Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul választottam meg a tápot?

Rosszul választottam meg a tápot?

Figyelt kérdés
Van egy 13 hónapos óriás schnauzer szuka kutyusom. Nagyon jó tenyészetből való, kiváló ősökkel rendelkezik. 8 hetesen hoztuk el, azóta Acana és Pro Plan táppal etetem, ami kimondottan nagy testűre novő kölyökkutyák részére lett kifejlesztve. A kutyusom gyönyörű, de a marmagassága éppen csak eléri a standarban megadott minimum értéket. Lehet, hogy a táp visszafogta? Van ilyen? Nőhet még esetleg?
2010. jún. 28. 21:23
 1/4 Akiteki ***** válasza:
100%

Szerintem egy ekkora testű kutya nem fejezte még be a növekedést 13 hónaposan.

Még a közepes testű kutyám is nőtt most 1 centit, ő is ennyi idős.

Miért nem kérdezed meg a tenyésztőjét? A táp jó, nem hiszem hogy azzal gond lenne.

2010. jún. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Akiteki ***** válasza:
100%

Ja, még valami eszembe jutott: nekem azt mondták, hogy a nagy testűekre ajánlott tápok kimondottan úgy vannak összeállítva, hogy ne nőjön túl gyorsan a kutya.

A magyar agaramat közepes testűnek való táppal etettem, nagyobb lett a testvéreinél 2 centivel.

2010. jún. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Még minimum 1-2 cm-t nőni fog. Kb 2-2,5 éves korára lesz teljesen kifejlett a kutyád. De az bárhol előfordulhat, hogy standard alatti kutya születik, benne van a pakliban. Csak az olyan kutya nem vonható tenyésztésbe. De mint írtad, a tied már most elérte a standard alső határát, tehát nincs vele semmi gond!
2010. jún. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy nem ez a legfontosabb, de a legutóbbi kiállításon, ahol a kutyusom még nem idult, az összes szuka nagyobb volt nála. Lehet, hogy ez a táp valóban visszafogja egy kicsit és szépen, lassan éri el a végleges marmagasságát. A tenyésztő flatazor táppal etette, de én jobbnak gondoltam a fenti tápot. Remélem nem tettem rosszul...
2010. jún. 29. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!