Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen érveket tudtok ahhoz...

Milyen érveket tudtok ahhoz hogy kutyát fogadjunk be?

Figyelt kérdés
Anyukám mondta ha kutyát szeretnék akkor mondjak neki érveket miért lenne jó egy kutya nekünk.
2019. jan. 15. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ehhez érvek kellenek és nem a felelősségtudat bizonyítása, ne vegyetek kutyát.
2019. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Volt már kutyánk amikor még apukánk velünk élt de már nincs, tudja, hogy felelősség tudoak vagyunk. csak mióta a kutyánk meghalt (7 éve) azóta nincs és már nagyon szeretnénk egyet)
2019. jan. 15. 20:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjál akkor érveket, neked miben lenne jobb az életed ha gondoskodhatsz egy érző lényről!
2019. jan. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát én már találtam ki párat amik elég jók de kíváncsi vagyok ti mit gondoltok
2019. jan. 15. 21:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyukád nem igazán szeretne kutyát és/vagy csak kíváncsi arra, mennyire vagy elkötelezett ezen a téren, mi a célod vele, törōdnél-e vele eleget.
2019. jan. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát pár napja küldött egy képet ahol ingyen elvihető kiskutyák voltak és azt írtam hogy hivhatom?:) Azt írta hogy pihentessuk még. (Kb 5-12 napja volt, már nem emlékszem pontosan)
2019. jan. 15. 21:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Édesanyád dolgozik? Neked iskola?
2019. jan. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Annak idején, amikor én győzködtem a szüleimet, hogy legyen megint kutyánk, egy oldalt teleírtam érvekkel, de olyasmikkel, hogy "lazítja és szellőzteti a talajt", "trágyázza a földet", szóval viccesen bár, de benne volt, hogy tisztában vagyok a hátulütőivel is.

Vannak általános érvek, mint például az, hogy mennyi szeretet adnak és lehet nekik adni, de olyanok is, amik hangsúlyosabbak bizonyos életkorban. Idősebb gyereknél ilyen az, hogy megtanulja, milyen egy élőlényről gondoskodni (jó, ezt jobb nem egy kutyán elkezdeni), többet van a levegőn és többet mozog, kimozdul a maga világából, mert - városban legalábbis - beszélgethet a többi kutyással, kutyaszeretőkkel is, jobban megismeri magát és a kutyákat is. Hirtelen ennyi jutott az eszembe.

2019. jan. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz kellenének érvek, hogy anyukádnak miért lenne jó egy kutya. Te gyerek vagy, x év múlva "kitepülsz" de kutya ritkán vihető kollégiumba/albiba. Ha anyukád nem igazán szereti a kutyákat akkor ha lesz is, és ebben az esetben "rámarad", nem valószínű hogy mindent megkap a kutya ami a boldogságához kell.

Vagy vegyük a berögzült dolgokat (pl kutya nem való házba). Nagyon sok olyan kérdés van itt gyerekektől, hogy valami kéne a kutyának(orvos, meleg hely télen, napi séta), de a szülők tesznek rá. Anyukád mennyire lenne felelős állattartó? Mert ha a fenti példa szerint semennyire inkább ne eröltesd, mert nem lesz a kutyának jó helye.


Én tudom anyukámról, hogy számára a kutya csak kerti dísz, igazából csak akkor "szereti" ha elfekszik a lábánál ha kiül a teraszra (ilyen ritkán van) és max a lábával "simogatja" tehát ha csak anyukám lenne eszembe se jutna kutyát kérni, hiába imádom őket (apa is és foglalkozik is vele, ezért van)


Szóval inkább próbálj arra hatni, mennyire imádtátok a régi kutyát (ha tényleg anyukád is így volt vele) és milyen jó lenne most is egy ilyen boldogság csomag. Meg persze sokag segítenél amiben tudsz stb.

De ha tényleg kutya választásra kerül a sor jól nézzétek meg mi az amit adni tudtok/akartok neki, ne legyen egy újabb kis kinti megfagyó tacskó/vizsla és hasonlók.

2019. jan. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
társaságnak jó egy kis kutyus,játszani vele! "őrzi házat" és a felelősség tudatot is bizonyíthatja
2019. jan. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!