Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hagy kérdezzem meg, ki mennyit...

Hagy kérdezzem meg, ki mennyit setaltatja napi rendszerességgel a kutyáját?

Figyelt kérdés

Akinek családja, gyereke, munkája stb van (8oras plusz utazás) hogyan fér bele kétszer másfél óra?

Évek óta szeretnénk kutyát én is, a gyermekeim is. De természetesen felelősen. Járunk menhelyre sétáltatni, támogatjuk őket táppal, pénzzel. A menhely összeállított egy leírást "belefer e a kutya az életedbe" címmel. Ott napi legalább kétszer másfél óra szerepel. Ezt biztosan belatom, nincs ennyi szabadidőnk hétköznap. Egyébként kirándulós, menős család vagyunk, a gyerekek 5-8 és 11 évesek. Bár családi házban élünk, a kertünk zsebkendőnyi, cca 40nm és egyébként sem kertben tartanánk. Azt nyilván felmértuk, hogy nagy mozgasigenyu kutyát nem választanank. Elsősorban nem kölyköt szeretnénk, hanem felnőttet szukat és mentvényt.

Költözni mostanság nem fogunk.

A gyerekek egyedül nem setaltathatják én úgy gondolom.

Engedjük el a kutya kérdést amig a gyerekek nagyobbak nem lesznek? (bár a kamaszok meg már kevesebbet vannak itthon) Vagy kevesebb séta is elég lehet e?

Hogyan van ilyen sok családnak kutyája, mindenki raer ennyit foglalkozni vele?


2019. jan. 18. 18:33
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, én egyedül élek, van két kutyám, kis ház nagy telekkel. Napi 16 órát vagyok távol, napi 3-at kutyázok aktívan, 1-ben házi/ház körüli munkák és 4-et alszok.

Kéthetente 1 nap szabad, ilyenkor 2x ennyit alszok és 3x ennyit kutyázok(ebben benne van egy 4 órás túra hegyekben/erdőben, egy 4 órás kutyasulizás mindenféle programmal és egy órás otthoni játék velem).

Üdv:Egy tervueren és egy jindo kutya gazdája.

2019. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit sétálok a kutyával, amíg el nem indul hazafelé. Illetve ha rosszalkodik, hamarabb, hogy a séta jutalom is legyen, és tudja, hogy ki a főnök. Ma reggel csak azért volt extra rövid, mert utána túráztunk 20 km-t.
2019. jan. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

#20-as, lehet, hogy nem a realitásban élek. Meg sok kutyás ismerősöm sem. Nálunk a kutyasétáltatás családi program. Esőben gumicsizma, télen vastag holmi és kutyagolunk. Van a közelben egy nagyon szép hely. Nyáron, amíg sokáig van világos, addig szoktunk vinni távcsövet és nézelődünk. Néha elemózsiát is viszünk magunkkal. Az időjárás nem gond, nem vagyunk cukorból. Egész nap bent van mindenki, nagyon ránk fér a mozgás és a levegőzés este. Amúgy sem vagyunk egy nagyon elkényelmesedett család. Ahogy a kutyás ismerőseim nagy része sem.

Nagyon szimpatikus a kérdező, hogy körüljárja a témát, mert a kutya nagy felelősséggel jár. Nagyon át kell gondolni, hogy valaki tudja-e vállalni a vele járó feladatokat és kiadásokat.

2019. jan. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek sem unja meg a sétálgatást ha ő is kap elfoglaltságot pl ha a kutya jól nevelt szépen sétál akkor foghatják ők is a pórázt,dobálhatják neki a labdát stb 1,5 óra azért hamar eltelik.


Mi húgommal kicsi gyerekként jártunk papámmal kutyát sétáltatni és nem 1,5 órát,hanem 3órát is mentünk. Megnéztünk mindent,nálunk is volt távcső,növény felismerés,kutyákkal játszottunk. Meg hogy elbújtunk és nekik megkellett minket keresni,bár ez akkor volt, mai gyerekeket valószínű ezek már kevésbé foglalja le, húgom 5-6 éves lehetett én 8-9..Alaszkai malamut meg egy Akita volt papámnak.


De ha úgy érzed nem fél bele akkor várjatok még vele pár évet.

2019. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok választ! Sokat segített.
2019. jan. 19. 19:11
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeknek lehet jó tanulós játékká tenni a sétát, rajtatok múlik. És nagyon jó lenne, ha a következő generáció már úgy nőne fel, hogy természetes nekik sok olyan dolog az állattartással kapcsolatban, ami napjainkban sokaknak még nem az. Nekem gyerekkoromban nem lehetett kutyám (allergia vagy csak gyanú, minden esetre a szüleim nem kockáztattak, most felnőttként van kutyám, és semmi tünet nincs, pedig nem kopasz fajta), viszont egyik osztálytársnőmmel általános iskolás korunkban sétáltattuk az egyik szomszéd tacskóját, és magunktól kértük kölcsön a kutyust, nem volt szülői nyomás vagy terelgetés ebbe az irányba, nekünk jólesett kutyázni.
2019. jan. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak sétára értik a 2X1,5 órát és minden kutyára és minden tartási módra, az nekem soknak tűnik.

A goldenünk például élete csúcsán is jelezte 1 óra után, hogy neki ennyi elég volt, másfél óránál volt, hogy lefeküdt és nem volt hajlandó tovább menni. Próbáltam fokozatosan növelni a mennyiséget, mert én többet mentem volna, de akkor is ez volt. Az az érdekes, hogy fizikailag bírta volna, mert a 20 perc séta, 1,5 óra kutyasuli, 20 perc séta ment neki. A mostani fiatal kutyánknak egy óra séta a minimum, de képes egész nap is menni, nagyon rugalmas. A kertben szívesen játszik, reggel ezzel indul a napom. Na meg egy kis tanítással.

Ha az össz foglalkozásra gondolnak, akkor abban a játék, simogatás, tanítás is benne van, amit a gyerekek is csinálhatnak. A sétát jól látod, egyedül, gyereknek nem szerencsés. Húzott engem már végig 8 évesen az utcán az akkori kutyánk, valamint ha bármi konfliktus van, akkor sem előnyös, de ha nem egy erős és neveletlen kutyáról van szó, akkor egy kiskamasz szerintem már el tudja vinni. Egyébként nekünk az is egy (nagyon sokadlagos) érv volt a kutya mellett, hogy így a testvérem gyerekeinek is van lehetősége kutyázni. Ők ugyanis az anyjukkal együtt nagy kutyabolondok, de nem lenne elég idejük vele foglalkozni.

2019. jan. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!