Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagykutyások panelban, ti...

Nagykutyások panelban, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Aki akkora kutyát tart panelban hogy nem tudja felvenni, és nincs lift, nem árt a kutyának annyi lépcsőzés? Mert ugye naponta többször is le kell vinni a kutyát, ahonnan egyszer fel is kell jönni. Nem ártalmas a gerincének?

2019. jan. 17. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
mekkora az a nagy kutya? Német juhász még talán elmegy, de az fölött ne vigyél nagytestű kutyát panelbe.
2019. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

Ahol nincs lift, ott maximum három emelet van, és az nem panel, hanem társasház. :)

Az ilyen régi típusú társasházakban ritkán van meredek lépcső tapasztalatom szerint (legalábbis amerre én jártam/éltem), illetve mivel maximum három emeletről beszélünk, ennyi még nem (akkora) gond szerintem.

Mi mondjuk földszinten laktunk ilyen házban, ott nyilván nem merült fel, de a lakás galériás volt, az ugye meredekebb lépcső, mint egy átlagos lépcsőház... és a kutya még 10 évesen is imádott fel-le rohangálni, sokszor én paráztam, hogy összetöri magát a lendülettől. És soha semmi baja nem volt tőle. :)

2019. jan. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
A német juhász épp, hogy nagyon is hajlamos displáziára és ízületi problémákra. Neki kifejezetten ártalmas a lépcsőzés. Nekünk az van, kertes házban, ahol 6 lépcső vezet a teraszra (ott van a háza), de még azt is sokallom. Lift nincs, esetleg? Azzal is le lehet vinni..
2019. jan. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
A szárazföld nagy része hegy, domb. Ahol vígan megéltek a farkasok, kutyák, amíg nem lett mozgásszegény életük ...
2019. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Nekem németjuhászom van, nade nem az a mai földig érő seggű, hanem az a régifajta erős csontozatú, nagymancsú, egyenesebb hátú, nagyfejű szép német juhász. 3.-on lakunk, simán lemegy és fel, nincs baja. Kiskorában kapott csont-porc erősítőt, illetve most kb fél éve újra kapja, mert már 8 éves elmúlt.

Egy erős kutyának nem lesz baja lépcsőzéstől, ehhez képest mi az agility, meg amikor egymással birkóznak, hegyet másznak stb.

[link]

Pontosan ilyen az enyém is.

2019. jan. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Belvárosi, régi típusú házban lakom. A felettünk lakónak 2 db basset hound kutyája van.

Ha a lift nem jó, akkor bizony kézben viszi őket le-fel...

25 kg körül van mindkét kutya (egyenként cipeli őket), de bizony anyázni szokott, ha rossz a lift. Szerencsére ritkán rossz.

Ha nincs lift, akkor szerintem felelőtlenség olyan kutyát bevállalni, aminek árthat a lépcsőzés.

2019. jan. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

De igen, ártalmas, nem csak a gerincének, hanem minden más ízületének is. És ez nem méretfüggő probléma a kutyáknál, szóval kis kutyákat is érinti.

És sajnos, sokszor még 5 emeletes panelokban sincs lift.

Bár, ha az elsőn laksz, már annyi lépcsőztetés is sok a kutyának, ha éveken át csináljátok.


Én éppen ezért lakok liftes házban, 2 lift is van.

De sokan lusták kivárni, és fellépcsőznek a kutyájukkal, ezt mindig rossz szemmel nézem. Az én kutyám gerincproblémás, annak ellenére, hogy sose lépcsőztettem. Talán az előző gazdája igen, ezt nem tudom.

2019. jan. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Előző vagyok, azt kifelejtettem, hogy 20 kilós a kutyám, szóval nem az a kézben vihető típus.


#4 Csak azt felejted el, hogy a természetben sem éltek ám 5-6 évnél tovább a farkasok, a különféle kutyafajtákat pedig az emberek tenyésztették ki, szóval a gerinc és ízületi problémák gyakori kialakulásáért is ők a felelősek. Szóval kár lenne a dombokat meg a farkast pl. a napjainkban létező törpe tacskóhoz hasonlítani, ami a hosszú gerince és rövid lábai miatt általában garantált jelentkező a porckorongsérvre.

2019. jan. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
76%

"A szárazföld nagy része hegy, domb."


Látszik, hogy nem az Alföldről származol. :)

Errefelé a legnagyobb dombot egy béka is könnyedén átugorja.

2019. jan. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!