Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hagy kérdezzem meg, ki mennyit...

Hagy kérdezzem meg, ki mennyit setaltatja napi rendszerességgel a kutyáját?

Figyelt kérdés

Akinek családja, gyereke, munkája stb van (8oras plusz utazás) hogyan fér bele kétszer másfél óra?

Évek óta szeretnénk kutyát én is, a gyermekeim is. De természetesen felelősen. Járunk menhelyre sétáltatni, támogatjuk őket táppal, pénzzel. A menhely összeállított egy leírást "belefer e a kutya az életedbe" címmel. Ott napi legalább kétszer másfél óra szerepel. Ezt biztosan belatom, nincs ennyi szabadidőnk hétköznap. Egyébként kirándulós, menős család vagyunk, a gyerekek 5-8 és 11 évesek. Bár családi házban élünk, a kertünk zsebkendőnyi, cca 40nm és egyébként sem kertben tartanánk. Azt nyilván felmértuk, hogy nagy mozgasigenyu kutyát nem választanank. Elsősorban nem kölyköt szeretnénk, hanem felnőttet szukat és mentvényt.

Költözni mostanság nem fogunk.

A gyerekek egyedül nem setaltathatják én úgy gondolom.

Engedjük el a kutya kérdést amig a gyerekek nagyobbak nem lesznek? (bár a kamaszok meg már kevesebbet vannak itthon) Vagy kevesebb séta is elég lehet e?

Hogyan van ilyen sok családnak kutyája, mindenki raer ennyit foglalkozni vele?


2019. jan. 18. 18:33
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan úgy választanak kutyát, hogy nem érdeklik az igényeik, csak hogy jól nézzen ki. Barátom is mindig a huskyt emlegeti, én meg ilyenkor felhozom hogy ki fogja lemozgatni? Ekkor jön a régen is megéltek a kutyák még láncokon is, a kert meg egy séta biztos elég válasz...


De ez fajtától függ, azon belül egyedre vonatkozó energia szinttől is. Pl egy mopsznak nem kell annyi mozgás mint egy német juhásznak. Almokból is van, hogy különböző mozgásigényű kutyák kerülnek ki.

Szóval duplán választástól függ a dolog.


A címsor kérdésre válaszolva. Nekem egy bichon mixem van. Naponta 3x 10-30 perces séta + este 1 óra. Ha nem foglalkozom vele max rágcsál valamit, de inkább fekszik/alszik. Ha elmegyek dolgozni az egyik séta fog kiesni majd.


Egyébként 7 éves korom óta beri pásztorunk volt/van otthon, és mindegyik okos jól nevelt kutyaként viselkedik/ett, pedig csak napi fél óra sétára viszi apukám (igaz az erdőben futkározós séta, nem pórázas) amúgy kertben van. De erre fele még ennyi mozgást sem adnak a kutyáknak, az egyik szonszédunk egy vizslát tart az erkélyen mert 20 éve lusták egy kerítést felhúzni vagy én nemtudom mért.


Szóval szerintem anélkül is lehet nyugodt kutyát nevelni, hogy a papíron lévő mozgás igényt mindig megadnánk neki.

2019. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagy mozgásigényű kutyáink vannak. Kertes házban lakunk, kinti-benti kutyák. Napközben kint vannak, amíg dolgozunk. Délután, vagy este, attól függ, hogy meddig dolgozunk, megyünk sétálni, vagy kocogni. Ez kb. 1-1,5 óra. Van benne séta és más kutyákkal bandázás, labdázás és puller kergetés is. Ez a napi kikapcsolódás mindannyiunknak. Nálunk ez az egy séta fér bele. Hétvégén persze több, olyankor van kirándulás is.

Nem tudom, hogy hol éltek, de nálunk sajnos vannak önsétáltató kutyák, ezért gyerekeknek egyedül kutyát sétáltatni nem ajánlatos.

2019. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
24%
Itt mindenki írja, hogy milyen hosszan sétáltatja a kutyáját, de ők biztosan nem családosok plusz nem dolgoznak napi 8 órát. Vagy ha mégis, akkor ennyire nem törődnek a gyerekeikkel meg a háztartással, hogy napi 2 óra marad kutyát sétáltatni? Az szép lehet akkor, a gyerek nem is ismeri a szülőjét...
2019. jan. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a 10 éves csivava keverékemmel kb 1,5 órát sétálok naponta, hétvégén többet is. Reggel kb fél óra, délután 1 óra, este 15-20 perc. Ez jó időben érvényes, télen kevesebb, mert még kabátban is fázik. Otthon séta után még játszom vele, aztán megetetem. Közepes mozgásigényűnek mondanám. Nincs gyerekem, napi 8-9 óra távollét viszont megvan. Ez az a mozgás mennyiség, amitől elfárad, pedig nem egy munkakutya. Persze nálunk is vannak lusta napok, mikor csak egy kört megyünk a ház körül valami ok miatt (időjárás, betegség, kimerültség stb), az nem gond neki, elfogadja, sőt szerintem néha élvezi is, hogy lustulhat egésznap. Viszont a kirándulásoknak, nagy sétáknak is nagyon örül, olyankor felpörgeti magát, aztán egy hétvégi kiruccanás után végalussza a napot.
2019. jan. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
90%

13: a gyerek nem tud sétálni? Babakocsit tolva is ki lehet vinni a kutyát, sőt ott a hordozókendő...valaki kocogni jár ki kutyával, sportbabakocsival.

Egyéb mondvacsinált szurkálódás? :)

2019. jan. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
18%
Jaj, ne magyarázz már, egy gyerekes családban nincs annyi szabadidő.
2019. jan. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Hát reggel 6 kor kelünk 7 kor már indulunk hogy beerjen mindenki. Este 5 felé érünk haza (ha nem kell bevasarolni) uzsonna házimunka esetleges házik bepotlasa, fel 8 féle fürdés, esti mese olvasás...

És mindez hárommal szorozva. Jó nyilván a 11 evest nem kell fürdetni, viszont imád beszélgetni. Ebből látszik hogy nem fér bele a napba másfél órás séta :(

Mert akkor azt a gyerekektol vennem el (nem készül el a házi, uzsi vacsi is max kapkodva férne bele) vagy a mosás kajakeszites takarítás ruhaelpakolas stb maradna el napi rendszeresseggel.

2019. jan. 19. 03:22
 18/27 anonim ***** válasza:
88%

Ha úgy érzed, hogy nem fér bele az időtökbe egy kutya, akkor biztosan nem én foglak rábeszélni. Viszont a kutyasétáltatást nem úgy kell elképzelni, hogy azt az időt a gyerekektől veszed el. Nálunk pl. családi program. Közben beszélgetünk, kint vagyunk a levegőn és gyalogolunk. Az utcánkban van egy család, három gyerekkel. A múltkor beszélgettünk és az anyuka azt mondta, hogy ők a férjével felváltva viszik a kutyát sétálni, a gyerekek beosztják, hogy melyik nap ki megy velük. Így mindkét szülő tölt kettesben időt mindegyik gyerekével. Nekem ez az elgondolás is tetszett.

Össze lehet egyeztetni a családot és a kutyázást. Butaság, amit a #13-as ír, hogy akinek kutyája van és foglalkozik vele, az nem foglalkozik a gyerekével.

Csak mindenképpen fontos, hogy a családban mindenki akarjon kutyát és szívesen foglalkozzon vele. Természetesen gondozni a felnőtt fogja, de szeressenek együtt lenni a kutyával.

2019. jan. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk jó ötlet lenne, csak annyi módosítással hogy nálunk a kicsi mindig kell jöjjön, mert őt nem lehet egyedül hagyni,sot igazából a középsőt se még (tehát a lakásban egyedül) a férjem meg nem mindig ér haza 7 előtt
2019. jan. 19. 08:02
 20/27 anonim ***** válasza:
41%
Nem a realitásban élnek egyesek úgy látom. Egy gyerek hamar elunja a napi szintű hosszas sétálást. Sokszor szívesebben lenne otthon a szobájában, pláne ősszel és télen, inkább ott játszana, áthívná egy barátját vagy ő menne máshoz, nem menni ki órákig sétálni. Vagy csak a szüleivel játszana, ellenne otthon. Tavasszal meg nyáron inkább a pajtásaival játszana a játszótéren, nem pedig sétálni menne a kutyával.
2019. jan. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!