Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaoktatot hivtam es hulyese...

Kutyaoktatot hivtam es hulyesegekre raszoktatta a kutyam a keresem ellenere? Tegnsp volt 2-sodszor es megmondtam neki, h tobbet ne jojjon. Azota harapdal a kutyam, ugat ejjel, elszalad a kinyitott ajton.

Figyelt kérdés

Eddig nem csinalta ezeket.

Alaasta a tekintelyem a kutyam elott. 5 hete van veldm a kutyam es nem ugatott a lakasban,tudtunk ejjel aludni. Eddig csak az elettarsam harapdalta,mostmar engem is.


Eddig mar odajott elemgedve a Margit szigeten biztosan,ha nem voltak kutyak. Most jutalomfalatrase jon oda.


A harapdalast azt mondta,h ugy szoktassuk le,h elvonjuk a figyelmet es odaadunk egy jatekot. Azota rajottem,ezzel betanitotta a harapdalasra.


A lepcsohazban elindulasnal ott ilt mellettem az ajtonal. Legutobb elszaladt.


Egy eletre megbantam,h felfogadtam. Most ujra tanithatom be a kutyam ugyanarra,amit eddig mar megcsinalt.



Otthon radicsert a kutyara,amikor ugatott. H jon ahhoz egy oktato,h eldontse helyettem,h nekem mi legyen a jo??? Belvarosi tarsashazban elunk.


Neki apro kutyai vannak es nem lattam,h szotfogadnak neki.


Nekem amerikai staffordom van.


Volt 10 evig 10 kg-s terrierem. Az akkortol kezve hallgatott ram igazan,miota futni jartam vele rendszeresen. Vele meg nem tudok,mert 8 honapos.


Hogy lehet ilyen aljas szemetlada egy oktato,hogy direkt betanitja nekem nem megfelelo dolgokra a kutyam?? Direkt kreal problemakat,hogy legydn urugy,h johessen.


Nagyon vigyazzatok,ha oktatot fogadtok. En soha tobbet nem teszem. Megirtam neki,hogy a kutyam kozelebe soha tobbet nem engedem. Tobb orat nem akarok. A facen talaltam. A blogjai alapjan latom,hogy ert a kutyahoz. Biztos,hogy szandekos a viselkedese. Nem tudatlansagbol ered.



2019. jan. 21. 06:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Normális kiképző eleve nem megy házhoz egy kutya miatt.
2019. jan. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
73%

Mi a kérdés?

Vagy csak mindenki szrozza le az oktatót?

Gondolom ez a "kérdés" célja.

2019. jan. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A 2. alkalommal elkezdett agresszivan beszelni vele akutyam jelenleteben. En magam nem tudtam,h ra fog-e tamadni. Meg elkezdett lokdosni,h megmutassa, h ne rangassam aporazt.

Pont ezer van orzo vedo kutyam,h eztne csinaljak velem alakasomban otthon. Ilyenekre akarom,h tamadjon a kutya.

Direkt provokalta a kutyat. Elkezdte keresni azokat,mite ugrik a kutyam.


Megmondtam neki ,h arra nevelem a kutyat,h soha ne fogadjon eletelt senkitol. Erre elkezdte jutalomfalattal etetni. Undorito,h a penzemert az en szabalyaim ellenere tanitotta a kutyam.



Soha ne bizzatok oktatoban.

2019. jan. 21. 07:01
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem az oktató a hülye, kérdező....
2019. jan. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

Jèzus, szerintem jobhogy lemondtad azt a szerencsétlen oktatot, amilyen hulye te vagy. Azt gibdolod valoban, hogy az ÖV munka abbol all, hogy ha teged lakason belul lokdosnek, akkor a kutya utomarikusan tamadjon, azert vettel pibúúút, te eccerű?!?!?!


Esetleg tesztelte a kutyád ösztönkészletét egyszerűkém... nekem plüsskutya SE kéne!!!

2019. jan. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

2 alkalommal nem lehet ilyenekre "betanítani" a kutyát, ez egy baromság.

A staffi nem őrző-védő kutya, emberbarát. Lehet vele persze sport szinten őrző-védőzni, de az a zsákmányszerző ösztönére épül.

A harapdálásról való leszoktatásnak ez egy jó módja, hogy a kezed, ruhád helyett játékot ajánlasz neki, harapja azt.

Nem az oktatóval van a probléma, hanem azzal, hogy nem értesz a kutyákhoz, és nem érted, mit miért tesz az oktató.

Menj a kutyáddal kutyaiskolába, ne házhoz hívj kiképzőt. De mielőbb, mert egy kamasz, neveletlen staffiból baj lehet, hiszen nem értesz hozzá!

2019. jan. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az oktato megerkezese elott nem harapdalt engem egyszer se. Ennyi errol.

A kutya negativ valtozassit tobb csaladtagom vegignezte es mindegyikunknek az a velemenye,h karos volt az oktatas.

2019. jan. 21. 12:54
 8/11 A kérdező kommentje:

Volt edzotarsamnak is staffija van es o is kirugott tobb oktatot,mert nem tudtak elerni jo eredmenyt.


Nehogymar az jo legyen,h ugatott a kutya a lepcsohazban levo emberekre a lakasban,amikor ott volt az oktato. Addig nem ugatott. En nem akarom allando ugatasra nevelni a kutyam. Kerdezes nelkul


megdicserte a kutyam. Az erdekeim ellen tanitotta. Csak hostel van a hazunkban,ejjel nappal jarnak a turistak. Kosz,nem akarok arra felebredni,h a szembe lakasba mennek be vagy a folsobb emeleteken.


Elvartam volna,h megkerdezze,h mik az igenyeim ,mire nevelnuk a kutyat.


Neki nem a kutyanak valo parancsolgatas lett volna a feladata,hanem megmondani,h tiltsam le en . Mikor dicserjem meg.



Az elmeletet atneztuk a novel. Azt mindketten ismerjuk.


Ennyit a joindulatrol. Ennyit a becsuletessegrol.

2019. jan. 21. 13:00
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Eleve minek hívtad házhoz? Miért nem kutyaiskolába mentél vele? A kutya ahhoz ragaszkodik a legjobban, aki foglalkozik vele. Lehet szimplán csak az történt, hogy az oktatót összeszedettebbnek látta mint téged, tehát őt nevezte ki magába "a főnöknek" te meg lecsúsztál a szemében. Erről meg nem az oktató tehet. Neked kell foglalkoznod a kutyával, az oktató meg max. elmondja, hogy mit csinálj... Amúgy a figyelem elterelés is egy módszer a kéz rágcsálásról való leszoktatásról, van akinél bejön, bár szerintem sokkal hatásosabb, ha egyszerűen megszakítod a játékot a kutyával, ha harap. Ezt az én kutyám, nagyon hamar megértette. Pár nap alatt leszokott róla. Amúgy az semmit nem ér, hogy téged nem harapdál, senkit sem volna neki szabad. Az őrző-védő meg nem annyi hogy csibészeltetem a kutyát és kész a kutya. Ahhoz rendes szakember kell, a kutyának elég érettnek kell hozzá lennie, kell hozzá legyen ösztöne, ki kell képezni stb., különben egy idegbeteg, a családra is veszélyes kutyát hozhatsz össze. Ha ilyen terveid vannak, menj vele suliba és olvasgass még a kutyanevelés után. Amúgy nem a "hallgass" parancsot akarta megtanítani a kutyának? Azt szokták úgy is, hogy a kutyát előbb megtanítják parancsra ugatni, aztán megtanítják parancsra elhallgatni.

Egyébként ja, vannak bénák, egyáltalán nem biztos, hogy akiről te azt gondolod, hogy milyen profi tényleg az. Én valahogy nem hiszem, hogy szándékosan rontott a kutyán. Ha tényleg nem jól csinálta, amit csinált, akkor szerintem szimplán csak kontár volt.

2019. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

" Azota rajottem,ezzel betanitotta a harapdalasra."


Nem betanította a harapdálásra, hanem te estél ki a falkavezér szerepből számára, és már veled is úgy bánik, mint a pároddal.


Mindenképpen vidd kutyaiskolába, mert rettentő neveletlen a kutyád és te nem bírsz vele. Nem az őrző védő dologra kell ráállnod, hanem arra, de arra viszont nagyon sürgösen, hogy embereket ne harapdáljon!

2019. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!