Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel segíthetnék neki addig?

Mivel segíthetnék neki addig?

Figyelt kérdés

A kutyám fülgyulladással küzd hónapok óta.Elvittem állatorvoshoz kapott gyulladás csökkentő injekciót és írt fel neki fülcseppet.Kiváltottam,rendszeres használtuk kitakarítottam mindig a fülét,de nem használt a csepp.Vissza vittem az állatorvoshoz és kapott még egy gyulladás csökkentőt és egy másik fülcseppet.Holnap váltom ki a fülcseppet.mert hétvégen nem volt nyitva a gyógyszertár.De nagyon fáj neki és félő,hogy ez sem fog használni.Sokszor csak áll egy helyben és sír,mert annyira fáj a füle.Egyébként ha játszik akkor nem foglalkozik a fülével,ezért igyekszem többet játszani vele.

Úgy gondoltam,hogy elviszem a városi dokihoz aki ivartalanította őt egy fülmosásra,mert ennél a dokinál annyi a fülmosás,hogy cseppent neki bele 2-t és 2 óra múlva én törlöm ki.

Csak az a gond,hogy a városi doki február 4.-étől lesz és a kutyám nagyon fél.

Mindig is félénk volt,kutyasuliba nem fogadtak minket.Több helyet felkerestem mindenhol azt mondták ők nem vállalják.Amikor vittem elöszőr a fülévvel annyira félt,hogy bekakilt a vizsgáló asztalra.Másodszorra csak remegett harmadszorra meg annyira félt,hogy összevissza ugrált,nem hagyta magát és sikitott is.Nem szeretném ha leállna a szive,mert nagyon megijed.Az a gond,hogy a városi dokihoz csak vonattal vagy busszal tudnám vinni,mert szüleim nem vinnének el kocsival.Nagyon félne a vonaton is.Hogyan oldjam meg,hogy ne féljen nagyon?

Ha belerakom egy hordozóba nyugodtabb lenne neki?

Egyébként egy nagyon jóp nevelt kutyáról van szó.Szót fogad,engedelmeskedik és póráz nélkül is szoktam sétálni vinni csak az emberektől retteg,pedog szocializálva lett,akit megismert kicsinek azzal nagyon jó fej,kedves.Sajnos az állatorvost nem ismerte meg,mert nyugdíjba conult akit ismert és ő nem rég lépett a helyére így őt nem ismeri.

Ha adok neki fájdalom csillapítót amíg nem kerül sor a fülmosásra az jó?

8 kg-os keverék ivartalan szuka simán belefér egy nagyobb macskahordozóba szerintem.


2019. jan. 27. 14:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási és a félreírási hibákért.Siettem.
2019. jan. 27. 14:13
 2/11 anonim ***** válasza:

1. Szállításhoz adj neki nyugtatót és ha lehet kocsival, taxival vidd.

2. Lehet, hogy műteni kell a fülét. Az SOK pénz! 100-tól indul!

2019. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom kocsival vinni sajnos,mert a szüleim nem akarnak elvinni.Ezért inkább vonatozunk.

Milyen nyugtatót ajánlotok?


Tudom drága,nagyon is,de nekem minden pénzt megér.A városi állatorvos nagyon jófej.Többszőr felajánlotta már a részletfizetési lehetőséget illetve azt,hogy megadom ha lesz pénzem.

2019. jan. 27. 14:21
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Egy fél Algopyrint adhatsz neki, attól nem lesz baja és hátha segít.

Állatkórházba kellene vinni, ahol komoly felszerelés van és a vizsgálat idejére adnak neki valami bódítást, mert önmagában a vizsgálat is komoly fájdalommal jár.

Nekem is az egyik kutyám halálosan fél az emberektől (a múltja miatt okkal) 15 éves és szívbeteg.

Én már elhatároztam, hogyha orvosi ügyünk lesz, előtte én elmegyek és kérek valami nyugtatót a kora és súlya alapján, amivel átvészeli az odautat és nem kap szívrohamot.

Semmi közöm hozzá, de a szüleiden csodálkozom, hogy ebben a dologban így magadra hagynak! Nem látom az okát, hogy egy hordozóban miért nem lehet betenni a kocsiba azt a szegény kutyát?

2019. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Febr.4. még nagyon messze van, kellene keresned valaki mást. Ahhoz ne vidd vissza, akinél eddig voltatok, úgy tűnik, nem nagyon ért hozzá.
2019. jan. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Nehogy adj neki fél algopirint. Azt se tudjuk mekkora és milyen fajta a kutya.
2019. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6

Azért mert te nem tudod, más még elolvasta!:)

"8 kg-os keverék ivartalan szuka"

Én mondtam az Algopyrint és nem a kisujjamból szoptam.

Számtalanszor kapott a kutyám, amikor lázas volt.

Rendszerint olyankor, amikor begyulladt a bűzmirigye és ki lett nyomva. Az orvos mondta, hogy ezt adjam.

2019. jan. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az algopyrint ő is szedte az ivartalanítás után az orvos javaslata szerint.
2019. jan. 27. 20:25
 9/11 anonim ***** válasza:

A füléből mintát kell venni, és tenyésztésre küldeni. Amíg nem ez az első dolga a dokinak szóba se állj vele.


Ha hónapok óta ezzel küzd, és senkinek nem jutott eszébe mintát venni az baromi nagy baj. Lehet belőle egy középfülgyulladás (ha még nem az)

2019. jan. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az állatorvostól kérj kutyának való, súlyának megfelelő nyugtatót, majd azt miután beadtad, vidd el a városi dokihoz, mert ez nemcsak pokolian fájdalmas neki, hanem komoly baj is lehet belőle! Ne várd meg a negyedikét!

A szüleidet inkább nem minősítem, hogy ilyen esetben sem segítenek legalább azzal, hogy elvisznek...

2019. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!