Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A neocidolt hogy kell használni?

A neocidolt hogy kell használni?

Figyelt kérdés

Igazából a kérdés az hogy le kell-e mosni fürdetés után? És mennyi időre rá lehet samponnal fürdetni hogy hatásos legyen? Mert a Neostomosanra azt mondták hogy ne mossam le róla csak hagyjam úgy megszáradni.

Nem másik ötleteket kérek meg hogy ki mit használ hanem csak egy erre egy választ... :)


2010. jún. 30. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Én Neocidolt használok. megfürdetem benne a kutyát, és annyi. Nem mosom le róla. Samponnal pedig havonta egyszer, vagy ha eláznak akkor fürdetem őket. A Neocidol jó, sokáig kerestem a megfelelő bolhairtót, ami jó is, ez az. Állatorvosom ajánlotta.
2010. jún. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Én úgy vagyok hogy ki szeretném végre irtani a bolhákat. Ehhez kéne van neocidol. És ha sikerül akkor rájuk raknék spot-ont, nyakörvet, ami kell. De elég piszkosak meg ha nem mosom le a neocidolt akkor attól is piszkosabbak lesznek (tapasztalat), úgyhogy mielőtt rájuk rakom a bolha elleni szert, megfürdetném őket. Amúgy nem nagyon szoktam. Szóval csak félek, hogy a neocidol utána túl gyorsan fürdetem őket, akkor nem hat rendesen. Mert többször nem nagyon akarom őket samponozni.

Még valami: szerinted hány "kezelést" kell végezni ami után már nem lez több bolha? Legtöbb helyen hármat mondtak, egy hét különbséggel.

2010. jún. 30. 20:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, én is úgy tudom, és szoktam, hogy három egymást követő héten. Legutóbb 3 szombaton fürdettem benne őket, Érdemes a helyüket is lefújkálni vele, mert ott is raknak petét. Azt úgy szoktam, hogy ablaktisztítós üvegbe öntök belőle (ami már kész van, fürdés előtt), és azzal befújom. A benti ágyaikat meg kirázom, kiporszívózom. Most kezdem megint, mert újra bolhásak, pedig alig egy hónapja tüntettem el őket. Mivel vidéki vagyok, sok a macska, és elhullajtják őket. :(
2010. jún. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell megfürdetni utána a kutyát. Vagy fürdesd meg előbb samponnal, akkor tiszta lesz és utána menj rá Neocidollal. Ha leöblíted, nem lesz hatása. Minden tartózkodási helyét is permetezd le vele, hidd el, ott több a bolha, mint a kutyában. 5 l vízbe tegyél 1 ampullát. Egy két napig büdös lesz a kutya, de megéri nem?
2010. júl. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az én kutyám nem büdös lesz hanem ilyen fehér réteg marad rajta, ami utána borzalmasan zsírossá válik egy idő után. Azt hiszem a neocidol azonnal hat, én csak azt akarom hogy kiirtsa a bolhákat, nem kell hosszantartó hatás, arra ott van a többi szer amit utána alkalmazni fogok. És csak egy kérdésem volt, mivel a többivel tisztában vagyok (hogy kell higítani, hova kell permetezni). Úgyhogy nem kell kioktatni hogy van bolha még. Fáj ha csak a kérdésre válaszolsz? Nem akarom róla leöblíteni, csak megfürdetni samponnal pár nappal később hogy tiszta legyen mert nekem ez is fontos, de durva.
2010. júl. 1. 14:49
 6/7 József84 válasza:

a neocidolt nem kell lemosni, mert hatását úgy fejti ki, hogy a bőrön megtapadva a zsírral emulziót képez és hosszú távon távol tartja az élősködőket.

higításra figyelj, 20ml kell 20liter vízbe!

Én amúgy kutyának nem ajánlom, újabb állatorvosi megfigyelésekre és saját tapasztalatokra támaszkodva

2010. júl. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom hogy távoltarsa őket csak irtsa ki, a többire van másik szer. És állatorvos adta nekem mostanában. Azért ő csak tud tapasztalatot, megfigyelést.
2010. júl. 22. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!