Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire valószínű, hogy a...

Mennyire valószínű, hogy a Reginald von Ravenhorst (Rex) nevű kutyát (Rex felügyelő, egy TV-s sorozat, régen sokat adták) ennyire jól be lehet tanítani?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy a kutyák igen értelmes és hűséges állatok, és azt szeretném kérdezni, hogy mi a véleményetek arról, hogy egy kutyát ennyire eredményesen be lehet tanítani ilyenekre: emberek, tárgyak megkeresése, nyomkövetés, stb.


A kutya a Rex felügyelő című sorozat főszereplője, és nagyon sok érdekes dolgot művel. Azt kérdezném, hogy ez teljesen eredeti (mármint a kutya a filmszereplésen kívül és képes lenne ilyet megcsinálni), vagy van pár csalás/trükkfelvétel a dologban?


Nagyon gyanúsnak tűnnek nekem mindig a filmek, merthát azért is filmek, mert sokszor nem eredetiek, stb.. (főleg az akciófilmek), de ez a sorozat nagyon hűnek hat.


Szeretném a gyanúmat eloszlatni.


2010. jún. 29. 11:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A csalás alatt azt értem, hogy például a helyszín preparált, és megmondják, hogy most oda kell mennie, itt talál meg dolgokat, amikor nem forog a kamera (vagy teszem azt forog, de később kivágják).


A sorozat 1996-tól 2004-ig lett forgatva, majd 2008-ban forgattak két újabb évadot új gazdákkal, Rómában. <- Ezt azért írtam, hogy aki tudja az akkori technikai körülményeket, az tisztában legyen.


És kérlek titeket, ne írjatok marhaságokat. Köszönöm a válaszokat!

2010. jún. 29. 11:32
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
A sorozatot 4 vagy 5 kutyával forgatták. Egy epizódon belül is váltott kutyával dogloztak, mindegyik más-más trükkre lett betanítva.
2010. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hmmm... köszi a gyors válaszolást, hát én azt hittem, ez egy és ugyanaz a kutya. Bár ezek egyformának tűnnek, gondolom teljesen ugyanaz a fajta (kutyákban nem vagyok otthonos).


De akkor valószínűleg csak ez a "csalás" került bele a sztoriba, maguk a kutyák teljesen eredetiek, és akár egy "éles" bevetésen is alkalmazhatóak?

2010. jún. 29. 11:37
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kiváló kutya volt a Rex, nagyon jó trénerrel. A kutya a tréner jelzéseire figyel, a gyanús trükköket így csinálják. Nyomkövetésre, elfogásra pedig miért ne lehetne képes kamerán kívül is? A dolgozó nj-ok is ezeket a feladatokat csinálják. Ha megfigyeled alaposan a kutyát, van olyan jelenet nem egyszer, amit másik kutyával forgatnak. Az átlagos néző nem tesz különbséget két hasonló nj között.
2010. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Természetesen lehet,tudod vannak drog kereső kutyák és mentő kutyák akik pl:Földrengés után vagy bernáth hegyi kutya aki a lavina következményeként a hó alá került..
2010. jún. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted miért alkalmaznak bomba, kábítószer kereső kutyákat, mentő kutyákat, mozgássérült segítő, vakvezető kutyákat?

Ebben a filmben annyi csalás van max h a jelentek fel vannak "turbózva" h még érdekesebb, viccesebb, aranyosabb legyen -> ergo, eladhatóbb.

De a kutya illetve azok a dolgok nagyjából eredetik. Annyi kiegészítéssel, h a kutyák nem nagyon látnak összefüggéseket -> pl. ha kihúzom ezt a dobozt, leesik az ember és a gazdám el tudja kapni - az ilyen jelenetek természetesen megrendezettek.

2010. jún. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor én ilyen téren az "átlagos néző" kategóriába tartozok. Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 29. 11:42
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

"Trükknek" nevezzük, de nagyon komoly dolgot takarhat. Akár a rendőrségi kutyák, akár azok a kutyák akik handicappel élő embereknek nyújtanak segítséget mindennap komoly feladatot látnak el. Vannak velük született tulajdonságok, de képességeiknek nagy részés kiképzés során sajátítják el.


Ahhoz hogy egy ilyen sorozatban minőségi szinten szerepeljen egy kutya, profi felkészülés előzi meg, bárhány ebbel is forgassanak.

2010. jún. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Rexet pontosan 7 kutya játszotta. :)

Mindegyik más-mást tudott, egyszer volt valami műsorban is szó erről. Már nem emlékszem rá annyira, de láttam, és pár dolog megmaradt.

2010. jún. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerűen érhetetlen, hogy a modern kor emberei még mindig ott tartanak... a film = a valósággal.
2010. jún. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!