy tacsi mèretű kutyát ilyenkor kirakni, aki ráadásul eddig köztetek èlt, csak azèrt hogy kevesebb dolgod legyen. Megbuktál 1 -es leülhetsz.
2019. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Fokozatosan kell hozzászoktatni a kinttartáshoz mivel a szervezete nem ezt szokta meg. Normális kutyaház kell lehet venni is. Nálunk pl apám csinálta mindig is. Duplafal szigeteléssel, szigetelt ,,padló,, szalma, függöny, szélvédet hely és lehetőleg olyan helyen ahol nem szokott a víz megállni vagy lábak kellenek a ház alá,ha kistestű rámpa hozzá. Mindig egy kicsit többet legyen kint fokozatosan szokja. Az előző kutyáink tacsi keverékek voltak kinti voltak mindig is. Rokon paszolta le őket kölyökként még ovis koromba aztan akkor még híre se volt a prémium tápnak meg a ,,felelős,, kutya tartásnak amit most mindenhol hallani lehet. Felnőtt fejjel olyan kutyát vettem ami kint tartható egész évben persze normális körülmények között. A tacsik soha nem voltak megfázva bár én nem merném már kint tartani ha lenne.
2019. jan. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%

De nem egy tacskó méretű. Ezek nagyon pici kutyák, nem kintre valók.


Én amúgysem vagyok a kibti kutyatartás híve, de ha így döntöttép, akkor nyilván így lesz.


Ezesetben keress ennek a kiskutyusnak egy jó gazdit, és ha annyira kell neked a kutya kerti dísznek, akkor vegyél egy olyat, amit lehet kint tartani.


Szerény véleményem szerint neked nem kell kutya.

2019. jan. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Plusz 15 fokba még kell neki kutyahaz szalma stb, 15 fokba nem nyersul át a ruha
2019. jan. 5. 10:32
 18/21 anonim ***** válasza:
A szalma inkább csak kényelmi szempontból kell, ház igen, kell (már csak azért is, hogy legyen egy kényelmes helye, ami az övé). De legalább fokozatosan szoktasd ki, nagy törés lesz neki!
2019. jan. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%

FokbaN !!!


És mi az, hogy nyersul?!

2019. jan. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nyersül
2019. jan. 6. 11:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!