Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon kutyával...

Magyarországon kutyával mennyire lehet bemenni kávézóba, könyvesboltba?

Figyelt kérdés
Írországban élek, itt teljesen normális, hogy beviszik a kutyát pórázon ezekre a helyekre, de ezt tapasztaltam Berlinben, Manchesterben, Bécsben és Velencében (Venezia) is. Otthon ez mennyire elfogadott? Amikor otthon laktam, akkor faluban, nem voltak ilyenek, hogy kávézó meg hasonlók. A kocsmába meg az iskolába senkinek nem jutott eszébe kutyát vinni.

2019. jan. 7. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Nincs kutyám, de én nem hiszem, hogy ők szeretik a kávét, vagy egyáltalán tudnak könyvet olvasni.
2019. jan. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:
100%
Ritkán lehet bevinni. Debrecenben lakom, itt pár éve lett kutyabarát több hely de külföldhöz képest még sehol se vagyunk. Fővárosban lehet hogy jobb a helyzet.
2019. jan. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Budapesten élek, és a belvárosban elég sok kávézóba, kocsmába be lehet vinni a kutyát. A Teréz körúton a California caféban szinte mindig van kutya. Nyáron ki is szoktak rakni egy tál vizet (akkor működik a kiülős rész is). Könyvesboltban még nem láttam kutyát, de nagyon ritkán (évente kb. 2x) járok könyvesboltba.

Általában, ahol be lehet vinni a kutyát, ott az ajtóra ki van rakva a "kutyabarát hely" matrica.

Mindenesetre arra számíts mindenképpen, hogy SOKKAL több helyre nem lehet bevinni, mint ahova be lehet.

Valamint az emberek sokszor még nem nőttek fel ahhoz, hogy ha nem szeretik a kutyákat, nem kötelező bemenni egy kutyabarát helyre. Kávézóban voltam tanúja, hogy bejött egy külföldi fiú egy agárral, egy benn ülő magyar társaság meg elkezdett hőbörögni, hogy ne hozzon be kutyát oda, ahol "mások esznek". Szerencsére a pincér kislány nagyon talpraesett volt, és kedvesen, de helyretette őket.

Én elfogadom, ha valaki nem akar kutyával kávézni, de hát minden sarkon van kávézó, akkor ne pont a kutyabarátba menjen... Én se megyek pl. topless bárba, pedig ezt is biztosan hülyeségnek tartanák egy csomóan :D

2019. jan. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország nyugati részén nagyon sok helyre be lehet vinni a kutyákat (étterem, kávézó stb). Pesten inkább a belváros az, ahol ez elfogadottabb. Budán is vannak ilyen helyek, az Alleeban pl.bemehet a kávézóba is a kutya.
2019. jan. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A Frappé nevű alkalmazásban meg lehet nèzni, hogy hova lehet őket bevinni. Többnyire azért érdemes facebookon is érdeklődni. Kistesű kutyusokkal sokkal engedékenyebbek, több helyre be tudsz velük ülni, hamarabb beengedik őke bárhova.
2019. jan. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon függ a várostól.Itt nálunk 1db kávézóba lehet csak bevinni a kutyust.Az enyém kistestű
2019. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!