Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire rosszul...

Tényleg ennyire rosszul választottam párt magamnak? Csak azért, mert főiskolát végzek, felsőbbrendű kell legyek, mint egy 12 osztályt végzett?

Figyelt kérdés

Mert édesapám egyáltalán nem akarja elfogadni, hogy főiskolás létemre egy olyan férfiúba szerettem bele, akinek csak 12 osztálya van.

Ráadásul a szülei elég korán meghaltak (még csak 13 éves volt). Ennek ellenére neki sikerült egy kis házat építenie magának és fenntartania magát tisztességesen. (igaz 3 megye "választ " el minket).

De sokat küzd a kapcsolatunk érdekében (ahogy én is) és 2 -3 év mulva az én(22 éves) szülövárosom közelében is vehetünk 1 kisebb kertes házat.

Mi nagyon szeretjük egymást a párommal és tudom, hogy az életben még egyszer nem fogom megtalálni ilyennyire a lelki társamat.

Azonbam apum nagyon a párom (30 éves) ellen van.

Mindig azt hajtogatja, hogy neki nem kell egy csóró, és hogy neki nem tetszik, és hogy keressek mást mert nem ezt érdemlem.

Mit tegyek?


2011. jún. 17. 20:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz apád véleményével.
2011. jún. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
A szívedre hallgass.Apu majd megbékél pláne akkor ha látja, hogy a lányát mennyire szeretik. Mert attól rosszabb érzés nincs ha egy szülő azt látja, hogy a gyermeke mennyire szenved egy kapcsolatba. Be fogja látni.Kitartás
2011. jún. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem csak a te szüleid ilyenek. Gimiben még imádta az akkori barátom. De amikor egyetemre kerültem, és szó volt róla, hogy kibékülünk, szinte megtiltotta mert hogy ő csak szakmunkás. De ezzel még nagyon sok szülő így van hidd el.
2011. jún. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Én megértem apumat, hogy a legjobbat akarja nekem.

De nagyon elszomorít, hogy nem képes belátni, hogy nagyon boldog vagyok a párommal.

Ráadásul folyton csúnyán beszél róla, csak a hibát keresi benne.

2011. jún. 17. 20:26
 5/31 anonim ***** válasza:
74%
Hacsak nem vagytok nagyon hippi békés természetűek a pároddal, akkor gondok lesznek később.
2011. jún. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
74%
Manapság egy jó szakmunkás jobban megél, mint sok diplomás.
2011. jún. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem apádnak kell tetszenie, nem ő fog vele együtt élni.Az iskolai végzettség nem sokat számít, ha egyébként megértitek egymást.
2011. jún. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
NE APÁDRA HALLGASS!
2011. jún. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
64%

jaja. De nem apud fog együtt élni a pároddal, úgyhogy nem ezt érdemled- apudtól. Azt érdemelnéd, hogy megértse: szeretitek egymást. Ne hagyd magad tönkretenni: lehet hogy soha többé nem alálod meg a lelkitársadat (nem terem az minden bokorban) - és apud akkor csak vonja a vállát? nem ezt akartam? Akkor már késő.


van egy kis svéd gyerekvers, ami eszembejutott, erről a"mást érdemelne" szemléletről nézd:


Ingrid Sjöstrand / fordította Tótfalusi István

A FELNŐTTEK FURCSÁK NÉHA


A felnőttek

furcsák néha.


Azt hiszik,

elég összeterelni

két "alkalmas korú" gyereket,

és a két gyerek

automatikusan jó haver lesz.


Szeretném összeterelni

papát

találomra egy "alkalmas korú"

bácsival

és megnézni, összehaverkodnak-e

- biztosan nem akarna

engem se többé összeterelni

Ulla-Gullával például.

Sokkal szívesebben játszom

Lill-Pärával,

pedig Lill-Pära kis tökmag,

de ugyanazt szereti

és uganazt utálja, mint én

- Ulla-Gullát például

2011. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is apám ezzel jött, anyám meg mondta neki, hogy minek nekem gazdag, keresek majd én magamnak pénzt, különben is, ah ilyeneket akar nekem, akkor annak örülne, ha a gazdag faszi ellátna, minden jóval, aztán meg kihajítana pucér s3ggel, pont mikor megszokom milyen jól jártam? Azóta hanyagolja, a "hát ez el se tud majd tartani témát".
2011. jún. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!