Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért húzza fel mopsz kutyusom...

Miért húzza fel mopsz kutyusom az egyik hátsó lábát futkozás játszás közben? Mint ha begörcsölne?!

Figyelt kérdés
Van egy mopsz kutyusom 1 éves és mostanában ha futkozik, vagy játszik vagy húzza az egyik hátsó lábát vagy felemeli mint ha begörcsölne neki. Miért csinálja ezt? Tapasztalt valaki hasonlót? Van egy köldög sérve lehetséges hogy ettől van?
2010. jún. 29. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Futkozik? Az mi édesem? Előbb tanulj meg beszélni!
2010. jún. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Húzódás, rándulás, izomgyengeség, toklász, mechanikai sérülés, csont hajszálrepedés, súlyos esetben ficam vagy törés (csak szívós a kutya, és nem sír), sok minden okozhatja.

Tipikus tünete a fájós, érzékeny lábnak, de az oka ezerféle lehet. A köldöksérvvel nincs összefüggésben.

Orvos nézze végig a lábát (pl. a rándulás kézzel megállapítható), ha nem talál semmit, röntgen.

2010. jún. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Régebben az én pulikutyám is ezt csinálta, ha megsérült a lába. Nem sértette ő is meg valahol a lábát? Mert akkor lehet attól nem használja rendesen...
2010. jún. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Több kutyát is ismerek, aki csinálja...az egyik egy kis bichon, vele valószínűleg túl sokat futottak fiatal korában, és ez megterhelte az izületeit. Aztán van egy puli, aki év elején ellett, és az állatorvos szerint a pocak cipelés szintén kihatott az izületeire.

De mivel egy fiatal kutyusról van szó, így az is elképzelhető, hogy valami örökletes dolog. Ezek általában egy éves kor előtt kijönnek. Azt tudom, hogy nagytestűeknél van a diszplázia, kistestűekre inkább a patella jellemző. Itt utána tudsz olvasni:

[link]

Ne haragudj a link miatt, pont egy mopsz van a képen, de azért ne kapj frászt ettől.

2010. jún. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat! Mindenképp viszem orvoshoz csak előbb gondoltam utána nézek! Remélem nincs komoly baja!:( Az első válaszadónak - nem értem miért kell mocskoskodni a másikkal. Ezért igazán kár volt gép elé ülnöd! Nem értem az ilyen embereket!!! Miért jó ez nekik? - Mégegyszer köszönöm a többieknek!
2010. jún. 30. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!