Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél, ha kiderülne hogy...

Mit tennél, ha kiderülne hogy a 12 éves kutyádnak mennie kell?

Figyelt kérdés

Nem megoldható, hogy a kutya maradjon. 12 éves, egészséges, veled van kölyökkora óta, együtt éltétek túl a legrosszabb helyzeteket, és veled volt a legszebb pillanatokban is.

Sikerül neki szuper gazdát találnod. Képes lennél elengedni és odaadni az új családjának ??


2019. jan. 24. 15:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Miért kell mennie a kutyának..? Azért nem mindegy az indok.

De én 99%, hogy nem adnám oda, pláne egy 12 éves kutyát.

2019. jan. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Képes lennék. Inkább, mint elásni.
2019. jan. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ, miért.
2019. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Metionin ***** válasza:
82%
Attól függ hogy miért kell mennie. Mindenesetre bármilyen hiperszuper lenne is az új gazda, az egész további életemben tudnám hogy cserbenhagytam, amit a kutyám viszont sosem tenne meg velem.
2019. jan. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%

Hoztam már meg súlyos döntéseket az életemben, szóval igen, ha semmi más mód nincs semmi kiskapu, semmi lehetőség, akkor képes lennék meghozni egy ilyen döntést,

mert ha már az kiderült, hogy alkalmatlan vagyok kutya tartásra, akkor legalább annyi erő legyen bennem, (vagy viseljem ezt a büntetést) hogy elviseljek ekkora terhet, amit egy ilyen döntés jelent.


És ez a jövőre nézve sincs meg következmények nélkül, hiszen ezt a kutyát se úgy veted magadhoz, és nem úgy éltetek eddig együtt, hogy azt tervezted volna, hogy öreg korára elhagyod.

Ez gondolom egy előre nem látható dolog volt.


Szóval ha egyszer belekerültél ilyen helyzetbe, máskor is előfordulhat, akár más okból is.


Ez az eset arra bizonyíték, hogy alkalmatlan vagy kutyatartásra. Ezzel nem lehet vitatkozni. Van ilyen, csak el kell fogadni.

Úgyhogy ha meghozol egy ilyen döntést, az a minimum, hogy soha többet egész életedben ne legyen kutyád!


Pont elég gerinctelen dolog meghozni egy ilyen döntést, de jól tudom, hogy hozhat ilyen helyzetet az élet. Átéltem már hasonlót, fel is áldoztam sokmindent.

Annyi tartás viszont legyen benned, hogy viseld ennek a következményét, és soha többet ne legyen csótánynál értelmesebb állatod se!


Tudom, közhelyes, meg nyálas, de ettől még kib-szottul komolyan kéne venni:


"Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél. "


Ha nem megy (nem ment) akkor soha többet ne "szelídíts" meg semmit".

2019. jan. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%
Hozhat olyan helyzetet az élet, amikor ezt a döntést meg kell hozni, ettől még nem alkalmatlan valaki az állattartásra. Tegyük fel, hogy leég az otthonod, és megúsztátok a kutyával, mert máshol voltatok (ehhez elég mondjuk egy tömbházban egy karácsonyfatűz is valamelyik szomszédnál - velünk majdnem megtörtént gyerekkoromban, de szerencsére csak egy lakás égett ki, ahol a tűz keletkezett, és gyorsak voltak a tűzoltók, de vannak rosszabb esetek is), de nincs hova mennetek, és a legtöbb dolgotok odaveszett, ha a kutyának találsz egy otthont az utca helyett addig is, amíg összeszeded magad, ettől még nem vagy rossz ember és rossz gazdi.
2019. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%
Hat inkabb mint h menhelyre keruljon. Miert kell mennie? Alberlet es a tulaj nem engedi? Ha csak egyedulallo lennek, akkor en elkoltoznek mashova. Ha mar iskolas gyerekeim vannak, akiknek tok mas eletteret kene megszokni, stb,.. haaaaat nem tudom, nehez kerdes. Az nem opcio h atmenetileg mashol legyen?
2019. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%
De. Én a kutyával is össze tudom magam szedni.
2019. jan. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%

Milyen érdekes megfigyelni egyébként ezt a felelősség lepattintást, és a következmények alól való kibújást!

Milyen sokan tudnak ezzel azonosulni!

Aki az 5-ös választ lepontozta, annál a szarom is keményebb!

2019. jan. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
34%
"De. Én a kutyával is össze tudom magam szedni." - Érthetetlen akkor, miért van ennyi hajléktalan... :-)
2019. jan. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!