Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok...

Milyen kutyát ajánlotok vidékre 3000m2 telekre, állatok mellé?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnénk egy kutyát venni magunkhoz 3000 négyzetméteres nagy telkünkre. A telekméretet csak azért írom, hogy nagy helyigényű kutyák is szóba jöhetnek. Már van egy idős golden retriverünk, akit imádunk, így elsődlegesen fontos hogy jól kijöjjön vele az új kutyus majd nagyobb korában. Emellett vannak pici gyerkőceink is, ezért fontos hogy gyerekbarát legyen és tűrje a nyúzást. Ami miatt azonban mégiscsak szeretnénk egy fiatalabb kutyust az az, hogy tartunk csirkéket, kacsákat. Sok a nyest, menyét a környéken így jó lenne ha jó jelző kutya lenne és tanítható, hogy ne bántsa az állatainkat. Tudom sok elvárást támasztunk felé előzetesen is, de fontos hogy jól válasszunk, és neki is szuper élete legyen nálunk.

Tudtok esetleg tanácsolni ilyen fajtákat?

Köszönöm előre is!



2019. jan. 20. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Minden pásztor fajta szóba jöhet. Kuvasz, komondor,közép-ázsiai juhász,kaukárusi juhász, sarplaninac...
2019. jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk állatok mellett mudi van. Nem bántja a baromfit, jó jelzőkutya. Nem agresszív.

Nagy mozgásigényű. Már kicsi korától kell szocializálni, mert nehezen viseli a többi kutyát. Bizalmatlan az idegenekkel, a családban mindenkit imád. Póráz nélkül sem hagy ott. Egygazdás. Mindenkire hallgat a családban, de egy igazi gazdija van csak. Védi a területét, emiatt elég hangos. A család részeként boldog, mindig a gazdi "fenekében van".

2019. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Én is a mudit mondanám.

Nekünk 2 van 1000négyzetméteren, minden hétvégén elmegyünk nagy túrára az erdőbe, azt nagyon élvezik.

2019. jan. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést pár éve én is feltehettem volna :). A mi családunk végül egy hovawart kölyökkel bővült. Azt a rend kedvéért meg kell említsem, hogy ugyan nagyon szereti a gyerekeket, de a golden híres birka türelméhez képest azért valamivel kevésbé bírja a nyúzást, hamarabb elvonul. De valószínűleg egy jó idegzetű, egészséges német juhász is jó lenne a célra vagy valamelyik terelő kutya.
2019. jan. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!