Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek az ivartalanítástól,...

Félek az ivartalanítástól, más is érez így?

Figyelt kérdés

Most 8-hónapos kis kan kutyám, már teljesen ivarérett. Eddig 2x kellett lemondani az ivartalanítás időpontját, mert közbejöttek váratlan dolgok.

(Hírtelen költözés, aztán pedig gyomorrontása volt a kutyámnak)

Aztán utoljára végülis a férjemmel megbeszéltük hogy várunk legalább 1 éves koráig vele.

Szívem szerint nem is ivartalanítattnám, de tartok tőle hogy valami betegsége lesz felnőtt korában. Habár fajtatiszta kutyus, és úgy tudom hogy ez a fajta kutya nem igen hajlamos az ilyen megbetegedésekre ( 3 tenyésztőnek és az orvosnak is kikértem erről a véleményét).

De kitudja... Lehet ő lesz az egy abból a kevésből, és baja lesz..

Dilemmázok, nem tudom mit tegyek, mert nagyon nem akarom.

A szaporulattól nem félek egyáltalán, folyamatosan járunk kutyasuliba, érdeklik már a szukák és sokszor találkozott tüzelő szukával is, de abszolút letiltható arról hogy megmássza őket. Már ha látom hogy szeretné, azt mondom hogy NEM és megegyszer megse próbálja. Tiltásra se szalad el a lábam mellől ha jön egy szuka, szóval az ilyesmi nem gond, csak a betegségektől félek és attól, hogy ha ivartalanítva lesz megváltozik a személyisége... Mert sokat hallok ilyesmit olyan gazdiktól, akik ivartalanítattak, lány kutyáknál többször fordul elő ilyen probléma de van hogy fiúknál is, kissé érdektelenek lettek, nem olyan játékosok. Én nagyon szeretem hogy ilyen aktív és játékos, és szeretném majd versenyekre is vinni.


Szerintetek?



2019. jan. 15. 23:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
43%
Csak mert unom,hogy mindig csak az előnyöket szajkózzák.
2019. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
21%
Végre egy értelmes válasz. Nyilván nem véletlenül születünk golyókkal. És a kutyák sem.
2019. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
39%

Jól van, Gabica, köszönjük az okosságokat, ez most nagyon hiányzott, tényleg.

Remélem majd azután is ilyen bőszen kampányolsz az ivartalanítás ellen, ha a saját mudicád lesz genitalia rákos.


Különben meg minden normális ember tudja, hogy egy beavatozásnak sosem csak előnyei vannak, hanem hátrányai is. Csak ezeket tudni kell mérlegelni, és a legjobb megoldást, avagy a kisebbik rosszat választani, ami ez esetben az ivartalanítás.


Kedves kérdező, várjátok meg az 1 éves korát, és így csomó kockázatot ki is lőhettek egyben.

2019. jan. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
10%
Vagy zárjátok el abban az évi pár napban, és haggyátok úgy, ahogy Isten teremtette.
2019. jan. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
96%
A legtöbb helyen csak bódítanak ivartalanításkor, nem altatnak (bár annak tűnik, de egy altatás az sokkal mélyebb).
2019. jan. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
55%

Nem, 13-as, nagyon sok ember nem tudja ahátrányait....mert sehol nem mondják el. Nem kampányolok ellene. De ha az előnyeit leírod, a hátrányait is le kell!!!!! ez így tisztességes. Különben csak félrevezetés az egész, meg a gazdi h.lyének nézése.

Hadd döntsön már az előnyök és a hátrányok tudatában, basszus...


Azt meg hadd döntsem már el én, hogy a mudim van-e ivartalanítva, vagy nincs! Ez magánügy. Semmi köze hozzá senkinek. Hozzáteszem, egészséges a kutya, mint a pinty.


Nem szeretem a szeméályeskedést, nem is jellemző rám. Úgyhogy remélem, ez volt az első és az utolsó!!

2019. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%

A kérdezőnek: Én is félek az ivartalanítástól, ha ez megnyugtat, de ez nem csoda. Egy műtétről van szó, kis százalékban rosszul is elsülhet. Előtte vizsgáljátok ki a kutyátokat! Ezzel csökkenthetitek a kockázatot. Labor, véralvadás stb.

13-as: A kutyatartásnál történetesen pont ez a téma az, ahol nagyon nehéz tisztán látni és sokszor a szakemberek sem segítenek benne, szóval szerintem tök jogos a 10-es hozzászólás. A mi állatorvosunk például legszívesebben minden kutyát ivartalanítana már kölyökkorban és a kockázatokat elhallgatja, ha meg én kérdezek rá, akkor elbagatellizálja és győzköd, hogy én tudom rosszul. Mindezt úgy, hogy nagy testű kutyám van és tudja, hogy szándékomban áll ivartalanítani. Egyszer már egy kupac szakcikkel fogok megjelenni nála. Egyébként rendes ember, de ez neki valami kattanása.

Na, most engem is lehet lepontozni!

2019. jan. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Húha, nem számítottunk ennyire sok kommentre, nagyon köszönjük!

Nem nyugtat meg egyébként, hogy más is fél tőle (egy kedves válaszoló írta), viszont örülök hogy nem néz mindenki hülyének, mert itt a kutyafuttatóban mindenki azt mondja, hogy túlreagálom, és hogy fiú kutyánál ez olyan mintha csak a körmét vágnák le... Legalábbis ehhez hasonlították.

Nekem nem megy így, mintha a gyermekemet műtenék, és jobban beleolvasva a pro-kontrába, nem vagyok teljesen biztos benne hogy szüksége van erre a műtétre. A legtöbb sport-hobby kutyus nincs ivartalanítva, mi is szeretnénk vizsgákat letenni, egy ennyire kordában tartott és jól nevelt kutya biztos hogy nem fut el a szukákra. Sajnálom azt a válaszolót, akinek meghalt a kutyusa. :( Remélem az enyém ilyet nem fog csinálni. Kanokkal sem ellenséges, nem jelölget természetellenesen, itthon meg egyáltalán nem jelölget (ezt is említette már valaki, hogy a kanok otthon jelölgetnek) nekem durvábbnak tűnnek a hatrányok, mint az előnyök. De természetesen erre még alszok párat, mondjuk 1-éves koráig. Akkor már muszáj leszek döntést hozni, túlságosan nem akarom sokáig húzni.

Eddig még egy kutyánkat se ivartalanítottuk soha amúgy, mármint a család kutyáját. Igaz, még kicsi voltam hogy ezt átgondoljam és döntést hozzak, de egy tacskó volt és egy németjuhász. Semelyiknek se volt baja a heréivel, de ez nem azt jelenti hogy az enyémet is elkerüli a baj. Bár igaz, apukám nagyon ért a kutyákhoz, és ő mindkettő kutyust annyira jól megnevelte hogy még a szukákra se néztek. :)

Szerinte az a legjobb, ha már kicsi kölyök kora óta határozottan neveled a kutyát, amiről leakarod tiltani arról tiltod, és soha nem engedsz belőle. De persze szeretetteljes is vagy vele, csak amit nem szabad azt néha sem szabad. A miénket is így neveljük, itthon sem szabad a plüsst dugni, kint se szabad odafutni más kutyákhoz, ha megteszi büntetést kap, nem is csinálja.

Viszont a felelőtlen gazdákat akik nem ivartalanítanak, és le se tiltják a szukákról a kutyájukat, felelőtlenül szaporítanak, őket én se bírom.


Köszönöm a válaszokat, még átgondolunk mindent. :)

További szép estét mindenkinek!

2019. jan. 17. 00:25
 19/25 anonim ***** válasza:
48%

Azt tudni kell az altatásról, hogyha rendben van a vérkép, akkor gyakorlatilag esélytelen, hogy ne ébredjen fel belőle. Ha belegondolsz, akkor emberi altatásnál is megvan ugyanez a kockázat, a különbség csak az, hogy sokkal szigorúbb a protokoll, mint az állatoknál (pl. mérnek vérnyomást is, sokkal részletesebben vizsgálják a vért és a legkisebb eltérés esetén is halasztják a műtétet). Amelyik operációnál elhullott az állat, annál meggyőződésem, hogy valamilyen mulasztás történt az orvos részéről vagy valamilyen rejtett baja volt a kutyának (túlérzékenység az altatószerre?). Mármint most az olyan esetekre gondolok ez alatt, ahol váratlanul hullott el, nem pedig azért, mert kényszerből műtötték vagy nagyon öregen.


Ha nagyon parázol, akkor keress megbízható orvost, akinek jól felszerelt műtője van (gázas altatógéppel, stb.) és ragaszkodj hozzá, hogy előzetesen vizsgálja meg (fizikai vizsgálat, vérvizsgálat), így tényleg minimálisra csökkenthető a kockázat.

2019. jan. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó, a kérdező nem attól fél, hogy komplikáció lép fel az altatás során, vagy hogy nem ébred fel a kutya, hanem attól, hogy az ivartalanításnak káros egészségügyi következményei lehetnek a kutyájára nézve.
2019. jan. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!