Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell kinéznie egy kutya...

Hogy kell kinéznie egy kutya ovi futtatónak?

Figyelt kérdés

Arra gondolok ami 3-8 hónapos korig van, és csak elengedik a kutyákat játszani. Van egy 3 hónapos bichonom, de eléggé féltem, mert nincs külön kis testű, nagy testű foglalkozás. Ha egy nagytestű fellöki, megsérülhet, vagy ha nem veszik észre időben az agressziót és elkapja a kiskutyám nyakát akkor meg főleg.

Vagy hogy kéne egy ilyen foglalkozást elképzelnem?


2019. jan. 16. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Ha kicsiként nem kontaktol nagyobb kutyákkal, az nem jó neki.

Kontroll alatt van a falka mindvégig, az én havám egyedül volt kistestű kutya, sosem volt semmi baja.

2019. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

3-8 hónapos kutyák nem szoktak agresszívek lenni, és "elkapni a másik nyakát". Max játékból.

Pont attól jó, hogy szabadon játszhatnak.

Ne féltsd túl, ő is kutya, mint más. A viselkedést meg kell tanulnia neki is.


A gyerekedet sem adod majd oviba, mert a 3 évest fellökheti a 7 éves, és megsérülhet?

2019. jan. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Az ovikban általában teljesen kontroll alatt van a csoport. Nem véletlenül van ott a kiképző is. Ha valami olyat vesz észre, azonnal intézkedik.

Egyébként a túlféltés is rosszat tesz a kutyának.

Az én kistestűm simán leállt bírkózni a labikkal, roti kölyökkel a kutyaoviban. Soha semmi baja nem esett.

2019. jan. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, nagyon féltem, de azért tervezem oviba vinni
2019. jan. 16. 16:16
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk sem volt méret szerinti bontás. A 2kg-os kutya simán játszott a 30kilós óriásbébikkel. Fellökték, gurult, aztán szaladt tovább. Soha nem volt gond. Tudnak vigyázni. Meg kell neki tanulni a nagyok között viselkedni. És ezt kontrollált körülmények között jobb megtenni. Ne féltsd túl.
2019. jan. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Kutyaovitól függ, hogy hogy csinálják. Ahova oviba jártunk, méret szerinti bontás volt, ha volt hozzá elég kutya, viszont ha kevesen voltunk, akkor a kicsik együtt voltak a nagyokkal és nem volt gond. Most már iskolás a kutyám, ott egy időben van az ovi és az iskola és pár alkalom után a kölykök általában már együtt játszanak a felnőttekkel is. Az oktatóknak jó szeme van ahhoz, hogy észrevegyék, ha baj készülődne, balhét ott még nem láttam. Egy tisztességes kutya a kölykökkel élből óvatosabban bánik, a kölyöknek ilyenkor van lehetősége megtanulni, hogyan viselkedjen, mert felnőttként már nem élvez "védettséget".

Jó ötlet az ovi, de a hétköznapokban nem teszel jót, ha túlfélted a kutyád, mert azt tanulja meg, hogy ilyenkor félnie kell és ez átcsaphat félelmi agresszióba. Tegnap a fiatal, de nagy testű kutyámmal sétáltunk, amikor egy póráz nélküli (egyébként jópofa) bichon jellegű kutyus ugatva nekirontott. Hogy ez félelmi agresszió volt vagy a gazdáját védte, nem tudom, mindenesetre elkövettem azt a hibát, amit másoknál kifogásolni szoktam: nem vettem komolyan a helyzetet. Az kutyám sem, mert hívta játszani és nem értette, hogy a másik miért viselkedik így.

2019. jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!