Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajtónál a kutya menjen a...

Ajtónál a kutya menjen a gazdi után, de mit tesztek visszacsapódó ajtók, lengőajtók esetén, főleg, ha nehezek is?

Figyelt kérdés
2019. jan. 4. 20:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
Semmit! A szabály az szabály! Ha rácsapódik a kutyára úgy járt, a lényeg, mindig a FALKAVEZÉR (kizárólag nagybetűvel!) mehet előre. Nincs kivétel! Hova jutna a világ, ha egyszer is a kutya menne elől! Gondolkodj már!
2019. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Átlépek a küszöbön és megtartom neki az ajtót.
2019. jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Értem, hogy a szabály az szabály, de azért nem szeretném annyival elintézni, hogy ha rácsapódik a kutyára, akkor így járt. Fogom az ajtót, hogy ne csapódjon rá, de látom rajta, hogy ő is látja, hogy az nem áll meg magától, mint a lakás vagy a szoba ajtaja, szóval jobban szedi a lábát, csak így könnyen láb alá kerül, ami megint nem jó.
2019. jan. 4. 20:22
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Érdekes, több volt szolgálati kutyám volt az évek alatt és mindig ők mentek elöl. Csapda, akna, lövés, ne a vezetőt, hanem őket érje, illetve ha rohanni kezd, támadáskor, akkor ne lökje fel az embert. Vagy lövésnél mögé lehessen bukni, ha van rajta mellény.
2019. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
hagyjuk már ezt a falkavezéresdit. Nem attól leszel vezető. Én simán kiengedem magam előtt a kutyát az ajtón, aztán visszafordulok, és bezérom. Kedves első, kocsiba, hogy teszed be? bemászol előtte?
2019. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Illetve van olyan ajtó ezek között, ami csak egy irányba nyílik, de mindkét irányban haladunk, tehát nem mindegyik ilyen ajtót tudom menetirány felé tolni.
2019. jan. 4. 20:24
 7/18 anonim ***** válasza:
43%

Ha ennyire életképtelen vagy, akkor hiába írunk bármit is... Mint írtam, ki tudod támasztani az ajtót kézzel, bármerre is nyíljon, ha ennyire fontos neked, hogy te lépj be először. Különben ha tisztázva van a falkavezér szerepe, akkor nem kell minden lépés után megerősíteni. Az csak a nagyon domináns, nagyon problémás egyedeknél van, akik folyton átvennék a vezér szerepét.


#4: Logikus amit írsz, de szerintem egy szolgálati kutya kívül esik a tárgyalt témakörön, mert az speciális eset. Polgári helyszínen nem úgy lépsz be az épületbe, hogy bombára vagy lövésre kell számítanod.

2019. jan. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem életképtelenség, azért nekem esni nem kell, csak mert nincs annyi tapasztalatom ebben, mint feltételezem, neked, mások tapasztalata érdekel, hogy ki hogy oldja meg az ilyen helyzeteket. Ha lenne tapasztalatom, akkor nem kérdeznék.
2019. jan. 4. 20:39
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyébként mentett felnőtt kutyám van, nem kölyök már, vannak rossz berögződései, nem régóta van nálam.
2019. jan. 4. 20:40
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Egyszerre megyünk be/ki az ajtón :D
2019. jan. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!