Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik menhelyről könnyebb az...

Melyik menhelyről könnyebb az örökbefogadás?

Figyelt kérdés

Ahol nincs hatezer kikötés, feltétel és amikor már a zoknim színét is megmondtam nekik, még akkor sem jó nekik vmi.

Megértem a féltést, de én csak szeretnék egy gazdátlan kutyust magamhoz venni, gondoskodni róla és szeretni őt.


2019. jan. 29. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább gyepi.. A menhelyek, állatvédő alapítványok mind ilyenek (legalább is én csak ilyenekkel találkoztam). Főleg a vidéki gyepmesteri telepeken érdemes próbálkozni, ott tényleg örülnek, ha valaki örökbe akar fogadni.
2019. jan. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, pl melyik településen? Mondasz párat?
2019. jan. 29. 10:51
 3/10 A kérdező kommentje:
Több helyre is benéznék.
2019. jan. 29. 10:52
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Elsőnek van igaza. A menhelyek ilyenek, mintha nem lenne céljuk a gazdihoz juttatás. Kollégám minden feltételnek megfelelt, mégse adták ki neki a kutyát-gyakorlatilag körberöhögték hogy ha többet fizetett volna érte,, akkor simán megkapta volna.
2019. jan. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

A fajtamentőkkel sem könnyebb.

Vagy vidéki menhely, vagy magánszemély, aki elajándékozná a kutyáját.

2019. jan. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Merrefele laksz? Az sem mindegy :)


Mi Miskolcról hoztunk el kutyát, a Miskolci Állatsegítő Alapítványtól. Nem akadékoskodtak, csak mivel az általunk kiválasztott kutya félénk, bizonytalan volt, és mi gyerekek mellé szerettük volna, azt kérték, hogy menjünk el ismerkedni a kutyával a gyerekekkel együtt.

Nekünk ez jobb is volt, mert láttuk, hogy viselkedik a kutya gyerekekkel. Kétszer voltunk, utána elvihettük a kutyát.

2019. jan. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is értem a féltést, de sokszor már túlzásba esnek, amivel nem segítik a kutyák gazdisodását. Persze, ne adjanak ki akármilyen jöttmentnek kutyát, de...

Én egyébként Diósdról hoztam el a kis mentett keverékemet, ez pont fajtamentős kutyus.

Gyepi valószínűleg nem olyan szigorú, mert ők nem őrizgetik sokáig a kutyákat.

2019. jan. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Illatos úti gyepi?
2019. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi Vas megyében lakunk, itt két állatvédő szervezet van (legaláőbbis én ennyiről tudok). A Fekete István Állatvédő Egyesület és az Állatvédők Vasi Egyesülete.

Előbbitől egy 1 éves szuka kutyát szerettünk volna örökbefogadni, de azt mondták kicsit bizalmatlan, meg odakapdosós és vele először meg kéne ismerkedni, kimenni a telepre pár hétig, hogy megszokjon. Végülis érthető, de sajnos nem tehettük meg, hogy hetekig bejárjunk kutyával ismerkedni, 20 km-rel messzebbről. Meg amúgyis gyorsabban akartunk kutyához jutni (nem hetek múlva), mert az előző elpusztult és a társa nagyon maga alatt volt.

Aztán Vasi Állatvédők oldalán találtunk egy kölyök kutyát. Őt szerencsére egyszerre el tudtuk hozni, elvileg az eredeti gazdájától. Csak egy papírt kellett aláírni, hogy ha szükséges elvisszük állatorvoshoz meg ilyenek. Még ivartalanítási kötelezettség se volt, persze aggódott a nő, hogy fogjuk-e ivartalanítani, meg minden, de nem akadékoskodott. Amúgy a kutyus vastagon bolhás volt, úgyhogy mondjuk ez miatt is aggódhatott volna, az ivartalanítás helyett...

Azóta modjuk lehet, hogy változtak a helyzetek, mert ez 2015-ben volt.

2019. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Kisvárda Ugatlak Alapítvány - többen mondták, hogy nehéz tőlük kihozni kutyát, de én nem ezt tapasztaltam. Annyi hogy többször fel kellett hivnom, hogy leegyeztessük mikor hozzák el a kutyát, de ezen én nem problémáztam mert azért tudom, hogy az ilyen helyek vezetőinek sok fele kell gondolkodniuk. Feltétel: kutyaház és biztonságos kerítés. A kiválasztott kutyát egyszer láttam, és habár féltették, hogy talán szuka kutya jobb lenne a meglévő kan mellé, elfogadták a választásom, mondván, hogy én ismerem a kutyám. Ők hozták ki, semmiben sem akadékoskodtak, örültek hogy gazdis és kértek képet majd.

Nyíregyháza Állatbarát Alapitvány - egy ismerősöm hozta tőlük. Ők maguk elhozhatták első találkozás után, csak képet kértek a kerítésről.

2019. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!