Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Önfűtő" matrac kutyáknak?

"Önfűtő" matrac kutyáknak?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy van egy sport kutyám, akivel elég sokat járunk versenyekre. Ezek a versenyek kültéren zajlanak ilyenkor télen is, hóban is. A kutyának van egy kennele az autóban, abban utazik és abban van a versenyen addig, amíg nem ő következik (az autóban van a kennel mindig, nem vesszük ki) . Viszont a kutyám elég fázós. Közepes testű, nem tudja magának belihegni az egész autót. Az meg, hogy egy teljed napig járjon az autó és menjen a fűtés nem a leg gazdaságosabb.

A kennelébrm van egy nagyon vastag, puha, meleg, polár pléd és a kutyán is van ilyenkor ruha. De a ruhában nem tud rendesen pihenni. Minap nézegettem az ebayt és szembe jött velem egy ilyen "önfűtő" kutya matrac.

A lényege az, hogy van valami lap benne és az, ha ráfekszik a kutya, a testhőjét visszanyomja, ezzel alulról melegítve. A megégés veszélye nulla és nem szükséges, hogy áram alatt legyen. Érdemes-e egy ilyet beszerezni szerintetek?

Itt a link :

[link]

Vagy lehet valahogy ilyet csinálni itthon is? Csak valami olyat kell belevarrni ami visszanyomja a meleget. Egyáltalán mennyire működne?


2019. jan. 5. 11:43
 1/3 A kérdező kommentje:

Időközben leesett, hogy valószínű hőtükör lap lehet benne. Ha vennék egy ilyen lapot és azt beraknám a kutya alá, annak lenne értelme?

[link]

2019. jan. 5. 11:47
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A tükörfólia tényleg egy jó dolog :)

Télen én is sokat szenvedtem a versenyeken az egyik kutyámmal. Én tükörfóliát, matracot majd arra vetbedet raktam, felöltöztettem és volt, hogy be is takartam. A másik kutyámat "nyugdíjazása" után azért (is) vittük magunkkal, mert ő nagyon jól tudta melegíteni a nagy puha bundájával.

Ilyen önfűtős matracot egyébként már lehet a petissimón is kapni.

2019. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Juj, nagyon szépen köszönöm. Akkor szerzek be valamit. Illetve gondoltam, hogy ezeket a kis zsebbe való kézmelegítőket a ketrece tetejére rakom és arra rá egy tükörfóliát. Így a meleget visszanyomja a ketrecbe, de nem égeti meg magát vele.
2019. jan. 5. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!