Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért álvemhes minden tüzelés...

Miért álvemhes minden tüzelés után a kutyám?

Figyelt kérdés

Egy tacsiról van szó.A mensijét kővető pár hét után általában jelentkeznek nála az álvemhesség tünetei. Már voltunk dokinál is, kap rá egy Galostop nevű gyógyszert. A doki szerint az álvemhesség nem hormonális, hanem a kutyus fejében dől el.De hát nem így tűnik...

A szeptemberi tüzelését követően bíztunk benne, hogy nem fognak jelentkezni a tünetek... De nem volt ilyen szerencsénk. Nem szeretjük gyógyszerezni sem szegényt.Fialtatni sem akarjuk.

Nektek mik a tapasztalataitok?



2019. jan. 4. 22:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
63%
Igen, egyetlen macskából kóvetkeztetéseket levonni aztán nagyon értelmes dolog... Talán ha utána néznél, megismernél még 100 másik macskát és kutyát, szólhatnál is érdemben.
2019. jan. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
#10 a hormonkaszkádról fogalmad sincs gondolom. Az LTH nem csak a tejmirigyekre hat. Befolyásolja a tüszőérést is.
2019. jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
81%

#8, szövegértelmezést nem ártana pótolni, ha már ez kimaradt neked az általános iskolában. Avagy tessék orvosilag, biológiailag bizonyítani azt a falusi hiedelmet, amivel az alja szapik burkolóznak, hogy a kutyának ellenie kell az életében legalább egyszer!

Ugyanitt várom a kimutatást, hogy az ivartalanítás hogyan változtatja meg a kutya kedélyét.

2019. jan. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
#13 hupsz, tényleg benéztem. Ez esetben visszavonom, mert egyetértek. Kivéve a kedélyváltozással. Esetenként előfordul.
2019. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, nem vagyok biológus, csak a téma szempontjából ideillő hatását emeltem ki, elnézést ha ez gondot jelentett :)


Kedves 80-as! Nem akarunk vitát, ennek nincs semmi értelme, hogy erőszakoskodsz. Azt hiszed most beijedtem, hogy lepontozol? Ugyan már! Ha ennyire érdekelnek a tanulmányok és a kimutatások, te állítottad hogy nem így van ahogy mondjuk, szóval hajrá, mutass valamit fel, és akkor én is nekiállok keresni. Addig hiszek a barátnőmnek aki biológiaszakos. És te is megtanulhatnál igazán olvasni vagy szöveget értelmezni, hiszen általános iskola vagy mi...

2019. jan. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
55%

A biológia szak még nem jelent semmit. De ha el is végzi sem lesz semmi tudása a kutya hormonális működéséről, egészségéről, viselkedéséről, ugyanis ott nem ezt tanítják!


[link]

2019. jan. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
15%
#16 de tanítják, rektor uram ;)
2019. jan. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
27%

jé, ide hordtuk régen a kutyánkat. Kicsi a világ :D


De attól még ne haragudj, ez nem egy tanulmány, itt bármit írhatnak, hogy ivartalanítsd a kutyust. De jó, legyen, akkor a vemhességgel kapcsolatban nem volt igazam, azt viszont senki nem mondta tudtommal, hogy a kutyák hangulata negatív irányba változna, csak hogy változik. Szóval egyezzünk ki abba, hogy félig nekem félig neked volt igazad és békével váljunk el, rendben?

2019. jan. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem, sajnos nem tanítják. A minimális élettan vagy szervezettan kurzusokban a hormonok vannak benne, de a kiterjedt hatásukról és általában az emlősök komplex egészségéről nincs tananyag. Talán majd phd-n.


Utolsó, gondolom valami kiskamasz vagy. Sajnos képtelen vagyok tolerálni a buta embereket, akik légből kapott vagy a saját kútfejükből szedett maszlagokat terjesztenek! Szokj le erről!

2019. jan. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! Már sajnos többször is volt álvemhes. Gondolkozunk az ivartalanításon, de még sose volt ivartalanítva kutyánk, ezért is tartunk tőle picit.
2019. jan. 5. 07:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!