Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Borzasztóan neveletlen a...

Borzasztóan neveletlen a kölyök kutyám, kutyasuliba 2 hét múlva mehetünk, addig mit tehetek? Ledominál

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két hét múlva lesz 4 hónapos a szuka kiskutyusom, a kutyasuli ettől a kortól fogva fogad minket.

Borzasztóan idegesít, hogy ennyi probléma van vele. Sétánál húz, pedig mindig én irányítottam, szorosan láb mellé volt szoktatva (két hónaposan nagyon szépen jött láb mellett), s semmilyen módszer nem használ ennél. Pl. "Ha húz, forduljunk meg az ellenkező irányba" Ha visszafordultunk vagy ugyanúgy húzott, vagy nem, de amikor újra a helyes irányba fordultunk újra húzott. (A séta útvonalát be kellett járnunk)

Fárasztva van, sétákkal, játékkal, Ül! Helyedre! Gyere ide parancsot teljesíti, Kapu-szabályt nem mondanám, hogy ismeri, de soha nem érdekli, ha szökési lehetősége van, vagy ha csak én megyek ki, póráz nélkül nem akar kibújni a lábam között.

Még is állandóan, értsd állandóan felugrál, szinte kétlábon kísér mindenkit. Erőteljes Nem! vagy orrakoppintás, ignorálás sem használt.

Sokszor ledominál, azaz "hág". Ezt mindig tiltottam, büntettem, de ügyet sem vet rá. Nem érdekli.

Harapdál még mindig, s erről sem tudom leszoktatni.

Ha játszunk van, hogy megmorog.


Ergo mindent elronthattam, amit csak lehet, mert ezek súlyos problémák.


Alomban nem ő volt az uralkodó egyéniség, a család minden tagja kezdettől fogva következetes, határozott volt vele. Sosem kapott nasit, sosem volt olyan, hogy "na jó, most az egyszer kivételt teszünk a szabály alól", etetéskor mindig imitáltam, hogy én eszek bele először, s akkor kapja meg.

Egyébként azt ma napig türelmesen megvárja ülve, hogy odaadjam neki.


Alig bírom ki ezt a pár napot a suliig, s csak remélni tudom, hogy ott orvosolják ezt a problémát. Mindenhol olvasgattam, de nem találtam épkézlábmódszert, ami működne is.


Egyszerűen dühít, s így nem is tudom annyira élvezni a vele való foglalkozást, hogy én és a szabályaim semmit sem érnek, bűnrossz kutyám van, méghozzá úgy, hogy az elejétől fogva neveltem. Szégyen ez az egész.


Segítsetek, mire hogyan kéne reagálnunk? Mit tudok tenni a suli kezdetéig? Ott ugye megfelelő oktatásban részesülünk mind a ketten?


Nagyon el vagyok keseredve.



2018. okt. 4. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Első kutya? Milyen fajta (csak hogy a makacsságát/kezelhetősségét be lehessen lőni).
2018. okt. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem az első, de kölyöknek igen. Berni pásztor, szóval egy abszolút nyugodt fajta.
2018. okt. 4. 19:09
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Ő még babakutya. Mintha egy másfél éves gyereket akarnál szigorú szabályokkal nevelni. Következetesség az persze kell, de egyelőre ne várj tőle annyit, mint egy felnőttől. Am jól csinálsz mindent, csak nagyon türelmetlen vagy vele. Még nincs itt az ideje, hogy higgadt felnőtt módjára tudjon viselkedni.
2018. okt. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Van egy jó kis sorozat Viktoria Stilwell: A póráz két végén. Youtubon rengeteg rész fent van magyarul ( anno a spektrum sugározta). Nagyon sok mindent lehet tanulni belőle :)
2018. okt. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Sokkal többet kellene fárasztani. Agyban és fizikailag is.

A tiltást, büntetést, szabályokat nem próbálni, hanem csinálni kell. Az a büntetés, amit a kutya annak vesz fel. Amit te csinálsz nem kontroll, hanem félre nevelés. Gondold végig, ha csak próbálod leállítani, de nem megy, akkor azt tanítod meg neki TE, hogy ne vegyen komolyan. Így lehet fokozatosan hozzászoktatni a kutyát, hogy ignorálja a rászólásodat, pöcköléseidet, csapkodásodat, téged. A leírásod alapján nagyon határozatlan és következetlen vagy. Tehát ha az ugrálásról, harapdálásról, hágásról le akarod állítani, akkor ne csak piszkáld, hanem azonnal és valóban állítsd le.

A szabályokhoz következetes, határozott nevelés kell!


A kutyasuliban kapsz egy elméleti hátteret és gyakorlati módszereket, emellett kapsz egy állandó visszajelzést, hogy mit csinálsz jól, rosszul. De nem.fogják helyetted megoldani a gondokat és ott sincs varázsmódszer. Ha nem vagy partner, ha nem raksz bele az oktatók irányításának megfelelő energiát és munkát, nem fog működni.

2018. okt. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Azta! Szóval egy 3 és fél hónapos kutyától vársz minta viselkedést? O_O Szerinted, miért csak 4 hónapos kortól fogadnak? Mert kb. ennyi idős kortól lehet elkezdeni a kutyával egyáltalán komolyabban foglalkozni. Ha időnap előtt leterheled a kis agyát, 100 féle paranccsal, csak az ellenkezőjét éred el. Kapásból megmondom, már a leírásod alapján, hogy neked valami teljesen téves elképzelésed van egy kutya felneveléséről. Ahhoz IDŐ kell, hogy mintaszerűen viselkedjen! Nem egyik napról a másikra lesz egy tökéletes kutyád.

"Húz a kutya"...Nahát, fel akarja fedezni a világot!

Majd a suliban megtanítják a helyes pórázon sétáltatást. Ne stresszelj ezen!

"Felugrál"...Azért azt remélem tudod, hogy ez teljesen normális a kutyáknál és kitartás kell hozzá, hogy leszoktasd róla és az tuti, hogy nem 1-2 hét lesz.

A módszer az, hogy nem babusgatod, amíg rajtad ugrál, (senki a családból) hanem egyszerűen vagy ellépsz mielőtt rád ugrana, majd megdicséred, amikor elül, vagy ha már rajtad van, fordulsz egyet, hogy lecsússzon rólad és mondod, hogy üljön és megdicséred. Előbb-utóbb összerakja, hogy akkor dicséred, amikor a földön van és nem figyelsz rá, ha rajtad lóg.

"Ledominál"...Na, azt biztos nem! Ahhoz még túl fiatal, hogy domináns viselkedésről legyen szó. Valószínűleg látta valami kutyától és utánozza. Egyszerűen rögtön állítsd le, majd leszokik róla.

"Harapdál még mindig, morog" stb... Ez egy kölyök kutya! Teljesen normális, hogy harapdál, ha nem tanítod meg neki rendesen, hogy nem szabad, akkor még jó sokáig nem is fog leállni. (Főleg, hogy majd jön a fogváltás) A legegyszerűbb, módszer, hogy felfüggeszted a játékot amikor, morog vagy harap és csak azután folytatod, hogy lenyugodott egy kicsit. Az én kutyám pár nap alatt megértette, hogy mi a lényeg. Ha a harapást kíséri valami éles feljajdulás, akkor még érthetőbb a számára, hogy ez neked nem tetszik.

Ja, igen. Az orrpöckölésről, meg csapkodásról, meg azt ajánlom szokjál le, mert csak agresszívvá teszed vele a kutyát. Ezt tapasztalatból mondom. Az egyik ismerősöm kb. pont olyanokat mondott mint te most, esztelenül ütögette a kutya orrát, meg megállapította, hogy hülye a kutya, hiába mondtam, hogy csak az ő elvárásai irreálisak és ráadásul nem is jól csinálja a dolgokat. A vége az lett, hogy a kutya nálam kötött ki, mert olyan szinten elszúrta, azt a félénk, békés kis kutyát, hogy egy idegroncsot csinált belőle és végül megakarta harapni a saját gazdáját. Hónapokba telt szegényt helyrehozni, hogy megint normális legyen.

Szóval én azt javaslom, hogy nyugi! Vegyél egy nagy levegőt és törődj bele, hogy a kutyák kb. egy-másfél éves korukban nőnek fel és addig sokat kell velük foglalkozni, hogy normális felnőttek legyenek. Légy türelmes! 2 hét múlva majd elmész a kutyasuliba és ott remélhetőleg egy normális oktatót kapsz, aki majd segít.

2018. okt. 5. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Azta! Szóval egy 3 és fél hónapos kutyától vársz minta viselkedést? O_O Szerinted, miért csak 4 hónapos kortól fogadnak? Mert kb. ennyi idős kortól lehet elkezdeni a kutyával egyáltalán komolyabban foglalkozni. Ha időnap előtt leterheled a kis agyát, 100 féle paranccsal, csak az ellenkezőjét éred el. Kapásból megmondom, már a leírásod alapján, hogy neked valami teljesen téves elképzelésed van egy kutya felneveléséről. Ahhoz IDŐ kell, hogy mintaszerűen viselkedjen! Nem egyik napról a másikra lesz egy tökéletes kutyád.

"Húz a kutya"...Nahát, fel akarja fedezni a világot!

Majd a suliban megtanítják a helyes pórázon sétáltatást. Ne stresszelj ezen!

"Felugrál"...Azért azt remélem tudod, hogy ez teljesen normális a kutyáknál és kitartás kell hozzá, hogy leszoktasd róla és az tuti, hogy nem 1-2 hét lesz.

A módszer az, hogy nem babusgatod, amíg rajtad ugrál, (senki a családból) hanem egyszerűen vagy ellépsz mielőtt rád ugrana, majd megdicséred, amikor elül, vagy ha már rajtad van, fordulsz egyet, hogy lecsússzon rólad és mondod, hogy üljön és megdicséred. Előbb-utóbb összerakja, hogy akkor dicséred, amikor a földön van és nem figyelsz rá, ha rajtad lóg.

"Ledominál"...Na, azt biztos nem! Ahhoz még túl fiatal, hogy domináns viselkedésről legyen szó. Valószínűleg látta valami kutyától és utánozza. Egyszerűen rögtön állítsd le, majd leszokik róla.

"Harapdál még mindig, morog" stb... Ez egy kölyök kutya! Teljesen normális, hogy harapdál, ha nem tanítod meg neki rendesen, hogy nem szabad, akkor még jó sokáig nem is fog leállni. (Főleg, hogy majd jön a fogváltás) A legegyszerűbb, módszer, hogy felfüggeszted a játékot amikor, morog vagy harap és csak azután folytatod, hogy lenyugodott egy kicsit. Az én kutyám pár nap alatt megértette, hogy mi a lényeg. Ha a harapást kíséri valami éles feljajdulás, akkor még érthetőbb a számára, hogy ez neked nem tetszik.

Ja, igen. Az orrpöckölésről, meg csapkodásról, azt ajánlom szokjál le, mert csak agresszívvá teszed vele a kutyát. Ha sokat csinálod vagy nem jókor, csak ideges lesz az állat. Egyik ismerősöm ezzel szúrta el a kutyáját.

Szóval én azt javaslom, hogy nyugi! Vegyél egy nagy levegőt és törődj bele, hogy a kutyák kb. egy-másfél éves korukban nőnek fel és addig sokat kell velük foglalkozni, hogy normális felnőttek legyenek. Légy türelmes, kitartás! 2 hét múlva majd elmész a kutyasuliba és ott remélhetőleg egy normális oktatót kapsz, aki majd segít.

2018. okt. 5. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél elkeseredve, ez minden harmadik kutyásnál így van, csak senki nem szokott vele dicsekedni. :) Az enyém is húzott, kakilt a fejemre, baromira szégyeltem magamat, hogy csak én vagyok ilyen hülye, hogy nem tudok kutyát nevelni, és láss csodát, a kutyasuliba még rajtunk kívül volt négy ugyanilyen kutya... :D Legyél mindig nyugodt, és határozott, mert ha idegbeteg vagy, azt a kutya is érezni fogja. Ahogy már írták, ő egy babakutya, vele még türelmesnek kell lenni, mert folyamatosan bolondozik, és próbálja áthágni a szabályokat. :) A suliig tarts ki, utána meg nagyon sokat gyakorold azt, amit mondanak neked. Lehet, hogy a suli végeztéig nem lesz tökéletes kutyád, mert könyen meglehet, hogy még fél évig kell mindennap csak a sétát gyakorolni. Úgyhogy ne add fel! :)
2018. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönök minden választ, hasznosnak bizonyult mind.
2018. okt. 5. 17:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a 4 hónaposokat a kutyaóvoda fogadja, és ott emlékeim szerint semmi komoly tanítás nem zajlik. A kutyák játszanak, a gazdákkal beszélget az oktató a felmerülő problémákról (szobatisztaság, játék módja, viselkedés problémák kialakulásának elkerülése pl. ha túl erősen harap játék közben mit csinálj, stb.)

Volt egy kötődést elősegítő feladat, amit minden foglakozáson minden párossal végigcsináltak, és ezen kívül a behívás volt az egyetlen, amit gyakoroltunk. Meg talán az "ül" parancs. De lehet, hogy az már az alapfokú tanfolyamon volt.

2018. okt. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!