Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Számít hogy melyik oldalamon...

Számít hogy melyik oldalamon sétáltatom a kutyát?

Figyelt kérdés

Baj ha valaki nem bal oldalon sétáltatja?

Ebből lehetnek gondok?

Vagy ez csak íratlan szabály?



2019. jan. 15. 19:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%

Mégis milyen gondok lennének? :D Nincs ilyen "szabály"

Egyébként én a jobb oldalamon sétáltatok kettőt mert úgy jobban kézre esik és egyet a bal oldalon mert 3 kutya egy oldalra már sok lenne nekem

2019. jan. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Mi a kutyasuliba úgy tanultuk, hogy bal oldalon. Nem tudom, hogy ez máshol is így van-e.
2019. jan. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
62%
A "gyengébb/butább" kéz oldalán, mert az erősebb/okosabb kézzel rántod a fegyvert. Azaz jobb kezes embernél a bal oldalon van a kutya és a nő is!
2019. jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%

Engedelmességiben, obedienceben a bal oldalon kell a kutyát vezetni, ezért csinálják kutyasuliban is így.

Szóval ha ezeket a sportokat nézzük, akkor nagyon is írott szabály.

Ha nincs tervben verseny, vagy bármi, akkor hétköznapokban mindegy.

2019. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%

Erre érzékenyebb kutyáknál, és kicsit rutintalanabb sétáltatóknál lehet azzal gond, ha a "bambább" kézben tartja valaki a pórázt. Ilyenkor érdemesebb a megbízhatóbb, dominánsabb, határozottabb kézbe venni az irányítást.


Ettől eltekintve -miután Magyarországon nem lehet alanyi jogon fegyvert venni, így az átlag kutyasétáltatóknak egész pontosan 0%-a szokott fegyvert rántani- abszolút mindegy, hogy fogod a pórázt. Egy szépen sétáló kutya pórázát az övedre is kötheted.

2019. jan. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
64%

"jobb kezes embernél a bal oldalon van a kutya és a nő is!"


A férfiak pedig mindig a jobbjukon kísérik a kedvesüket, mert ez a hagyomány, és egy tisztelet adás a nő felé!

A kultúránk része! Illendő nem összekeverni!

2019. jan. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
53%

1. Idehaza, hivatalos adatok szerint több, mint 1M gázpisztoly van eladva, és több, mint 200.000 viselésis!


2. Manapság kutyasétáltatáskor ALAP a gázspray és a gázpisztoly! https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__9625..


3. ALAP taktika, hogy támadásnál, mivel jobb kezes vagyok, így ballal, tolom/rántom hátra, a bal oldalon lévő ebet vagy párom, és közben a jobbal már rántom a fegyvert.

2019. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
70%
Nő a jobb oldalon, tiszteletből. Balról csak a ku...vát futtatják. Meg a kutyát. :)
2019. jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Metionin ***** válasza:
82%
Vizsgán bal kézben kell de én jobban szoktam, mert 1. ahol régen laktam, nincs járda, az úttest jobb oldalán mentünk és úgy a kutya az út melletti füves részre esik, nem a kocsik felé 2. a bal csuklóm el volt törve és gyengébb, biztosabban érzem a kutyát az erősebb kezemben.
2019. jan. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%

Ezektől a statisztikáktól még egy bunkó f-nak fognak titulálni, ha meglátlak a pároddal, aki a baloldaladon van.

Egyébként kutyát sétáltatni se háborúra készülve szoktam, egy bő 3 évtizednyi kutyasétáltatással a hátam mögött még soha semmilyen harci taktikára nem volt szükségem.

Így hirtelen a kutyás ismeretségi körömből se tudok még csak hasonló esetet se felidézni.

Szerencsések vagyunk...

2019. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!