Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kivennél úgy kertes házat,...

Kivennél úgy kertes házat, hogy a tulaj kutyáját is gondozni kell?

Figyelt kérdés

Hirtelen jött a lehetőség, hogy az egész család külföldre mehessen.

Amíg nem tudunk bérelni megfelelő ingatlant (1-1,5 év), addig a kutya itt maradna. Azzal a feltétellel adnánk ki a házat, hogy gondozni kell, etetni, sétáltatni. Természetesen az oltást, orvost és a tápot fizetjük, illetve kedvezőbb a bérleti díj.

Jófej kutya, a bérlő hozhat mellé saját kutyát, macskát, a gyerekeket imádja.

Kb. 3 havonta tudunk hazajönni.

Utána eladjuk az ingatlant, és jön a kutya jön velünk.


Csak az a kérdés, hogy így lesz-e bérlő.

A környéken minden városban harc folyik albérletért, az árak az egekben, 10 percre van a ház a megyeszékhelytől, 40 perc Pesttől.

Nagyon elvetemült ötlet?



#Kutya gondozása
2019. jan. 20. 11:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%

10-es vagyok, egyébként nem elvetemült ötlet, csak olyan életvitel kell hozzá, hogy beleférjen egy kutya.


Pl megkérdezheted a bérlőt, mit melózik, mennyit, stb.

Ha olyanokat mondana, mint én, hogy pl 300 órát egy hónapban, (nekem pont ezért nincs kutyám)

akkor máris bukta az egész, mert az 100%, hogy ilyen életforma mellett el fogják hanyagolni a kutyát.

2019. jan. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ, milyen kutya, de amúgy ha olyan, amivel tudok bánni, akkor simán. Nekem is van kutyám, madarakkal együtt.

Viszont az is fontos, hogy a ti kutyátok hogy bírná, hogy ti leléptek, és hirtelen máshoz kell hozzászoknia. Nagyon nézd meg, kinek adod ki így a lakást, ha lesz is érdeklődő, ne legyen gond belőle a kutyának se, nektek se, ilyen esetben halmozottan fontos, hogy milyen emberről van szó, amúgy is, de így még inkább.

2019. jan. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon fontos kérdés még ilyen esetben, hogy a ti kutyátok ivartalanított-e. Ugyanis ha nem, nagyon könnyen kifoghattok egy szaporítót.
2019. jan. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

A faluban több házat is vettek ki fiatalok, akik a lovardában dolgoznak. Van kutyájuk.

Arra gondoltam, hogy (köcsög vagyok, tudom), hogy őket át lehetne csábítani ha olcsóbban adom ki.

Vagy eleve kutyásnak kiadni.


Nem egygazdás, szívesen barátkozik. Tudom, hogy megviseli, de ez talán a legjobb és legolcsóbb megoldás. Legalább az otthona megmarad. 3 havonta tudjuk látogatni, több napig.

Szaporító semmit se ér vele, mert lànytalanítva lett, és keverék. Csalikutyának se jó, mert háromszor akkora, mint egy pitbull. (Kb 50 kg.)

Azt meg pár hét lakhatásért senki se kockáztatná, hogy feljelentem, és ki is dobom, meg kicsit elásom. Nagy a telek.

2019. jan. 20. 15:11
 15/16 anonim ***** válasza:

Akkor a nyerészkedők, kutyaviadalosok valószínűleg nem jönnek be a csőbe, de nem viccből írtam az ivartalanításra vonatkozó kérdést. :-) Sajnos sok a szaporítós alom, meg lopnak is kutyákat illegális célokra, szóval ezekre figyelni kell, nem mindenki elég elővigyázatos. A kérdésedből meg ezek a dolgok nem derültek ki. Szóval köszi a pontosítást. :-)

Egyébként érdemes ismerősöknek kiadni ilyen esetben, vagy valakit megbízni a ház őrzésével, és a kutya gondozásával addig, amíg nem mehet ki hozzátok, és el nem adjátok a házat. Én nem gondolnám, hogy gond lenne veled egy ilyen lépés miatt.

2019. jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én simán kivenném így a házat.


Viszont a helyetekben csak olyannak adnám ki, akinek szintén van kutyája és jár vele sétálni, netán még sportol is.

Nekem ez egyfajta biztosíték lenne arról, hogy ha baj van, azt észreveszi és pl elviszi dokihoz, vagy egyáltalán úgy fogja tartani, ahogy azt szeretném.

2019. jan. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!