Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpe pincser vagy francia...

Törpe pincser vagy francia bulldog?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldőnteni melyik kutya találna jobban hozzám. Mindkettő kutyát nagyon imádom de nem tudom melyik lenne jobb választás. Egy nagy tömbház lakásban tartanánk. Én még suliba járok szóval csak akkor maradna egyedül mikor suliban vagyok szóval nem olyan sokat. Sokat vinném sétálni, rengeteget játszanék vele és tanítanám. Rengeteg időt szánnák rá mivel van sok szabad időm ami alatt csak vele szeretnék foglalkozni. Kiemelném azt hogy sétáltatni sokat szeretném csak nem tudom melyik alkalmasabb a nyugodt sétálgatásokra. :)

2019. jan. 6. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

A sokat akarod sétáltatni akkor inkább a pincser. Meg a francia bulldog nagyon beteges fajta.

DE csak törzskönyv kutyust vegyél vagy keressetek fel fajtamentőket hátha van.

2019. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen tudom, hogy beteges fajta de nagyon megfogott éd azért gondolkodtam rajta😍
2019. jan. 6. 19:44
 3/8 A kérdező kommentje:
azt olvastam hogy a pincser nem valami olyan kutya fajta amelyiket jól és nyugodtan sétáltathatom. De javítsatok ki ha nem így van. :) esetleg valaki pincser gazda?😋
2019. jan. 6. 19:46
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Hát én csak abból indultam ki hogy a franci bulldog is nehezen veszi a levegőt míg a pincser nem. De amúgy kérdezd meg a tenyésztőket és ők eltudják mondani, hogy milyen az adott fajta.
2019. jan. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A pincserek hajlamosak makacskodni, de ez a "jól és nyugodtan séta" mit takar?

Jóval pörgősebbek is, mint a bulldogok.

Ha sokat akarsz mozogni a kutyával, akkor inkább pincser, de ajánlom neked, hogy járjatok majd kutyaiskolába, mert még kezdő kutyás vagy, a kutyaiskolában megtanítanak TÉGED az alapokra. És a sétával sem lesz problémátok.

Az, hogy a kutya sétán mennyire húz vagy egyebek, az teljesen nevelés függő.

2019. jan. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
törpe pincher
2019. jan. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok felesleges pénzed van amit el akarsz költeni állatorvosra, kezelésre betegségekre stb. akkor bulldog.
2019. jan. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Megkérdezhetem, hogy végülis melyik mellett döntöttél?

Egyébként én is e között a két kutyus között vacilálok egy ideje, igaz majd csak ősszel tudunk elkezdeni kutyust tartani, mert sajnos a párom és én sem tudnánk jelenleg otthon lenni vele.

Törpe pincserem már volt, sajnos másfél éve elhunyt a kis drágám daganatos betegségben, pedig nem jellemző a betegeskedés erre a fajtára.

Simogatásra, babusgatásra nem alkalmas, arra jobb a bulldog, a pincser kissé pökhendi, nem igazán szereti ha fogdossák, vagy ölebként kezelik viszont cserébe egész nap játszhatsz vele mert 5 percig nem fog hagyni nyugodni, elvárja, hogy 24 órában csak vele foglalkozzanak. Könnyű túl etetni, mert hiába vékony nagyon hízékony, erre nagyon kell figyelni. Sétálni és viselkedni is kölyökkorában kell temperamentumosan megtanítani és onnantól kezdve tudni fogja, ha elmarad felnőtt korában már nagyon nehéz tanítgatni. Előny, hogy nagyon hamar szobatiszta lesz, mivel elég piperkőc az enyém még azt sem viselte el, ha koszos lett a mancsa. Nagyon rafinált kutyus, tisztában van vele, hogy neki mindent szabad, de azzal is, hogy ezt a gazdi nem nézi jó szemmel, így hajlamos a színjátékra, önsajnáltatásra.

Amúgy nagyon vidám vele az élet, lehetetlen nem imádni, a legjobb kutyusok a kis méretűek közül és hihetetlen inteligensek, okosok, persze csak ha nem játékról van szó, az az első.

Panelba a francia bulldog viszont ajánlatosabb, sokkal nyugodtabb és sokkal jobban el van. A szomszédunkban van egy, olyan mint egy igazi kisbaba, egész nap lehet simogatni, dögönyözni, le törölheted a nyálát, röfög, horkol, hempereg, a pincserrel ellentétben nem nagyképű, el fogadja, hogy hol a helye, de ő is tud azért ravasz lenni. Amég a pincserünk régen kiprovokálta amit akart a nagy őzike szemeivel, addig a szomszédban lévő bulldog csak simán körbe rakja a nappalit bosszú kakival 😂

Ne haragudj ha hosszú lett, szeretem a kutyusokat remélem tudtál dönteni s ha még nem, akkor tudtam segíteni.

2019. máj. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!